Yüzme hacimlenmeyi önler mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Oguzhan_04 tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    Ben hacim çalışması yapıyorum(kol,göğüs,sırt vs.) ! Ve yüzmeye gitmek istiyorum ! Sizce yüzsem hacimlenmeyi önler mi?

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  3. yasin ibrahim terzioğlu

yasin ibrahim terzioğlu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    Yağlanmayı atıp hızlı temel oluşturmak için iyidir yüzme. Ama sen zaten temelini attıysan yerinde saymanı sağlayabilir. @Blonde haklı

4. Slashinpenası

Slashinpenası Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Spor geçmişin yoksa adaptasyon sürece filansa bence yüzme güzel bir tercih olacaktır bahsettiğim yüzme ama vücudu güçlendirecek şekilde 1 saat içinde 2km gibi mesafeler serbest stil vücuda çok etkisi olur sonradan hacim dönemlerinde çok fazla ekmeğini yersin.Yok benim alt yapım var ben hacim dönemindeyim bulk yapıyorum dersen ben cardioya karşıyım hacim döneminde.

5. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    YÜZME SADECE KARDİYO DEĞİLDİR öncelikle bu kanıdan uzaklaşın . yüzme sporunda yüzme stilleri , antreman programı , antreman hızı aktiviteyi belirler . İyi bir yüzme programı vücuttaki tüm kasları genel olarak çalıştırmayı sağlar . Belli bir tempoda
    serbest stil yüzmek omuz , göğüs , ön bacak kaslarını çok iyi çalıştırır .
    kelebek stil yüzmek kanat , sırt , kol , karın ve oblik kaslarını çok iyi çalıştırır .
    kurbağa stil yüzmek omuz , triceps , arka bacak ve kalça yı çok iyi çalıştırır .
    ters stillerde yüzmek özellikle sırt ve arka bacak kaslarını çok iyi çalıştırmanı sağlar .

Bunun yanında en önemlisi vücutta antremanla oluşabilecek deformasyonları önler . Yani ne aşırı bir kolun ne de gelişmemiş bacak kasların olur . Estetik ve fit bir yapı sağlamış olursun .
    Aynı zamanda break temp denilen belli bir ritm ve tempoda uzun süreli yapılan antreman ( en az 1 saat ) çok iyi bir kardiyo oluşturur . Ortamdaki basınç farkı yağ hücrelerini difüzyona zorlar . daha rahat yağlarını eritirsin .

Fitness la birlikte yaklaşık 8 aydır yüzüyorum . En büyük artısı kas oluşumu esnasında vücutta deformasyon sorunu ve asimetrik kas büyümesi olmasını engeller . Hala gelişim dönemindeysen uzamak için vücudunu esnetir kemik uçlarını büyümek için uyarır .

Yüzmeyle tam define bir vücut kazanamazsın zaten . Profesyonel yüzücülere bakarsan çoğu hafif bulk yapıdadır bunun nedeni vücudun suyun üstünde durması için yağlı olması gerekir . Bi taraftan bölgesel yağların erirken genel olarak tam define bir vücut kazanmazsın .

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bölgesel yaģ erime nasıl oluyor ? Ayrıca sende demişsin sonuçta yüzme bir kardiodur. Adamin amacı bulk. Bence bulku bitir definasyon döneminde yüz. Bayağı etkisini göreceksin hem kas olarak gelişirsin hemde iyi yağ yakarsn.

Sayfayı Paylaş