Örnek Günlük Beslenme Listesi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Vinsinity tarafından 26 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Vinsinity

Vinsinity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar beslenme konusunda çok sıkıntılıyım. Neyde ne kadar kalori var. Günlük ne kadar neyden yemem gerekiyor hiç bir fikrim yok. Boyum 175 kilom 63, sanırım internetteki hesaplama araçları ile yaptığım hesaplamada günlük 2500-2600 kalori almam gerekiyormuş. Kilo almak için bunun 300-400 civarında üstüne çıkmam gerekiyor sanırım. 3000 kalori civarında almak için günlük ne düzende neleri yemem lazım bilgim sıfır ve bazı makaleleri okudukça nevrim döndü ne yapacağımı şaşırdım. Var ise örnekleriniz öğle yemeğini değiştirip akşam yemeğini değiştirip 1 haftaya yayarak kullanmak isterim. Çünkü gittiğim bütün diyetisyenler sanki parasını o veriyormuş gibi boyun kilon iyi kilo almana gerek yok diyip başlarından savdı. Kesinlikle bir program vermedi. Var ise önerilerinizi dikkate almak istiyorum.

2. Vinsinity

Vinsinity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar elimde aşağıdaki gibi bir liste var acaba fazla eksik bir şey var mı bilenlerin yorumları çok önemli

upload_2016-7-27_15-15-20.png

3. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Fazla kalori arttırmışsın 3000 i çok geçme bence 2500-2600 se kalori ihtiyacın
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Temmuz 2016 ---
    Aldığın yağ miktarıda çok fazla. Yağlardan biraz kısıp karbo. Yu arttırabilirsin

4. Vinsinity

Vinsinity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ton balığını seviyorum aslında ton balığından dolayı bu miktara çıktı yağ. Onun yerine kuruyemiş ile idare ederim sanırım, 50 gramlık kuruyemiş yeterli olur diye düşünüyorum. Ton balığı çıktığı zamanda 140gram yağ oluyor günde. Karbonhidratı nereden yukarı çekeceğimi bulamadım bunun yanında weight gainer de almak istiyorum. Akşam 7 civarı spora gidip 8:30 civarı geliyorum. Gainer'i ne zaman kullanmam gerek -sabah kalktığımda ve spordan önce/sonra- hangisi benim için daha yararlı olur?

5. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Ton balığı konservesinin yağını süzerek tüketebilirsin. Karbonhidrat kaynağı olarak bulgur,patates tarzı kaynaklar kullanabilirsin. Miktarlarını arttırsan yeterli olur 100 yerine 200 ye mesela. Supplementler konusunda hiçbir bilgim yok neredeyse o konuda yardımcı olamayacağım kusura bakma. Ancak forumun supplementler kısmına bir göz at belki sorunun cevabını bulabilirsin

Vinsinity bunu beğendi.
  6. Vinsinity

Vinsinity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Teşekkür ederim artık deneye deneye oturtturacağız bir şekilde.

7. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Kolay gelsin şimdiden bol şans

8. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/forums/beslenme.24/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler.6/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/en-Çok-sorulan-sorular-ve-cevapları.11375/

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş