Sigara sporu ne kadar etkiler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Batu Özkan tarafından 15 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Batu Özkan

Batu Özkan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sigaranın genel olarak etkilerini bilen varsa belirtebilirmi hacim yapmaya, yağ yakmaya etki yaparmı yada ne kadar yapar ?

2. Cem34

Cem34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Etkilerini tamamen bilmene gerek yok kardeşim, sigara içersen doya doya nefes alamazsın nefes alamadığında hemen kesilirsin sporunu yarıda bırakmak zorunda kalırsın :)

3. Batu Özkan

Batu Özkan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    ben sporumu verimli yaptığımı düşünüyorum yani bu nefes daralması haricinde belli bir negatif etkisi varmıdır diye merak etmiştim

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Sigara vücut dokularının yeterince beslenmesini etkiler. Senin merak ettiğin şu sanırım, aynı boy ve kiloda, aynı genetik yapıda, aynı antrenmanı yapıp aynı yemekleri yiyen iki ikiz kardeşten biri sigara içip diğeri içmezse içmeyen diğerinden çok daha hızlı gelişir, daha iri yarı ve daha güçlü olur.

5. Batu Özkan

Batu Özkan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim merak ettiğim şey buydu

6. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Sigara dediği gibi beslenmeyi biraz engeller bir de iştah kestiği için hacim alma döneminde sıkıntı yaratabilir.

Batu Özkan bunu beğendi.
  7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sigara kadar iğrenç illet bişeg yok allah kimseyi, çocugunu ailenizden herkesi uzak tutar inş.
    Ben bu hafta bıraktim sigarayi. Eğer her anlamda aynı olan 2 kisi genetik beslenme antreman herseyi ayni olan 2 kişiden sigara icmeyen, içene göre daha hızlı gelişir.

Nefesini keser. Ben nefes aliyorum iyide koşuyorum diyebilirsin. Fakat içmezsen bundan daha iyi koşabilecegini bil. Ayrıca yedigin yemek proteinin sentezlenmesini geciktirip bi miktarini da işlevsiz hale getirir.

Kan dolaşımını yavaşlatir. Ki aralarinda en onemlisi budur bence. Kan dolaşımi demek spor demek agırlık demek. Pump etkisini ciddi derecede azaltir. Kasların çalısma mantigi; sen agırlığı kaldrirsin vücüt oraya kan gönderir damarların dışarı çıkması bundandir. Sigara içenlerde pek dışarı cıkmaz damarlar. Kisacasi kaslarin büyümez.

Bunları uzun sure araştırıp buldugum bilgilerdir inşallah bırakabilirsin.

8. Batu Özkan

Batu Özkan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim bırakmışsın tebrik ederim bende onu deniyorum şuan bırakıcam ama işte insan bi başladımı kötü şeyler yaşayınca sigaraya sığınıyor ama atlatıcam sigara illetini umarım

9. eesezgin

eesezgin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Sigara metabolizmanı hızlandırır. Çünkü vücut sigaranın verdiği zehri atmak için büyük bir çaba harcar. Metabolizmanı birazcık hızlandırması dışında iyi bir yanı yoktur. Normal bir insanın ortalama 80 metrekarelik akciğerleri vardır. Bu oran insana fazlasıyla yeter. Hatta o kadar yeter ki insan yarısıyla bile yaşamını devam ettirebilir. Sigaraysa bu alanı sürekli azaltır. Nefesin daralır ve ilk başlarda hızlanan metabolizmanı yavaşlatır. Ayrıca akciğerlerde uzmanlaşmış akyuvarlar olan Makrofajları öldürür. İlk önce sayıları artar, sigara ile gelen tozları ve kirli havayı yok etmek için. Ama sonradan yenik düşerler ve ölürler.
    Çok sigara içenler bu yüzden çok öksürür. Ölü alveolleri ve makrofajlar topaklaşır, akciğerden uzaklaştırılmaları gerekir.
    Sen sen ol, kararlılığını kullan ve sigarayı bırak güzel kardeşim :)

Blonde, 1981dogumlu ve Batu Özkan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş