İlaç almadan vücut yapılır mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Freedommm tarafından 15 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. bodycucu12

bodycucu12 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    birde şunu unutmayın kütlesiz kasa zayıf insan çok çabuk sahip olur. kimsenin yukardaki resmi küçümsediği yok yorumlarımızı yazarken dikkatli ve bilinçli yazıyoruz. zayıf adam bu vücudu altı ayda çok rahat yapar. abarttığınız gözünüzde büyüttüğünüz gibi değil yani. balk insan için ise şu vücut hatlarına inmek işkencedir. arkadaş sormuş nasıl sahip oluruz diye, ne diyelim çok zor oınbeş sene uğraşman mı lazım diyelim. zayıfsan çok kolay bu vücutu yapmak. inanmayan gelsin benim salona tonla böyle yeni başlamış adam gösteriyim sana. 5 6 aylık adamlar. bulk adam için zor.

TuGhAn bunu beğendi.
  2. fabu

fabu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum.

3. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    fotodaki mankenin sadece midesine odaklanmayın..
    gögüs ve bicepslerde oldukça iyi..
    2 yıl çalışıp o gögüse sahip olmayan biçok sporcu var..
    yani peynir ekmek zeytinle bu vucut olmaz..

MERAKLI bunu beğendi.
  4. hormonlupatates

hormonlupatates Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ilaçsız suplementsiz yapılabilir.ancak daha uzun sürer.suplementler gelişim sürecini kısaltır.iyi çalışır dikkatli beslenirsen 2-3 yılda (suplementsiz ) o vucuda yakın vucudun olur bence.

5. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    o mankende 10 numara vicud var herkes demiş aa peynir ekmeklede yapılır yapsana hadi bir görelim. koy bir resim o mankeninki kadar var mı ? vicud demek sağından solundan yağ fışkırıcak gram karın kası olmıycak değil ince bir bel geniş omuzlar yerinde hatları belli olan dolgun kaslar gerekli o resimdeki mankeninki kadar yapcazda daha ne isteyelim.

okaaan bunu beğendi.
  6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    "Vicud" değilde "Vücut" desek..:p

MERAKLI bunu beğendi.
  7. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    öncelikle şu supplement kullanmanın amacını anlıyalım bir protein tozu ve amino kullanmak var birde çok fazla supplementi kombine etmek var whey protein,creatin glutamin akşam casein gibi öncelikle hepsi ek besin kilomuzun gram bazında iki katı protein almamız lazım diyoruz böyle bir vucut seviyesine gelmek ve bunu korumak kesinlikle bol protein ve yeterli karbo yağ oranını alarak beslenme ile olur yani beslenmedeki açığı kapatırsan böyle bir vucuda ulaşmak kolaylaşır yoksa günde 70 gr protein almakla durum biraz zor.
    Ben bu vücud kolay bu zor diye bir şeyi onaylamıyorum göze hoş gelen kaslı her vücud belli bir emek ister vücud geliştirme emek ister.Sonuç olarak günde 10 yumurta akı 500 gr tavuk göğsü yiyebiliyorsan karbonhidratını kaliteli alıyorsan vitamin eksiğini karşılıyorsan böyle bir vücud yaparsın.

8. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Sağlam bir vucüt.Herkesin yapabileceğini sanmıyorum.Herkesin yakışıklı olması gibi birşey ama senin anatomini bilmediğimizden yapamıyacağını söylemekte mantıksız.en azından yakın birşeyler yapabilirsin.belkide anatomin tam uygundur aynısını yaparsın.sen moralini düzgün tut.bu spor(fitness) sabır sporu.eleman fit güzel bir vücuda sahip.tahmini,sabredersen bu vücut çok uzun sürmez.brad pitt tarzı ki bunu görünce o bile kaba geldi,bu gayet ince ve fit.o vücut yanılmıyorsam 1 yılda çok rahat yapılıyor.bu vücutta zayıflama sürecinde isen vs yavaş yavaş ilaçsız vs 2 yılda yapılabilir.ama mantıklı ve bilinçli çalışacaksın.gidip body yaparsan olmaz.resmi aldım avatara bu arada:DHadi sana kolay gelsin.birileri yapamazsın derse onları takma onlar konuşur.

Son düzenleme: 19 Eylül 2009
  9. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    O yag oranında o hacimli göğüsler 1 yılda çok rahat yapılır demek....

Baskalarını takma onlar konuşur gibi bir lafta etmişsin.. Sen değil misin bu spora yeni başlayan.. Hocalar bile emin konuşmazlar bazı konularda.. Kaldıki bu vücuda 1 yılda cok rahat yapılır desinler....

xlygan bunu beğendi.
  10. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Evet ama dikkat edersen,ben 1 yılda yapılır demedim.araştırdım,brad pitt in vücudu 9 ayda yapılırmış.bunu kendi hocası söylüyor.ona baktım buna baktım ve dedimki 1 yılda yapılabilir.ha belki brad pitt inki bu vücuttan daha iyidir veya daha kötüdür onu bilemem.sadece bir fikir belirttim.
    "Baskalarını takma onlar konuşur gibi bir lafta etmişsin" sözünden de kastım başkalarının öğütlerini alma demek değil.başkalarının öğütlerini yöntemlerini tabi dinliyecek ve uyacaksın.benim demek istediğim gelip adamın moralini bozacaklar,sen yapamazsın,kolay değil 3 yılda yapılır vs diyecekler.nitekimde diyorlar.ben diyorumki;yapamıyacağını söyleyenleri takma kafana,çalış ve en kötü ihtimal yakın birşeyler yap.eğer alt beyne bu vücuda başlamadan,bu işin çok zor olduğunu,o hayalindeki vücudu yapamıyacağını sokarsa,2 ay geçer bakar daha adam gibi ilerleme yok zaten demişlerdi der bırakır.Yani her kelimeyi özel özel anlatmam gerekecek sanırım her yazımda.bunu anlamak neden bu kadar zor anlamıyorum.herşeyde bir muhalefet.

11. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sen böyle 2-3 sayfa birseyler okuyup burada kesin konusursan tabiki muhalefet olur.. Baska bir baslıktada hocama inanırım nette cok çeliskili seyler yazıyor demiştin ama şimdi direk netten okuduklarına güvenip zaman tahmini yapıyorsun.. Kimsenin sana özel bir antipatisi yoktur heralde.. Ama realist olmakla bilinçaltına ben bunu başarırım demek farklı seyler.. Benim orada sadece zaman konusuna takıldığımda açık..

Söylediklerimde yanlış yer varsa o mesajda ve bu mesajda belirt.. Senin hakkında yazdıklarımı yine senden ögrendim.. Senin kendini anlattığın mesajlardan.. Kimseyi kırmadan yanlış gördüğüm birseyi anlatmaya çalıstıgımı düşünüyorum.. (bu sporda bir vücut için süre vermek gibi)

12. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    teşekkür ederim seviyeli yorumun için.Evet haklısın iyide yakaladın,herşeye inanmam,ama hollywood un en yakışıklı ve ünlü artislerinden birinin gittiği profesyonel bir çalıştırıcının söylediklerine inanırım.çünkü o adam dünyanın en ünlülerine fitness çalıştıracak ve filmde oynatacak düzeyde(film için özel çalıştırdı diye biliyorum,hatta eski zamanda mitolojik bir karakter için özel çalıştırdı) bir antrönör.Şüphesiz işinin en iyilerinden.ve o söylüyorsa inanırım.yoksa internette orada burada bu sporu yapanlara inanmam.gider gözlerimle görür belgelerine bakarım.bende bu sporda uzun vadeye inanırım.ama sadece o sözü hatırlayınca bir tahminde bulundum.1 yılda yapılabilir dedim.belkide 3 yılda yapılır.Ama benim şahsi fikrimi bilmek istiyorsan;ben bu spora(fitness),ideal,güzel belki arkadaşın dediği gibi bir vücut için,3 yıl verilmesi taraftarıyım.yani biri bu spora başlıyor ve güzel fit bu adam gibi bir vücut istiyorsa ve bir salona yazılacaksa kafasında şu olmalı:arkadaşım,ben bu spora adımımı atıyorum,azimliyim.3 yıl sonra herşey olacak.herşeyin yavaş ve güzel güzel doğal olmasından yanayım.ilaçlarla vs değilde.normal yollarla ama daha yavaş olmasından yanayım.tabiki arada protein tozu vs kullanılabilir ama en zararsızlarından.böylelikle güzel ve sağlıklı olacağı kanaatindeyim.kilo vermede de öyle.20 kilo vermesi gereken birisi bence 20 kiloyu 3,3.5 ayda vermek yerine biraz daha tedbirli.ayda 3,4 kilo vererek 5,6 ayda vermeli.ve daha bu esnada sporla desteklemeli.Yani ben 2 ay önce başlarken aynen bu görüşteydim.bu spora başlıyorum 3 yıl bırakmak yok.ne olursa olsun diyordum.halada diyorum.

Son düzenleme: 19 Eylül 2009
  13. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    resımdekı mankenın dıger fotolarına rast geldım ıncelemk ısteyen ıncelyebılır http://www.bouska.net/?t=FEATURED&model=Brian S&cat=men

benım yorumum bu mankenın duzeyıne gelebılmek ıcın suplemente ıhtıyac yok gunluk kılonuzun 2 katı proteın yeterı kadar karbonhıdrat alarak yanındada haftanın 3 gunu kardıo 3 gunu agırlık calısarak bu vucuda en az 1 yılda kavusulabılır bazı arkadaslar demıslerkı adam cok yagsız e zaten 1 yılda yapılır dıyenler bu spora 180 boya 120 kıloyla baslayıp 1 yılda boyle olunur dememıskı 180cm boyundakı bırı tamınen 80kıloda bu mankenden bıle ıyı gorunebılır tabıı bu defıne halde olması sartıyla sımdı bırı cıkar (pump forever)1.5 yılda defıne 95 kıloya cıkar bu manken onun yanında sonuk kalır o yuzden bence tartısmaya gerek yok herkes kendı yorumuna ınansın ve sporuna devam etsın

Achilles1980 bunu beğendi.
  14. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    ewt benim dediğimin daha iyi açıklanmış hali:Dteşekkürler.acaba mankenin adı ne.

15. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Birde arkadaşlar merak edilen bir konu daha var acaba resimeki manken tekrar aralıklarını nekadar tutmuş ve ayrıca kaç kgyle çalışmış mesela bu manken bir kerede 100 kg bench yapıyorsa bu vücuttaki haline gelmek için max tekrarın yüzde kaçıyla %40 ile yani 40 kg ile 3*25 set aralarında 1 dak dinlenmiş gibi bir fikrimiz oluşsa güzel olur kaç tekrar yapmış olabilir bunu bilirsek iyi olur.......

NOT:Sitede çok değerli hocalarımız var biri çıksa deseki bence bu manken max tekrarının şu kadar yüzdesi ile şukadar tekrar yapmıştır dese çok makbule geçmez mi?
    Sonuçta günümüzde en çok istenilen vücut haline geldi bu tarz vücutlar...Hocalarımıza çocukça gelmiş olabilir ama biraz yardımları iyi olurdu...saygılar..

16. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    bu işten henüz anlamıyorum ama öyle çok çok çok özel bir programı olduğunu sanmıyorum.sadece kolları daha fazla çalıştırmış gögüsü az çalıştırmış vs dir.normal fitness vücudu.bir arkadaş söylemiş.herkes kas yapınca böyle olamaz.çok orantılı.öyle olsa herkesi klein mankeni yaparlar.

17. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Hekesin öyle olmayacağını biliyoruz spor salonlarında aşırı kasla adam resimleri var değilmi herkes öyle olamaz çalışmasınlar ozaman herkes maradona olamaz futbol oynamasın gibi birşey maksat gaza gelmek kendini motive etmek..hem arkadaş soruyu işi bilen hocalara sormuş..

18. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    böyle olunmaz diye bir şey yok tabiki olunur olanlar insan değil mi yada doğuştan mı
    sadece farklılıklar olabilir genetiğinizden dolayı o kadar
    birde kasa göre manken olunmaz

Son düzenleme: 21 Eylül 2009
  19. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    aradan kelime cımbızlayın sürekli....daha önceki sflerdeki yazımı okuyun,sanki böyle olunmaz dedik.ama bu vücudu yapmanında çok özel bir yöntemi olmasa gerek,çoğu kişinin uyguladığı bir program uygulamış,ama kaslar bu şekili almıştır.Sende kötü durur,bunda iyi durur.sende kollar 40 cm iyi durur,bu durmaz,bellide olmaz,kimde ne iyi duracağını.Ama özel bir programı yok diye düşünüyorum.bildiğin fitness vücudu.aham şahım değil.sadece orantılı bir vücut.ha bu arada bu işte yeniyiz diye "okaaan" adlı üye hiç yorum yazmıyalım mı?yazarken sana mı soracağım?Kışkırtıcı kavga çıkarıcı msjlar yazma.

20. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    komiksin
    sen söylemediysen niye üzerine alıoysun onu anlamadım
    ben senin yazınamı cvp verdim yok
    sadece bildiklerimi söledim