Yeni basladım ve beslenme programı lazım yardım lutfen

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ardlh tarafından 1 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ardlh

ardlh Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ilk once iyi gunler herkeze ben evde 2 3 ay spor yaptıktan sonra bi spor salonuna yazıldım ama beslenme programı sadece ozel egitim alanlara veriliyormus beslenme programı yapmamda yardımcı olurmusunuz ben vucudum hakkında bilgi veriyim ilk once;
    yasım 16 1.5 ay sonra 17 olucam
    boyum 1.81
    kilom 83.1
    yag oranım %24.8
    BMR 2055 kcal
    sag bacakta benım yasımdaki ve kilomdaki bi insandan fazladan 600 gram kasım varmiş
    sol bacakta benım yasımdaki ve kilomdaki bi insandan fazladan 500 gram kasım varmıs
    sag kolda benım yasımdaki ve kilomdaki bi insandan fazladan 100 gram kasım varmış
    sol kolda benım yasımdaki ve kilomdaki bi insandan fazladan 100 gram kasım varmıs
    karım bolgeside 34 kg olması gerekirken 35.3 kg karına yonelmen gerekiyor dedi spor salonun ilk 10 dk cardio yapıorum ısınma amaclı cardiodan sonra hareketler ;
    Optima Series Leg Press
    Optima Series Leg Curl
    Optima Series Lat Down
    Optima Series Wide Grip Seated Row
    Optima Series Chest Press
    Optima Series Pectonal Fly
    Standing Dumbbell Lateral Raises
    Optima Series Biceps Curl
    Bench Triceps Dips
    Bu hareketleri 2 set 20 tekrardan yapıom bacaklarda 20 kg cıvarı yapıyorum digerinde 10lu kg da yapıyorum artık kac varsa vede bu hareketler bittikten sonra 20 dk daha cardio yapıp bitiriyorum haftada 4 gun yapıyorum en azından kac yumurta yemeliyim her sabah kahvaltıda yumurta ve yulaf ezmesi yesem olurmu aksam veya oglen kac gram protein almam lazım yardımcı olan veya olmayan herkeze tesekkurler.Bide yeni baslıyanlar bolumunde beslenme programı var fakat 70kg veya hafif yaglılar için demiş ben ise baya yaglıyım baska konu bulamadıgım için actım :)

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/forums/beslenme.24/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler.6/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/en-Çok-sorulan-sorular-ve-cevapları.11375/

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş