Mankenlik hakkında sorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve [Achilles] tarafından 30 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. [Achilles]

[Achilles] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Manken olmada en önemli unsur nedir

yaşım 21.vücut mu daha öncelikli yoksa tip mi? yani normal mankenlerde hepsinde fit vücut ve az kas var.Daha kaslı olursak(herkül olmak degil) daha öne geçme şansımız artar mı herkesden, yoksa plaj vücudu diye adlandırılan yeterlimidir, görüşleriniz neler

ayrıca bir soru bu da abim gibi gördüğüm biri için.o da hiç araştırmamış benim gibi merak sardı salonda calıstıgım biri, yaşı 26 ve iyi bir vücudu var ama gitsem mi ajanslara diye hep dertleşiyor benimle, tip ortalama ama yaşdan daha çok çekiniyor, sizce yaşı fazlamı bu iş için

2. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    tip tabiki çok önemli kas yapılır

[Achilles] bunu beğendi.
  3. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Yüzü şekillendiremezsiniz ( ameliyat dışında ) ama vücudunu şekillendirirsiniz body building sayesinde o yüzden açıklaması basit bence çirkin biri manken olamaz ..

[Achilles] bunu beğendi.
  4. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle tabiki tip büyük unsur ama vücudu çok iyi olup normal bi tiple para kazananda çok bu işte.26 yaş çokta yaşlı değil yani sonuçta 30 35 yaşında olan ve hala podyumda olan mankenler var.Tamamen görüntü meselesi.

Bizim ülkemizde yapılan yarışmalarda herküle gerek yok.Örneğin Best model of Turkey organizatörü bile Herkül gibi kas yapıp gelmeyin diyor :)

[Achilles] bunu beğendi.
  5. sp3ctral0

sp3ctral0 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Bir aralar bir arkadaşım için bayağı araştırma yapmıştım. Sonuç olarak manken ya da model, kesinlikle şişmiş vücut istemiyorlar. Üzerlerinde taşıyacakları kıyafetleri göstermek amaçları ve bunun içinde fit bir vücut yeterli. Modellerin zaten o kadarda şişkin bir vücutları olmuyor genelde belirgin karın kasları, adonisleri çok şiş olmasa da göğüs ve kol kasları oluyor. Geniş omuzlar ise daah tercih edilebilir türden.

Modellik vücut ile yapılacağı için (yüz, el vs modelleri hariç) genel olarak vücut ön planda ardından ise tipe bakıyorlar. Zaten belirli bir ölçütü var gibi bunun. Keskin yüz hatları olması avantajı oluyor insanın. Babyfaceler daha bi seçilebilir oluyorlarmış *yabancı bir forumun genel olarak üzerinde durduğu bir konuydu* Uzun boy avantaj tabi ki de. Benim bildiklerim bunlar. Yürüyüş, bakışlar vs. onlar sonradan alt yapı varsa hallediliyor zaten.

[Achilles] bunu beğendi.
  6. [Achilles]

[Achilles] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler arkadaşlar

peki bu güzelliğe bakan organizasyonlar tam olarak nerde toplanıyor türkiyede.yani mesela bi markanın yüzü olacaksın, bunun için ne yapmalıyız?

7. sp3ctral0

sp3ctral0 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Çeşitli ajanslar var. Sen mankenlik yapabileceğine inandığın ya da hazır olduğun zaman gidip bir foto stüdyosuna ajansa başvurucam de onlar uygun pozlar çekerler. Sonra bunları ajanslara başvururken kullan. Genelde firmalar ajanslara başvurur. Ajansın elindeki modelleri incelerler ve uygun gördüklerini kullanırlar (reklamdı, klipti vs vs.) Bu yüzden eğer mankenlik yapmak istiyorsan birkaç ajans ile görüşmeni tavsiye ederim. Tabi ajansları da bir araştır. Çok ajans var fakat kaliteli ajansları seçmeye çalış.

[Achilles] bunu beğendi.
  8. [Achilles]

[Achilles] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tmm anladım teşekkürler

bir sorum daha olacak.bu mankenler kıl, tüy falan bunları yoketmek için lazer mi yapıyorlar yoksa belirli aralıklarla ağda mı oluyorlar?

9. sp3ctral0

sp3ctral0 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    O kadarını bilmiyorum. :)

10. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle bu işlerde torpil var bunu ilk başta kabul etmek gerekir çok yakışıklı iyide vücuda sahip olan gençler podyumda yok ancak bir mankene göre kısa boylu normal tipli adamlar podyumlarda zaten torpilsiz meslek kalmadı torpil her işte varya neyse tip önemli eğer anormal derecede yakışıklıysanız tanıdığada gerek yok podyuma çıkar dizi,filmlerde rol alabilirsiniz herkül gibi vücut yapmak imkansız gibi bir şey çoğu kişi body building yaptığı halde yinede istediği fiziğe kavuşamıyor bunuda belirtelim çoğu kişi fitnessçı vücudundan öteye gidemiyor bu nedenle rahat olmak gerekli ortalama bir fizik tip ve şans oldumu bu iş olur ağda yapanda var lazerle aldıranda kıl ve tüyleri daha çok ağda ile alınıyorki dizi ve filmlerde dikkatimi çekiyor bazı mankenlerin bir dizide vücutları kılsızken başka bir dizide kıllarla kaplı oluyor

Son düzenleme: 1 Ekim 2012
    dragox bunu beğendi.
  11. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Çok yakışıklı ve fizikli olupta ünlü olmayan çok manken var inan. Barış Murat Yağcı'yı kimse tanımıyor mesela bir bak, yakışıklı diye etiketlenen türk mankenlerle kıyaslanamaz bile ama henüz tanınmıyor:) Ölçütleri net bilinmiyor jürinin falan saçma sapan kişileride seçiyorlar bazen. Zaten Türkiye'de mankenlik çok zor bilmiyorum iyi para kazanıyorlar mı ya da düzgün kazanan kaç kişi var? Şanslıysan oyunculuktan falan yolunu buluyorsun işte. Oyunculuğa kas bence madem:)

rockybalboa7 bunu beğendi.
  12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Alp Kırşan söylemişti mankenlikte para yok diye komik rakamlar veriyorlarmış zaten Kıvanç Tatlıtuğ Kenan İmirzalıoğlu vs oyunculuktan çok para kazandı mankenlikten değil

Phil_Heath ve dragox bunu beğendi.
  13. [Achilles]

[Achilles] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya bunlar tuzu kuru kişiler sonuçta, o komik rakam dediği 3-5bin bile olabilir çünkü adamar dizi başı 20 aldıkları için 3-5 onlara komik gelebilir :D yani o parayı alsam varya daha nediyim ben :D

ayrıca oyunculuga geçiş için, mankenligin ilk aşama oldugunu söylüyor herkes.aslında bende oyunculuk istiyorum ama mankenlıkden oraya gecsek daha iyi degil mi

14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    5 bin 10 bin tlyi bayan mankenler kazanıyor erkeklerde az zaten o röportajı verdiğinde çok ünlüde değildi kendisi evet mankenlikte amaç zaten tanınmak sonra oyunculuğa geçmek yetenek önemli değil tip olsunda isterse yetenek sıfır olsun

15. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    rocky'nin dediği gibi Türkiye'de erkek mankenler kazansa bile dizi figüranları gibi çok ufak ücretlerle bu işi yapıyor.
    zaten bu işi yapanların bir çoğu da hobi diye bu işi yapıyor, herhangi bir ücret almıyor.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  16. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    adamın göbeği var ya:)

17. Realist Boy

Realist Boy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    İşte arkadaşlar yakışıklılığın göreceli olduğu burdan belli.Arkadaşın söylediği kişi bana göre yakışıklı biri değil ve kız arkadaşlarada sorsak pek bir cacık çıkcağını zannetmem.Ama gerçekten yakışıklı diyebilceğim manken;

Çağatay,Burak Özçivit bla bla.

Şimdi konuyu açan kardeş ;

O 26 yaşındaki şahıs çoktan geç kalmış,mankenlik max 25 yaşında kadar sonrası yoktur mankenlikte.Sende şu an tam Best Of Model Turkey katılma yaşındasın.Bende baya ilgileniyorum bu konuyla bende 2 sene sonra vücutu,catwalk'i,diksiyonu düzeltip katılacağım yarışmaya içimde ukte kaldı ama baya torpil ve pis işler dönüyo bu camiaada.Benim bir arkadaşım manken(fotomodel) idi.2 sene fittnes yapmıştı,1.80 boyunda 72 kilo biriydi.Maydonoz ajansa gitti ve seçildi.Tek hatırladığım 2011 UPTOWN katalog çekimlerinde yer almıştı 2 günde 10 saat çekim yapıp bin lirayı cukka ettiği.Parasını biriktirip 15-20 milyar arası bir arabı almıştı sanırsam.Sonrada formunu koruyamayıp ajanstan kaydını aldırmış heralde.Çok ahım şahım bir tipi yoktu ama ortalamanın üzerindeydi,birazda fotojenikti.

Ama senin hedefin oyuncu olmak ise Best Of Model Turkeye katılacaksın orda Best Model seçileceksin ordan show business dünyasına geçiceksin.Ancak böyle olur,böyle çok paralar kazanabilirsin.Ama gerekli torpilin,gerekli imkanların,karakteristik bir tipin olmadıkça çok zor.1.cilere baktığımızda hepsinin ailesi ortalamının üstünde geliri olan ailelerden gelme,hepsinin bir sporculuk geçmişi var (Basketbol,Futbol) ve aynı zamanda hepsinin ayrı ayrı çekicilikleri var :D Bunlar varsa buyur :) Ama benim gibi ukte edip katılcağım diyorsan 2014 BEST OF MODEL TURKEY'de görüşmek üzere :)

EDİT:Oyuncu oldukları için kıllarını lazerle değilde ağda ile aldırıyorlar.Aynı zamanda kaşlarını,bakımlarını baya yaptırıyorlar.(Sakala lazer,elmacık kemiklerine,kaş arasına)

18. [Achilles]

[Achilles] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya biraz iç açıcı birşey söyleyin bune :D biraz daha inerseniz fiyatda, askeri ücret alacak adamlar :S :D

Ayrıca ben bir erkek olarak mesela, çağatay ulusoyun çok abartıldığını düşünüyorum, mesela Burak özçivit falan tamam ama Çağatay gerçekten abartılıyor(kendi fikrim)

en iyisi oyunculuk yeteneğini geliştirmek ozaman, mankenlik mesajlarından sonra morelim bozuldu :D

19. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    mankenlik 35 yaşına kadar sürer mankenlerle yapılan röportajlarda böyle söylüyorlardı ücret konusunda bir baktım tekrar internette asgari ücretin üç katınıda kazanan varmış yakışıklılık mevzusu ise bence dolph lundgern brad pitt nick auger gerçek anlamdada yakışıklıdır oyunculuk konusunda geliştirebilirsin kendini müjdat gezen sanat merkezi ekim ayında öğrenci alıyor 4 yıl süresi oradan mezun olanlar iş buluyor film ve dizilerde

sthammer ve [Achilles] bunu beğendi.
  20. [Achilles]

[Achilles] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet dediğin yere bi bakayım bir eğitim almam lazım 1-2 sene.ayrıca evet yakışıklılık diyince brad pitt ezer geçer herkesi :D

nick auger kim die merak ettim, o adamda nasıl bir vücut varmış ya :D ebnde şuanda body çalışıyorum ve gayet iyi gidiyorum yeni olmama rağmen.acaba bi 2 senede bu adamın vücuduna yaklaşabilirmiyim ki :D

http://gorgeousmales.com/wp-content/uploads/2009/06/nick-auger-4.jpg

Sayfayı Paylaş