Evde çalışmak mı salonda çalışmak mı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve taylan55 tarafından 6 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Evde çalışmak mı sppor salonunda

1. Home workout

33,3%
  2. Gym

66,7%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Simdi arkadaşlar , spor gecmisim var aralıklı olmakla birlikte 2 yıla yakındır yapıyorum. Evde çalışmaya başlasam mı diyorum. Bana maliyeti 400 lira civarında olucak ama asıl aklıma takılan bu spor evde yapıla bilir mi? Hava çok yağmurlu olur salona gidesin olmaz evde yaparsın , hava çok sıcak olur çıkasın gelmez evde yaparsın(antalyada yaşıyorum),yorgunsundur hazırlanıp çıkasın gelmez evde 40 dk da çıkarırsın antremanı. Biraz böyle düşünüyorum ama net bi fikrim yok. Düşündelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim . Bi düşüncemde ,salonda çok insan sevmem ben antreman uzuyor ve lak lak oluyor. Yazları galiba salonlar biraz boşalıyor . Bu yazı çıkarıp sonra mı eve gecsem acaba. Vede evde yapaksam hareketler hep aynı mı olur diye düşünmüyor değilim.

Almayı düşündüğüm materyaller

2 dumbell
    1bar
    Vinyl ağırlık
    Delta Trial Of Strength Multi-Fonksiyonel Deluxe Ağırlık Sehpası - 8109
    - Spor / Fitness - Hepsiburada.com

Leg curl ,leg extension, 3 eğim ayarlanabilir bench

Ku. Torbam var zaten ve ayak ve el bilek ağırlıkları vede bir spor minderi

2. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Up up up

3. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    evdede tabiki çalışabilirsin ama evdede biryere kadar gelişebilirsin daha fazla gelişmek için spor salonu şart bence spor salonunda leg exentision leg curl cable crossover cable row latpuldown ve daha birçok egzersizi evde yapamayacaksın ki bu egzersizler çok çok önemlidir

4. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Yeterli malzemeyle evde büyük işler başarırsın tabii ki ancak spor salonu hem kendini motive etmen için hemde profesyonel destek alıp daha farklı hareketler yapmak için daha iyi.

5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İmzamdaki linki incelemeni tavsiye ederim
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Nisan 2014 ---
    Motivasyon kendinde olan bişey. Salonda benchte 10 dk sıra beklemek yerine evde calismak daha mantikli 6 aylik salon parasina evde salon kurabilirsin. Hem rahatsin onu bunu beklemezsin. Salonda pek profesyonel destek bulamadim ben olanlarla yıllıgı 2000 tl den başlıyor.
    Evde Vücut Geliştirme Rehberi | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Çok yeteneksiz cahil kişiler salon açıp hoca olduğunu iddaa ediyor. Bence kendinizin hocası olun forumda araştirip her sorunun cevabini bulabilirsiniz. Motivasyonda yine kişiye baģli
    Dediğin egzersizler olmadan da gelişebilir leg extension ve curl sehpalarda var zaten cable crossover olmamasi evet sıkıntı biraz ama çok ufak kalıyor antremana göre. Lat pulldown zaten barfiksle ayni sayılır barfiksin daha iyi bir egzersiz olmasi hariç. Lat pulldown barfiksin çakması diyebiliriz evde barfiksle lat pulldowndan daha iyi gelişir. Birde dediğin hareketler makine hareketleri. Yeni başlayanlara makinede çalıştırılır genelde. Serbest aģirlikla daha iyi gelışir.

Son düzenleme: 6 Nisan 2014
  6. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten prof body buldier olmak gibi bi hedefim yok .@blonde inceliyim hocam

Blonde bunu beğendi.
  7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Orda açıkladım hala soruların varsa konunun altına yaz yardımcı olurum örnek program yazdim ama isteğin olursa spor geçmisin vs. gibi bilgileri yazarsan program yapmana yardim ederim

8. Pooyraaz17

Pooyraaz17 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    bende bu konuda çok düşünmüştüm en sonunda aletleri evime almaya başladım memnunum ama evde belli bir kademeye kadar yükselebilirsin

9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Evde istediğin kadar gelişebilirsin bence yarışmalara hazırlanmayi düşünmüyorsanız gelişim salondan pek farki olmicaktir scooby diye bi adam var youtubede incelerseniz iyi olur evde calisanlar

10. Pooyraaz17

Pooyraaz17 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    salon kadar olamaz diye düşünüyorum ama hedefi olan biriisi gerçekleştirir

11. Kaslı imam

Kaslı imam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ben yurtta çalışıyorum. Bayada geliştim fakat bir zaman sonra özellikle bacak hareketlerinde ağırlıklar yetersiz kalıyor. 46,5 kg ile squat yapıyorum daha da arttıramıyorum :s

12. Furkan Uysal

Furkan Uysal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Salonda çalışmak daha iyi olur tabiki evde yapılan antremanda kısıtlı hareketler yapabilirsiniz ama evde yapılamaz salona gitmezsen kas yapamassın diye bişey yok bence ama evde başlayıp bir süre geliştikten sonra salona başlamak daha iyi olur

13. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    tabiki spor salonunda , motive olmayı falan kenara bırak bir sürü makine vs. var hareket çoğunluğu var , evde çalışan biriyim yaptığım hareketler sayılı

Furkan Uysal bunu beğendi.
  14. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    evde bende bir ara claısmıstım her bölgeye farklı agırlıklarla girecegin icin dumbell veya barbell o agırlıkları tak cıkar tak cıkr uyuz ediyor seni bir muddet sonra deli olabilirsin o yüzden salon hem rahat edersin hemde agırlıklala zaman kaybetmezsin

15. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu kadar ezmeyin evde çalışanları yav :( gerekli ekipman ve antreman rutini olduktan sonra evde kral gibi vücud yapan çok tanıdığım var. Ama motivasyon konusunda aynı şeyi diyemicem azimli olmalisiniz. Az önce bitti antreman evde calisiyorum mesela motivasyonum düşük bayaģi bugün. Kilolarda düşüş var. Salonda çalışanlari görünce seninde çalışasın geliyor.

Oguzhan_04 ve halterman bunu beğendi.
  16. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Benim en büyük sıkıntım devamlılık hocam, yani arkadaşlarınla dışarı çıkıp akşamına antremanda çıkartırsın. Pazar günü yaparsın . Yada söyle mi yapsam;yazın salona gitsem yaz bitince mi alsam ? Yazın salonlsiar dolu oluyor mu ? Blonde hocam?

17. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tabiiki imkan varsa salona gidilmesi en iyisi ama salon diye de amele salonlara gideceğime evde calisirm daha iyi . Mahallemde zaten 3 tane salon var onlardan 2 si amele salonu. Birisinde bench prese bile yok makinede yapiyorsun. Birisinde hocalar 2 aylik adama 8 gogus hareketi yaziyor squat rack yok adamlar bir bolgeyi calisiyo 2. Ye gecerken dinlenirken sigara iciyolar salonda deadlift yapan yok barbell row yapan yok vs. Digeri de gecen sene sordum yıllıgı 2.800 tl . Yani ben mecbur evde calisiyorum sehpam agirligim vs hersey tam. Ama tabiiki imkanim olsa guzel bir salona giderdim ama cevremde salon yok arabada yok uzaga gidiyim :( ama evde calisilacaksa hep calismalisin cok para oluyo alacaklarin 500 tl civari verirsin.

Sayfayı Paylaş