Bulk döneminde ketojenik şekilde beslenilirsek ne olur?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mert_yldz_ tarafından 27 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar bu sporda daha 1 yılı devirdim.Tavsiyeleri dinleyip yüksek karbonhidratla yağ ve kas ekledim ama yağ oranı gittikçe arttı.4 hafta low carb diyeti yaptım yağ oranım gözle görülür şekilde azaldı.2 haftada ketojenik diyete dönücem.Merak ettiğim az karbonhidrat alarak yerine yağ alarak ve yeterli kaloriyi alarak yağsız kas kütlesi elde edemez miyiz? Bizi yağlandıran esas karbonhidratlar değil mi zaten? Bol karbonhidratla beslenenlerin kasları daha büyük duruyor ama istenilen görüntü elde edilemiyor.

2. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Karbonhidrat almadan büyümeyi bekleme en iyi ihtimalle protein alımını en üst seviyede tutarsan kas kaybı yasamadan yag yakarsın...

3. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Kalori aynı kalıcak dedim.Bulk için gereken kaloriylede yağ yakımı olmaz.Neden karbonhidratsız büyüme olmaz?Kasta su tutup şişkin göstermesi mi büyüme acaba?

4. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Bak karbonhidrat insulin tetikler insulin in düşügü katobolik yüksegi ise anabolık bir ortam yaratır nekadar protein tüketirsen tüket nekadar fazla kalori alırsan al protein den o insulın seviyesine erişemezsin geçenlerde gördüğüm bir tablo vardı Hangi Makro besinlerin Glikogen ve İnsulın i yükselttigiyle ilgili Protein de insulin e 2 tane + koyulmusken karbonhıdratta 6 tane koyulmustu.

Burda demek istedigim sadece protein le beslenerek de illaki bir büyüme saglanır ama Karbonhidrat lı bir beslenmeye göre aynı gelisimi yarı yarıya fazla bir zamanda elde edersin belki coooook daha fazla...

5. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Anladım.Peki daha az olan bu gelişim daha yağsız bir şekilde olmaz mı?

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Keto diyeti definasyon için bulkta yapan gördum bb.com da yazisi varda anlamadim ing oldugu icin. Ama olmaz bence pek etkisi. Yükleme günunu erkene aliyordur herhalde. IF bulkta gelisimi arttirmak icin yapabilirsin normal bulk beslenmesiyle birlikte.

7. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Kazanılan kas cok az olur ve evet yağ almadan yapılmıs olur bu kas tabi 0 carb la beslendigin icin vücudun da toksik maddeler birikecek o protein i kullanamayınca yan etkilerinide gormus olursun sonucta aynı kaloride sadece protein dedin ortalama 250 300 gram protein e denk gelir saglıklı birsey degil.

8. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Saol hocam yorum için.Son cümleyi biraz daha açıklayabilir misin? Gelişim az oluyormuş nasıl gelişimi arttırmak için yapabilirim?

9. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Ketojenik beslenmeyle zor bir şekilde insulin i tetiklemen lazım...

Antrenman sonrasında Mesela 25 Gram lık bir protein tozu içiyorsan yanında 1 Tane Veya vücut yağ durumuna göre 2 tane Yeşil Muz ye (Yeşil Muz lar ın sarılara göre glikemik indeksleri daha düşük)...
    Ketojenik beslenmek yerine Kilogram basına 2 veya 3 gram karbonhidrat al bari gelişimini arttırır...

Blonde bunu beğendi.
  10. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ketoda çikinca bulka girceksin herhalde normal bulkla ıf birarada uygulayabilirsin dedim bende ketodajım cıkarken önce low carb gircem sonra yavas yavas arttircam karboyu normal bulka girince ıf ile bulk yapcam bikac yerde okudum yapanlari sana da öneriyim dedim :)
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Eylül 2014 ---
    Ketojenik diyet tarzı beslenmek ama bulk yapmak istiyorsan carb backloading yap. Ketoda 1 günde 500 600 gr karb yükleniyor. Carb backloadingde 10 gün keto ardından hergün az az amacına göre Karb yüklüyorsun

11. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    araştırdım oluyor ben yapıyorum sonuçlarını da yazarım ketojenik diyette antreman için aldığınız 20 gr karbon hidrat sayılmaz ve tek ihtiyacını zolan budur. toplam 90 kalori ve 20g başka bişi değil ister 20 dakka önce ister hemen bitişinde size kalmış bir şişe meyalı sodanın vereceği karbonhidrattan başka hiçbir karbonhdrata ihtiyacın yok onuda ketosisini bozmadan rahatça yapabilirsin yükleme dönemi falan filen da gerek yok bu mesele aynı kreatinin yükleme dönemi efsanesine döndü

antrenmen günü önce veya sonra veya ortada sana kalmış bir meyvalı soda veya twinlabs mct fuel ya da bir tatlı kaşığı tahin pekmez bu kadar

12. Narthyard

Narthyard Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    TKD keto diyetini düşün derim. Sadece spordan önce(komplex ya da hızlı emilen) ve sonra(hızlı emilen) karbonhidrat alarak(targeted) ve CKD keto gibi hafta sonları karbonhidrat yüklemesi yapmadan keto yapabilirsin.

Eğer yükleme yapmak istiyorsan da en az iki haftada bir karbonhidrat yüklemesi yapabilirsin 1-2 güne denk gelecek şekilde.

Bu sayede hem ketonun faydasını, hem de önce ve sonra karbonhidrat alarak insülinin faydasını görürsün.

Sayfayı Paylaş