İlaç almadan vücut yapılır mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Freedommm tarafından 15 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    Arkadaşlar merhaba benim istediğim vücut bu http://buffrx.files.wordpress.com/2007/12/brian2.jpg bu vücudu düzenli body yaparak elde edebilirmiyim bu arada 1 sene oldu ama hala o düzeyde değilim özellikle karın ve göğsüm yoksa amino whey kullanmam mı gerekir lütfen yardım...bench_O

2. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    evet ilaç kullanmadan vücut yapılır..bu fotodaki eleman da ilaç veya supplement (artık her ne diyorsan) kullanmadan bu vücudu yapmış olabilir.

fotoğrafa baktığında çok fazla ağırlık kaldırmış değil de hem ağırlık kaldırmış hem de cardio yapmış birini görüyor olman lazım..o yüzden adam ilaç kullanmış olsa bile bu çok önemli değil çünkü adamda çok fazla bir hacim yok.

0 dan başlayan birinin bu adamdaki kadar kas kütlesine sahip olması maksimum 12 ayını alır ama sorun bu adamdaki kadar kasın olsa bile (ki çok zor bişey değil) onun gibi görünüp görünemeyeceğin.her kaslı olanı calvin klein mankeni yapsalardı ortalık manken kaynardı zaten..yani demek istediğim bu adamın numarası vücudunun kaslı olması değil de orantılı olması, yağ oranının düşük olması.

sen ben bu adama benzemek istiyorum diyorsan fotoğrafını koy foruma insanlar da bakıp nasıl bu adama benzeyebileceğin konusunda fikirlerini belirtsin

3. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    black man zevklisin dostum aşırı olmayan ince kas yapısı erkek de daha iyi duruyor bende böyle bir vicud istiyorum.

4. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Evet kullanmadan yapılabilir ama body zaman gereken bir spordur.

5. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    ilaç(steroid) kullanmadan yapılır bu spor evet... ancak whey proteinlere veya amino asitlere ilac diyorsan onlar kullanılmadan biraz daha zaman alabilir ve işin dahada zorlasabilir.

6. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    yapılabilicek bi vucut ama yağsız vucudunna göre iyi bi diet yapman gerekir amino whey alırsan süreç hızlanır tabi

7. danger35

danger35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    vücudun yağsız ise bence ilaçsız yapabilirsin.gösterdiğin vücutta aşırı birşey değil zaten natural clasic minyon bir fizik biraz çalışmayla bence yapabilirsin eğer zayıf ve yağsız isen;)
    iyi çalışmalar.

8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Besınlerden yeterlı proteını aldıgına emınsen wheye gerek yok...

9. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    tabikide ilaçsız body yapılır.aslında hedefin çok yüksekler değilse doğrusuda doğal yollardan, ilaç almadan bu işi yapmandır.

10. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    peki bu vücudu yapmamda yardımcı olacak hızlandıracak ne tür whey tavsiye edersiniz veya ne tavsiye edersiniz...

11. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    bana bunu tavsiye ettiler sizcede bu ürünü kullanayımmı fadasını görürmüyüm?
    amino whey tablets
    enerji=1540kj / 366 kcal
    protein=74gr
    karbonhidrat=7,6gr
    yağ=4,3gr
    vitamin b-6=8mg
    hızlı kas geliştiriyomuş

12. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    böyle saçma şey mi olur yahu..? calvin klein mankeni resmi koyup "ben böyle olmak istiyorum ne yapmam lazım?" diyorsunuz.

bred pitt in resmini koyup; "ben yüzüm böyle olsun istiyorum ne yapmam lazım ? " demek gibi bir şey bu. herkezin genetiği, vücut tipi, metabolizma hızı ve kas yapısı farklıdır!

Natural body builder, LSG, boy59 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  13. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    ben beyenmedim diye bilirim normal bir vucut hiçbir albenisi yok böylebir vücüt deyim yerindeyse peynir ekmeklede yapılır.

Natural body builder bunu beğendi.
  14. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    arkadaşlar daha akıllı yorum yapın ben size demiyorum ki bu adamın fiziği nasıl diye ister beğenin ister beğenmeyin benim sorduğum bu vücut ayarındaki bir vücudu hangi supplementi kullanarak daha çabuk yaparım...

15. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Suplementler gelişimi hızlandırır .

Eğer ki suplement kullanırsan , onu kullanıpta yemeğinden kısıtlama yaptığında çok faydasını göremessin . Bunun yanı sıra iyi bir beslenme de gerekir.

Senin vücudunu kimse görmeden birşey diyemez.Bu senin kalıtımına bağlı

16. frhtck

frhtck Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    vücut tipin nasıl, başlangıçta yağ oranın neydi şimdi ne, iyi beslenebiliyor musun, aldığın gıdalar nelerdir kaçta uyuyorsun ve kaç saat uyuyosun, haftada kaç gün antreman yapıyosun ve antreman programın ne? bunlar cevaplanması gereken sorular. yoksa ne kadar iyi bir antreman programına sahip olursan ol düzenli yaşamayıp, az uyku, bol alkol alımı gibi şeyler yapıyorsan böyle bir vücut sadece hayal. yoksa supplement, ilaç değil, kullanmadan da buna benzer bir vücuda sahip olmak mümkün. sadece daha fazla vakit alabilir.

17. bodycucu12

bodycucu12 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    böyle bir vücuda sahip olmak için ağırlıktan çok kardio yapman gerekli. düşük kilo çok tekrar ve haftada iki gün koşman lazım. beslenmeye gelince peynir ekmek zeytin yiyerek de böyle bir vücut yapılır. çünkü amaç kuvvet değil. kardio artı sağlam diyetle hafif kilo çok tekrarla bu vücuda 8 9 ayda sahip olabilirsin. tabi bu senin vücudundaki yağ oranıyla da alakalı. yağlı ve balk bir vücuda sahipsen ekmeğide kesecek sadece diyet süt zeytin peynire yükleneceksin. amacın kuvvet olmadığı için haftada altı gün çalışacak gerekirse performansdan kuvvetten de düşüceksin. ama bunları asla sorun etme. çünkü sağlam diyet artı haftada altı gün idmanla birde takviye yapmadan zaten kuvvet yapman imkansız. tam tersi kuvvet kaybedeceksin. tabi vücudun yağlı ve balksa... çünkü sana 15 20 kilo vermek korkunç bir güç düşüşüne sebep olacak. zayıfsan zaten sorun yok. o kadar kuvvet kaybı olmaz hatta kuvvet bile yaparsın. çünkü tartıda düşmek gibi bir niyetin olmayacağı için mevcut gücün yukarı çıkacak. ama sorun senin kaç kilo olduğun. 20 kilo fazlalıksa halsiz düşmemek için bunu 8 9 ayda vermen gerekir. ama bu vücut mide hariç çok kolay yapıllır. esas sorun midedeki yağları yakarken başlıyor. olabildiğince diyetini zorlayıp halsiz düşüyorsun. ama kuvvet önemli olmadığı için sorun değil. ben şahsen zayıfsan yağın azsa bu vücuda çok rahat sahip olursun diyorum ama mide uğraştırır tabi.

18. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bazı arkadaşlar resimdeki mankenin vücudunu küçümsemiş aslında bu vücut bulk olmaktan daha zor...ve kolay diye günde yarım saat body yapıp ölümüne yemek yiyen kilo alan irileşen kişilerden o resimdeki manken çook daha dayanıklıdır ve daha yoğun çalışıyordur..yorumlara biraz dikkat edin bir vücut yapısı daha mankenimsi ince ve parçalıysa bu o vücudun hemen kolayca yapılacağı anlamına gelmez..

Akay, MERAKLI, Freedommm ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    kesinlikle aynı fikirdeyim...

okaaan bunu beğendi.
  20. bodycucu12

bodycucu12 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    zaten işin zor kısmı burda. günde 1 saat haftada üç gün çalışarak ve çok sağlam yiyerek kas ve kuvvet kazanılır. kiloda alınır. haftada 3 ya da 4 ü geçmeden. ben kolay demedim zaten. haftada altı gün çalışmak gerekli. artı sağlam kardio lazım. koşu bisilklet gibi. yani bunları yapmak şahsen benim için daha zor. ama amacı yukardaki vücut olan biri için kolay. zaten ben kolay demedim. mide çıkarmak için çok sert diyet lazım. amino whey kullanmadan kuvvet kaybı olur. kuvveti geç halsizlik olur. elin ayağın titrer. suplament kullanmadan çok zor kilo varsa. suplamant olarak optimum whey iyidir. aminoda ise weiderden şaşma derim. kondisyon konusunda da hemfikirim. mesela yukardaki resimdeki manken bulklaşıp ağır kilo çalışsa 2 3 ayda patlamalı kuvvet yapar. benim çok arkadaşım var fitken benim yarı kilomda çalışıp balklaşınca benden ağır basan. ama o kadarda zor değil. haftada altı gün çalışıp yağlanmayan bir genetiğe sahip olan kişi sıkı bir kardioyla çok rahat bu vücudu yapar. salonda dikkat ettiyseniz yeni başlayan zayıf kişiler 2 3 ayda fit vücut yaparlar. öyle abartmayın yani.

Sayfayı Paylaş