Sadece 2 dknızı ayrısanız yeterli

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Lionss tarafından 24 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Uzun yazmayacam bugün eczaneden tartıldım 80 olan kilom tam 90 a çıkmış sinir krizi geçiricem okadar bozuk morellerim karnım agaçtı yemek yeme istegi dahi kalmadı okadar diyorum eve geldim ilk iş diyet listesi hazırlamak oldu günlük 1200 1300 civarı kalori alıcam bunun 200 300 ünü çok rahat günlük aktivitelerimde yakarım bazal ne kadar bilmiyorum internette 1950 yazıyor ama okadar oldugunuda zannetmiyorum 1 ayda 3 - 4 kilo civarı vericem sorum şu
    Yeşil çay kırmızı pul biber yogurt ve su bunlar metobolizmaya ne kadar etki eder ? her ögünde yogurt ve kırmızı biberi tütketicem günlük kaç kalori fazlaa yakmamı saglar bide tavsiyeleriniz varmı ?

2. CeidoX

CeidoX Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hocam yeşil çay içmeni öneririm ben her öğünde (ara öğün hariç) içiyorum detaylı şekilde araştırmıştım zamanında işe yaradığı metabolizma hızlandırdığı doğrudur.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Lionss bunu beğendi.
  3. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Sagol hocam yeşil çayı yarın alırım ozaman yogurt ve acı hakkında kesin bişeyler varmı evde ek olarakta vucut agırlıgıyla antrenman yapıcam bu kiloyu vermem lazım

4. CeidoX

CeidoX Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

Onlar hakkında bilgim yok maalesef yeşil çayı marketten değil,aktarlardan almanı tavsiye ederim vücut ağırlığı yanı sıra programına 30 dakika koşu eklemeni tavsiye ederim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Lionss ve Blonde bunu beğendi.
  5. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY

Bazal metablizma hiziniz mi 1950 almaniz gereken kalori mi anlayamadim ama gunluk kalori ihtiyaciniz bile 1950 olsa normalin altinda goruluyor. 1300kcal lik diyet direkt olarak aclik diyeti olur.Hesaplamada yanlisiniz var.

Lionss bunu beğendi.
  6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kardesim oturdugun yerden zaten 1500 kalori yakiyor vucud. Yanlis tartilmiş olabilirsin. Yogurtun kilo verdirdigini ilk kez duydum her ögunjmde 1 tas yerim zaten. Pulbiber kirmizi toz biber yesilcay kafein( sade nescafe gunde 2 bardak) kilo vermeni hizlandirir su gunde 3 litre. Ama asil önemli olan spor ve diyet
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Nisan 2014 ---
    Bazal metabolizma hicbirsey yapmadan yaktigin kalori. Sabah yataktan kalk yemek tuvalet ve su harici hic yataktan cıkmadan yaktıgın kaloridir bazal. Bunu baz alarak diyet yapmamalisin günlük iş güc spor derken kalori ihtiyacimiz daha fazladir.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Nisan 2014 ---
    Acı kesinlikle yiyin. Ben maraşliyim zaten acı kanımızda var. Avuç avuç kirmizi biber atarim yemegime. Siz sakın denemeyin bizim dedeler yiye yiye bize etki etmiyor artık kalıtsal :) ama yiyebildiginiz kadar acı yiyebilirsin özellikle yogurtun icine pulbiber dökersen hem aciyi hissetmezsin. Aci biber vucut ısısını arttirir metabolizmayi yukseltir yaģ yaktirir ve kahveyide unutma şekersiz sütsüz olsun.

Son düzenleme: 24 Nisan 2014
    saq04ever, Lionss ve CeidoX bunu beğendi.
  7. arda1274

arda1274 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    un ve sekeri hayatindan cikararak ise basliyabilirsin sakin ac kalma mutlaka ara ogun ye kahvaltiyi atlama yulaf ezmesi al bir avuc kadar kasenin icine at ustune light sut (% 0.1) yag bunu ye hem enerji verir hem kilo yapmaz ara ogunlerde kuruyemis ye az bisey eger disarda yemek zorunda kaliyosan peceteyi yemegin ustune kuvvetlice bas butun yagi alir aci biber bol bol ye bide tarçın da yag yaktirir yemeklere at eve mekik sehbasi ve kapi barfiksi al aklima geldikce yazarim kardesim simdilik

Lionss bunu beğendi.
  8. atacome

atacome Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Yogurtu bilmiyorum ama yag yakimini hizlandiran 3 besin : su .yesilcay.aci pul biber lakin sadece diyetke bu is olmaz karduo da yapmab lazim

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Lionss bunu beğendi.
  9. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
  10. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen 800 kalorilik diyeti sizi dinleyip bıraktım yerine daha düzenli bi diyet ile devam etmeye çalışıyorum saglık herşeyden önde gelir dimi :D cardio olarak günde 80 ile 120 dk arası yürüşler sayılırmı ama toplam okadar :D

11. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ben şuna kanaat getirdim. Çoğumuz profösyonel sporcu değiliz. Öyle gramı gramına hesap yapmak gerekmiyor. Vücudunu dinle, deneme yanılma ile de gitsen olur. Biraz azalt, not tut. Olmuyorsa biraz daha azalt. Bence böyle artık.

Mesela ben de göbek çıkıyor diye 10 kg verip 60 kg oldum. Şimdi sadece proteini hesaplıyorum. Gerisini yavaş yavaş arttırıyorum. Her hafta kilo, her ay ölçü alarak devam edeceğim.

12. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Diyet için bi internet sitesine üye oldum orada ne yersen yazıyorsun sana günlük aldıgın ve yaktıgın degerli veriyor aynı şekilde kaç gram yag yaktıgınıda not işiyle ugraşmıyorum :D

13. Swichtz

Swichtz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    '' Yetişkin bir erkek bireyin günlük enerji ihtiyacı 2200-2500 kalori, bayan bireyin günlük enerji ihtiyacı 1800-2000 kaloridir. Bu gereksinimin 1/5 ini kahvaltıdan, 2/5 ini öğle yemeğinden, 2/5 ini akşam yemeğinden karşılanması gerekmektedir. ''
    Üniversitenin yemekhane sitesinde yazan bilgi.

Sayfayı Paylaş