Vücudum Geliştikçe Özgüvenim Düşüyor

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve PointQuard tarafından 28 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Uzun zamandan beri bu konuyu düşünüyorum arkadaşlar , çevremden 2-3 kişiye danıştım ama net bi cevap alamadım. Türümün tek örneğiyim sanırım , daha önce kimsenin başına gelmemiş. Kime sorduysam kitlenip kalıyor yada 'aynen aynen' 'Allah Allah' gibi kalıplaşmış sözlerle geçiştiriyorlar. Herneyse problemim şu; ben bu spora ilk başlarda kız çevremi genişletmek adına başlamıştım. Ama hiç düşündüğüm gibi olmadı.

Biraz kol biraz göğüs yapıyım derken , kendimi hassas terazide kalori hesaplarken ,aynadaki görüntümle yarışırken buldum.Sporu çok benimsedim , ağırlık kaldırmadan 1 gün geçiremez oldum. Dinlenme günümde bile salona gidip , hocayla 1-2 saat muhabbet edip eve dönerim ve spor yapmış kadar olurum.( sadece salona gidip gelme değil , teorik olarakta kendimi bayağı geliştirdim) Bu sayede kötü alışkanlıklarımdan uzaklaştım ama ortamların getirdiği kız çevresini de kaybettim. Sporla bütünleştikçe dış hayattan tamamen koptum. Hergün görüştüğüm arkadaşlarımla , yeri geldi 1 ay 2 ay görüşmedim. Çünkü spordan arta kalan zamanlarımda ya ders çalışıyordum yada uyuyordum. Fakat şuan geldigim durum; Sanki daha önce kızlarla hiç konuşmamış gibiyim. 1 senedir hoşlandıgım kıza, uzaktan bakmak dışında hiçbişey yapamıyorum :D Ağzı çok iyi laf yapan biriyim , ortaokul , lise ve ilk üniversitemde hiçbir sorun yaşamadım hem de kilolu ve bakımsız biri olmama rağmen ( o yıllarda herhangi bi uğraşım yoktu bodybuilding yada herhangi bi spor ... ) Şuan vücud geliştirmede 16. ayım ve mükemmel olmasa da eskiye oranla çok çok iyi bi vücudum olmasına rağmen özgüvenim yerlerde. Bazen genç kızların benden korktuğunu , bu yüzden yanıma yaklaşmadıklarını düşünüyorum. Genç diyorum çünkü en son yazan bayan 42 yaşındaydı , ondan önceki de 33 yaşında ben ise 23 yaşındayım. Aslında biraz yaşlı duruyorum 27-28 falan belkide ondandır bilmiyorum. Kaşlar falan bayağı kalın , testo arttıkça daha da kalınlaşıyor sanki :D kafayı yedim vallahi ya.

Bu konu hakkında çözüm önerilerinizi bekliyorum. Sporumla çok mutluyum ve kız çevresi falan istemiyorum sadece neden böyle olduğunu merak ediyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

cmrds bunu beğendi.
  2. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Merhaba kardesim.
    Hayatta ki amacini belirle kendini nere koymak istiyorsan oraya koy. Piskolojik olarak kendini baglamissin spora.
    1 Gun spor hayatindan cikarsa herseyini kaybedersin. Spordan 1 gun cal o gunu arkadaslarinla degerlendir.
    Hayatta keske deme.

PointQuard bunu beğendi.
  3. micro

micro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    insaat muhendisi
    Yer:
    moskova
    Dostum spora cok kaptirmissin kendini yasam amacini yitirmissin boylelikle de asosyallesmissin.Hayatta herhangi bir tekseye odaklanirsan elbette basarili olman kacinilmazdir.Fakat onemli olan sosyal veya kulturel vs. bir cok konuda ugrasta bulunmak lazim.Eger bunlarla beraber sporunuda iyi bir sekilde yaparsan o zaman basarili ve mutlu olursun aslinda.Bence tek bir seye odaklanip cok basarili olmak bir basari gostergesi degildir.ornegin bir ogrenci bir yada iki sene boyunca sadece dershaneye gidip ders calisiyor ders harici baska hic birsey yapmiyor sadece ders ders ders ve sonunda istedigi bolumu kazaniyor.Elbette kazanicak.Peki bu basari gostergesimi? cok mu akilli?Kesinlikle hayir.Diyecegim o ki senin icin anlamli olan seylerin hepsini yap sporunu da yap.Anca oyle mutlu olabilirsin.Su an bos yasiyorsun.Aci ama gercek.Spor hayatinda hersey olmamali hayat amacin olmamali.

PointQuard bunu beğendi.
  4. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Valla boş yaşıyorum ya. Aslında sosyalleşmek için bir numara olan üniversite ortamındayım ama ne biliyim ortamlara dalınca da kendimi çok kaptırıyorum, bi ayar tutturamıyorum :D Şimdi PÖH başvurusu yapmaya karar verdim. Asosyalligimi en azından bi amaç ugruna kullanırım, hemde küçüklüğümden beri hayal ettigim meslek. Bakalım hayırlısı

5. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Yazınızda ki anahtar kelimeler '' aynadaki görüntümle yarışırken buldum ve Sanki daha önce kızlarla hiç konuşmamış gibiyim 1 senedir hoşlandıgım kıza, uzaktan bakmak dışında hiçbişey yapamıyorum ''

Şahsi görüşüm narsisistik kişilik bozukluğu gelişmiş olabilir . Bu ne diye soracak olursanız kısa cevabı kişinin karşı cinse ilgisini kaybetmesi libidonun yok olmaya başlaması ve tüm ilginin kendisine dönmesi yani kişinin kendine aşık olması dır . Tabi ki bu benim fikrim bir psikoloğa gitmenizi öneririm .

Constance bunu beğendi.
  6. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Mnatıklı geldi söylediğin doktor bey :)
    Aynı problem bende de vardı. Şahsen eskiden kendimi beğenmez kızları beğenirdim şimdi ise aynı konu kızlar için geçerli güzel diyip geçiyorum . Şimdi güzel bir giyiniş tarzım, iyi bir vücudum ve iyi sayılır bir işim var kadınlarla yine de sıkıntı yaşıyorum. Peşlerinden fazla koşmuyorum falan falan şimdi buraya ne yazdığımı bile bilmiyorum :)
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Kasım 2016 ---
    Kardeşim şimdi şöyle bir şey var zamanında sen kendin insanlara yakın olmak isterken şimdi onların sana yaklaşmasını istiyor olabilirsin. Ayrıca 42 ve 33 bence 20 veya 25 e göre daha iyidir :D :D

PointQuard bunu beğendi.
  7. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Genel olarak narsistlik biraz daha ayrıntıya dayanıyor yani biraz arastırdım da o kadar da kompleksli değilim çok şükür. Ama belki hastalığın baslangıcında olabilirim, bu konunun biraz üstüne gidicem teşekkürler.

Evet tam olarak şu vurguladıgım duygular içindeyim. 2 cümleyle özetlemişsin :D Peşlerinden koşmuyorum , onların gelmesini bekliyorum. Ve bu tamamen istem dışı oluşuyor. İster istemez bekliyorum yani çünkü ben gidemiyorum, konuşamıyorum :D Aga 42-33 merakım lise zamanlarında başlamıştı. İlk üniversitem için antalya'ya gidince o merakımı yeterince giderdim. Hatta başım belaya girdi bir kaç kez ( aşk meşk açısından, gençlere oranla daha çok bağlanma oluyor kurtulamıyosun) o yüzden fazla bulaşmak istemiyorum :D

Constance bunu beğendi.
  8. Exdream

Exdream Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Öncelikle şu olaya bir göz at "Dunning-Kruger Etkisi"
    Bu işe başlayan birçok insanın yegane amacı estetik bir görünum kazanmak suretiyle karsi cins ile olan münasebetini arttırmaktır ancak kazın ayağı öyle olmuyor.
    Evet başlarda salona gidip antrenman yaparak ve çok geliseceginizi hayal ederek calisiyorsunuz ama beyin ve hormonal aktiviteler bu sirada bambaska bir kafa yasiyor.Belli bir sure sonra kaldirdigimiz agirliktan zevk almaya basliyoruz ve pump olmus vucudumuzu aynada izlemek muthis bir haz veriyor.
    Hem serotonin(mutluluk verici hormon) salgiliyoruz hem de odul mekanizmasi islemeye basliyor.
    Sadece karsi cinsi etkileme amaci ile girilen bir iste kendimizi kas fiberlerinin yapisini, besinlerin glisemik endeksini vb incelerken buluyoruz cunku bu is kendi amacini asiyor ve bir nevi uhrevi bir hal almaya basliyor.
    Kendi sinirlarini zorlamanin ve zor olani basarmanin tadini alan bireyler hem fiziksel hem de mental olarak gelisiyor.Vucut, besinler, hareketler hakkinda ogrendigimiz bilgiler, bize aslinda ne kadar cok seyi bilmedigimizi gosteriyor ve buda Dunning-Kruger etkisinin altina girmemize sebep oluyor.

Vucut gelistirmeye kizlar icin baslanir, heykel gibi heriflere benzemek icin devam edilir.

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gannicus, Constance, Akay ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu sendrom bana çok ağır geldi. Yani bunun içinde oldugumu düşünmüyorum açıkcası. Sendrom maddelerine biraz göz attım , cahil cesareti yazıyor mesela. Bu sendromda olan kişiler tamamen kapalı kutu , bunlara bişey ögretemezsin çünkü her konuda en iyinin kendileri oldugunu düşünürler( ana fikir olarak bunu anladım). Ama bende durum tam tersi , sürekli ögrenmeye açığım. Bu sendromun bende olması için beynimi tamamen boşaltmam lazım :D Yine de kenara yazıyorum , tedaviye gittigim zaman bunu sorucam doktoruma. Teşekkürler.

10. Exdream

Exdream Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Dostum yanis anladin sanirim.Bu semptomlarin tam tersi oldugu durumda ozguven dusuyor yani ne kadar cahil isen o kadar ozguven sahibi oluyorsun fakat ne kadar cok ogrenir ve tecrube edersen ozguveninde o denli dusuyor, bunu kastetmistim.

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PointQuard bunu beğendi.
  11. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Biraz karışık bi konu 3-4 siteye baktım herkes aynı şeyi yazmış o yüzden tam olarak kavrayamamıştım. Ama kafamdaki soru işaretine netlik kazandırdın. Ben sadece cahil olanın bu sendromda oldugunu anlamışım :)

12. hitman59

hitman59 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    30 lu yaslı kadınlar olsun fark etmez. biraz onlarla vakit geçir, seks yap. özgüvenin zamanla artar. reddedilmekten falan mı korkuyorsun acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

13. erkinnerr

erkinnerr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Ögrenci
    Olsun

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Sevdim mesajını bir ara dinlemek isterim bu maceralarını :D :D
    ayrıca şimdi bir erkek olarak en sevmediğim şey ister istemez kadınlara bakmak. Bir erkek 1 milyarlık elbise giysin dikkat çekmez ancak bir kadın 10 liralık vücut hatlarını belli edecek bir kıyafet dahi giyse kadına oranla ilgi odağı olamıyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Kasım 2016 ---
    Tuttum mesajını :D Ancak ben kadınlar için başlamadım da hem kendim için hem de kadınlar için bıraktım :D
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Kasım 2016 ---
    Evet doktor bey :D yaşım 20 genç olmaktan başka faydasını görmedim :D

PointQuard bunu beğendi.
  15. Smartdisk

Smartdisk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniks Service
    Yer:
    Sweden/Stockholm
    Olayın çözümü baasit sen hedeften çıkmışın :) karı kız için daldığın sporu karı kızı bırakcak kadar yapmışın :) testesteronu orda artır çalış sonra git bir güzel karı kızda at tüm testoyu :) bak sonra hayatın nasıl düzelir 1 saat salonda 1 saat kızla antreman yapcan gayet huzurlu duş ve uyku üzerine kendisi normale döner hayatın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

PointQuard bunu beğendi.
  16. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aslında çok anlatılcak bişey yok masum olan birkaç tanesini anlatırım ama geri kalanları yaptıgım için biraz utanç duyuyorum :D pek etik değildi çünkü :D

Abi, tüm sıkıntı bu noktada işte. Eski ortamdan koptugum için daha doğrusu şöyle anlatıyım artık yeni insanlarla tanışmak istiyorum, 55bin kişilik okulun 30 bini kız , bana bakan kız yokmuş gibi sanki. ( bakanlar hep kendi cinsim. Aga kaç bench basıyosun / aga bana antrenman programı yazsana / aga ben kilo alamıyorum ne yemem lazım vs.. tarzı konular / sorular az çok bilirsiniz sizde bunları. Ki bana göre vücudum yok gibi sanki , Serdar aktolga gibi olsam neyse ama 90 kg standart bi vücudum var aam şaam bişey göremiyorum ben aynada bakınca hep başladıgım gibi oldugumu düşünüyorum) Bir kızla göz göze gelsem bile kafamı başka yere çevirip ikinci kez bakamıyorum hakkımda kötü bişey düşüncek diye :D , malum ülkede yaşanan olaylardan çok etkilendim sanırım. Başlığın altındaki yazımda da belirttigim gibi 1 senedir hoşlandıgım kızı haftada 1 falan görüyorum okulda. Geçen gün gördüğümde de kahve alıyordu o an bir kez bakıştık mesela, sonra biz ayaktaydık 3-5 arkadaşla o da gidip arka masaya oturdu. Daha sonra başka bi arkadaşımız geldi daha yeni yeni tanışıyoruz , üzerimdeki monttan dolayı montun beni şişkin gösterdigni düşünüyormuş ve fazla vücudum olmadıgını söylüyormuş başka yerlerde :D O ara görmesi için montumu çıkardım (kesinlikle hava atmak gibi bir amacım yoktu ne arkadaşıma ne de arkamdaki kıza. Sadece arkadaşımın düşüncesinin yanlış oldugunu belirtme amaçlı) kafamı çevirip arkama baktım yine göz göze geldik, ama gidip ismini ögrenmeye kalksam %90 aşağılacı kelimeler kullanıp olumsuz cevap vericek :D Belkide vermicek ama ben kendimi ona şartlamışım ve düşünceleri değiştiremiyorum kitlenmişim yani. Şu zamandan 2 sene önce bana deselerdi ' erkut sen yarın öbür gün orta seviye bi vücut yapıcaksın , ama özgüvenin şu yağlı vücudunun oldugun zamandan daha da azalıca,k utangaç bi insan olucaksın' diye yemin ederim hayatta inanmazdım. Ama malesef oluyormuş

17. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep

kardeşim bak şimdi öncelikle spor kızlar için yapılır gibi bir düşünce var hemen hemen herkeste ancak spor yapıldıktan sonra elde edilen vücut kızlardan çok erkeklerin dikkatini çeker. :)
    Ayrıca Serdar Aktolga gibi olsam neyse diyorsun da dediğin kişinin emeğini göz ardı etmek aptallık olacaktır. Ancak o kadar da güzel bir şey olduğunu düşünme çünkü; vücut bu estetik durdukça güzel olacaktır.
    Monttan dolayı şişkin göstermesi olayı doğru olabilir bende sırf o yüzden mümkün oldukça mont giymemeye çalışıyorum.
    Kesinlikle hava atmak gibi bir amacın olmadığını söylemişsin böyle bir amacın olsa ne fark edecek ki insanların düşüncesinin önüne geçemezsin. Bunu önlemeye değil göstermeye çalış. Sonuçta vücut yapan sensin o erkekler değil :)
    Bu kızla tanışma konusuna gelince o şartlanma herkeste var çünkü; birisine arkadaşlık ettiğinde kabul etme olasılığı %50 iken bizim kafamıza %0 a düşürebiliyoruz. Çünkü biz malız :d :D
    Yağlı olduğun vücut konusuna gelince o zamanlar kızları etkileyebilecek bir şeye sahip değildin. Şimdi vücut olunca teklif edeceğin arkadaşlığı karşındaki kişi vücudundan kaynaklandığını düşünebilecektir :D

Son olarak ne efsane yorumlar yazdım böyle ya kendim bile inanamıyorum bunları yazdığıma :D

18. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yok aga yanlıs anlasılmasın. Serdar hoca idolümdür , keşke onun gibi olabilsem :D

Bakalım ya elimden geldigince eskisi gibi atılgan olmaya calısıcam. Geçen tuvaletteyken biraz düşündüm de , sanırım bu olay bulaşıcı bir hastalık. Ben ne zaman özgür ve enes adında iki arkadaşımla takılmaya başladım , bana da bulaştı :D Bunlar aşırı seçici insanlar , hani 750 kişiye kız göster begenirler , ama bu ikisi hayatta begenmez. O kız mal aga yaa diyip geçerler. Neyse sağolun cevaplar için , kendimi pozitif olma yönünde zorlıcam :D

19. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kardeşim kızlar ile takılmayı düşünüyorsan Serdar Aktolga gibi olmaman gerekiyor. Sana şöyle söyleyeyim öyle aşırı derece olmasa da vücudum var ve kimi insanlar bile benim fiziğimin abartıya kaçtığını söylüyor. Yani bir yerden sonra ürkütücü olabiliyorsun :)

Kendini sakinleştirmemeye bak. Çünkü; insanın değişmesi kolaydır bana göre asıl olan benliğini korumasıdır. Ayrıca arkadaşların konusuna gelince ya aşırı karizmatiklerdir ya da aşırı aptal ve özgüveni düşüktür. Bende şahsen güzel ve aptal bir kız gördüğümde o kız mal diyerek kendimi teselli etmeye çalışıyorum. Hiç bir erkek demez işte bu güzel bana bakmaz diye. Karşı tarafı kusurlu görmek daha kolay olacaktır :)

PointQuard bunu beğendi.
  20. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aga sağol valla bu konuşmalar beni biraz olsun rahatlattı. Şu vizelerim bitsin gidip konuşcam kızla artık :D bi kere reddedilirsem belki kendime gelirim, etmezse de güzel olur tabi. :D

Sayfayı Paylaş