YENİ BAŞLAYAN İÇİN ÖRNEK DİYET LİSTESİ VEREBİLECEK?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve FLeXL tarafından 11 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. FLeXL

FLeXL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yeni başlayacağım salonda sadece alet kullanacağım,hoca falan yok.O yüzden sizlerden yardım almayı uygun gördüm.
    Günde en az 2 saat yüzüyorum.
    3 güne 1 koşuya çıkıyorum sabahları 1km falan (gittikçe artacak kondisyon arttıkça)

Boy 177 kilo 85 (ama şişman tarzda değil)

Bana örnek diyet listesi yapabilir misiniz?
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Haziran 2015 ---
    UP

Son düzenleme: 11 Haziran 2015
  2. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Diyet listesi için kalori hesabı gerek ben sana diyet listesine eklemen gereken besinleri söyliyim kendine göre miktarlarını ayarlarsın..
    sabahları yumurta ,lor peyniri birazda yulaf yada tam tahıllı bi kaç dilim ekmek yiyebilirsin öğleden sonra ve akşam ise tavuk göğüsü, kırmızı et yada balık protein kaynağı sana kalmış ve yanına pirinç,bulgur,kepekli makarna istediğin karbonhidratı ekleyebilirsin akşam yatmadan yarım saat öncede lor peyniri yiyebilirsin. Eğer öğün arlarında bişey yeme isteği duyuyosan yeşil elma,muz çiğ badem , yer fıstığı az miktarda tüketebilirsin.

3. FLeXL

FLeXL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevabınız için çok teşekkür ediyorum hocam.
    Siz bana günlük almam gereken protein/yağ/karbonhidrat miktarını söylerseniz ben besinlerin gramajını ona göre ayarlayacağım.Yardımcı olduğunuz için çok minettarım..

4. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Kilona göre en az 150 gr protein almaya çalış antrenman yaptığın günler 180 gr a kadar çıkabilirsin
    Karbonhidratlarıda normal günlerde 150gr antrenman günleri 200 gr kadar alabilirsin
    yağ olarak zeytinyağı kullan yemeklerini pişirdikten sonra üzerlerine bir yemek kaşığı kadar gezdirmen yeterli olur.
    Böyle bir program ortalama 1500 kalori yapıyor hergün 2 saat yüzme yaptığını söyledin bu yüzden araöğünlerle 2000 kaloriye çıkartabilirsin. Araöğünlerde tüketebileceklerini söyledim.

5. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/forums/beslenme.24/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler.6/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/en-Çok-sorulan-sorular-ve-cevapları.11375/

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş