Ön kol Overtrain Olur mu? Sık Çalışılabilir mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kerwan tarafından 16 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    2-3 gun sonra yapabılırsın ama bence onkol ıcın ayrı bır gun ayrılması yada alakasız bır kas grubuyla calısılması daha dogru olur gelısım acısından :)

LIWEX ve sultanmehmed bunu beğendi.
  2. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    2 günde 1 bütün antrenmanların biitnce yada karın antrenmanlarından önce yapablrsn 6-12 set olabilir mf dergisinin huge spor ekinde var

https://muscleandfitness.com.tr/antrenman?content_id=1675

çok yararlı olacaktır bu link wrist roller nasıl yaptın bende yapmak istiyorum hacim konusunda çok faydalıymş bide damarlanmaya etkisi olur dimi bilekte yağ az olur zaten

sultanmehmed bunu beğendi.
  3. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih

ben genelde of günlerde yapmaya çalışıyorum , set saymıyorum bileklerim beni inkar edene kadar yapıyorum nerden baksan bu da bir 15-20 dk sürüyor.
    Damarlanmaya etkisi inanılmaz , kesinlikle görmen lazım ...
    Gerçekten çok faydalı bir hareket , bu aralar pek yapamıyorum sıcaklardan ötürü , bu hareket omuzlara bile etki ediyor çalışıtığını hissediyorum omuzlarımın bile..
    Yapılışını şöyle anlatıyım ; bir tane demir çubuk buldum (sen sopa da kullanabilirsin ) yaklaşık 30-40 cm uzunluğunda olması yeterli , tam ortasına vida çivi çakman lazım. Ben demir çubuğa işyerindeki matkapla vida monte ettirdim.
    Çivinin ucuna da bildiğimiz çamaşır ipini bağla , yaklaşık uzunluğu da sen kollarını kaldırdığında hemen hemen yere değecek kadar olsun ama değmesin yere (yerden bi 10-15 cm kadar yukarda olması yeterli) ucuna da isteğe göre 2,5 kg lık ya da 5 kg lık ağırlık plakasını bağlayabilirsin .. ben kg olanı kullanıyorum , umarım yardımcı olabilmişimdir ...

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    a bıde sole bır durum var bu ıple bılek calısma olayını bıraz daha ızole hale getırmek mumkun

eger salonda yapıyorsanız preacher curl sephasına on kollarınızı dayarsanız dıger kaslardan destek alamadıgınız ıcın hareket bıraz daha ızole hala gelmıs olucaktır evde ıse ya bır sephaya eglıp yada bır sandalyenın ustune onkollarınızı dayayarak yapılabılır

5. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    ön kolların görsellik dışında çok önemli katkıalrı var.öncelikli oalrak bilek ve ön kol (forarm) çalışması bilek ve dirseğin iç kısmındaki tendonların kalınlaşarak sakatlanamsını engeller.ayrıca kavrama gücünü arttırarak dambıl row ve dambıl curl hareketlerinde fayda sağlar.son olarak dambıl pres ve bench prestte ağır kilolara çıkılmasına barın dengede tutulmasına yardımcı olur.bu açıdan dambıl presslerde kilo arttıramayan arkadaşlara ön kolu aksatmamalarını öneririm.

kol(biceps)sırt ve göğüsten sonra çalışmayı öneriririm.bicepsten sonra önermemin sebebi bütünlüğü tamamlamak adına diğer bölgelerde ise önceden çalışan ön kolun iyice kanla doldurulması sağlamak.fakat biceps ve göğüs gününden hemen bir gün önce girerseniz net bir performans düşüşü olur buna dikkat edin

6. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    dostum kişiye göre değişir ben göğüsden önce yaptığımda benchde daha iyi kaldırıyorum tabi bu pompamaya bağlı 3 setin 2 si genelde ısınmadır ve bunu çok iyi değerlendirmekl gerekir iyi bir pompalama herzaman önemli

7. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Eğer yanlis hatirlamiyorsam vücutta aşırı yüklenmenin görülmediği bölgeler :

1-Önkol
    2-Mide
    3-Kalflar

idi.

8. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    kalfı bilmemde 1-2 kesinlikle doğru

9. LIWEX

LIWEX Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Almanya
    Önemli bir tavsiye nacizane, mutlaka önkolu antreman sonunda calisin, yoksa diger bölgeleri calisirken hem yeteri kadar agirlik kaldirmakta hem de hareketleri nizami yapmakta zorlanirsiniz .

Sayfayı Paylaş