İlginç bir soru.(Kafama takıldı)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve NEBUKADNEZAR tarafından 14 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Merhaba.Şu geçen sene yetenek sizsinizde Ahmet Yüksel'in gösterisinde Hülya Avşar'ın "o vücutla yatarken zorlanmıyormusun ?" vesaire tarzı sorusuna karşılık olarak omuzları ile ilgili olarak "omuzlarımız üzerine yatmamamızı söylüyor antrenörlerimiz bize" tarzı birşey söylemişti.Bunun üzerine ben de düşünüyorum,
    acaba mesela göğüs çalıştığımız günün gecesinde gögsümüzün üstüne(yüzükoyun) yatmak kaslardaki gelişimi negatif olarak etkiler mi? Yani %100 gelişecegine %80 mesela.Sonuç olarak kasların gelişmesi için dinlenirken uzun süre negatif yönlü baskı altında kalmaması gerekiyor diye düşünüyorum.

Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir ?

2. ScndFreedomm

ScndFreedomm Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Bu mantığa göre göğüs antemanından sonra meme ucuna ip baglayıp yukarı dogru çekersek 2 ayda lazar oluruz taktik bu beyler :D

3. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    hayır o dediğinin olması için göğsün gelişme seviyesinin baya yüksek bir seviye olması lazım ki o hızda gögüs kasları içerisindeki lifler hızla kalınlaşarak o oluşacak olan alanı doldursun,ki öyle birşey steroidle bile mümkün değil.Sonuç olarak kasın büyümesi oradaki tel tel olan liflerin hasar görüp daha kalın şekilde onarılması ile oluyor.Liflerin kalın şekilde onarılması için sonuç olarak o kalınlığı ona sağlayacak boşluk,esneklik bulması lazım.Sen yatağa yüzü koyun yatıp o kalınlaşmaya başlayacak olan lif tellerine 20kgluk yük bindirirsen bu o liflerin gelişme alanını kısıtlar mı ne derece kısıtlar bunu soruyorum.Senin dedigin baya bi mantıksız olmuş

jimmybrown bunu beğendi.
  4. mahsum1235

mahsum1235 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Kast edilen şey o değil di cıvıtmanın bi anlamı yok

NEBUKADNEZAR bunu beğendi.
  5. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ilginç bir konu ben genelde yatarken elimi yastığın altına koyup biccepslerimi omuzlarımı falan sıkıştırıyordum ama kaslar büyüdükçe ve idman sonrası ağrılarda olduğu zaman dikatimi çekti ve yatarken elim gitsede çekmeye başladım. hata bi sabah uyandığımda baya bir ağrı vardı okadar baskı ollmuşki koluma. ama gelişmeye ne denli etki eder etmez orasını bende bilmiyorum.

Hamartin bunu beğendi.
  6. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Valla ben sporda belli bir seviyeye geldigimden beri omzumun ustune yatamiyorum

7. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Aynı durumdan bende muzdaribim, omzun üstüne yatmak içinde sn. Letsev' in dediği gibi kolu yastığın altına sokup destek yapmak gerekiyor. Uyuşma, tutulma gibi durum varsa bu kan dolaşımının sekteye uğradığını gosterir, kaslara da besin ve enerjinin kan yoluyla taşındığı düşünülürse belki toparlanmayi geciktirebilir.

Hamartin ve letsev bunu beğendi.
  8. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    ben ya yuz ustu yada yan yatarim,anlasilan her turlu zarardayim :D

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

PeNa ve berkaykry bunu beğendi.
  9. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Belki oda hani %1 ihtimal veriyorum ama yinede açıklayayım. Fascianın tam şekil alması 3+- yıl ister bildiğim kadarıyla. Yeni göğüs çalıştın pump yüzünden fascia da gerildi ve büyüdü. Biri gelip , "oooo karşim göğüs yapmışık" diye bam indirince işte o %1 ihtimal fascia zedenelip o günki idman çöp olabilir. Bu bir Teori , ama gerçek olma olasılığı %1 falan işte kanımca. Bu teori çok fazla konuşuluyor. İskelet üzerineki kaslarda meydana gelebilecek durum olabilir derler. Çok kafana takarsan olmaz arkadaş. Çalış beslen kral gibi uyu işte. Gelişirler birtürlü. %100 yerine 80 miş falan geç bunları bence. Rahat ol bence. :)

10. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Aynen öyle, gelisimi sekteye ugratma ihtimali çok dusuk bir oran, bu tip şeyleri pas geçip döngüye devam etmekte fayda var.

11. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gelişmeyi sekmeye uğratacak birsey değil bence. Zaten gogus calistiktan sonraki günlerde yan yatabiliyorsanız bir sıkıntı var demektir

12. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Benim görüşüm bu kadar irdelememek. Yani çok prof. Değilsen sağlıklı kalmak ve estetik görüntü için fitness yapıyorsan istediğin gibi yat kafanada takma derim. Çünkü ben yatağa girince nasil mutlu olucaksam o şekilde uyuyorum bu sabah daha mutlu uyanmamı sağlıyor. Yatarken bile a bugün sırt çalıstım yuz üstü yatiyim diye kendimi kasmam sanırım hayatım boyunca.

Sayfayı Paylaş