antreman sırasında göz kararması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve burnboyy tarafından 20 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. burnboyy

burnboyy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ben yaklaşık 2 haftadır spor yapmaktayım 1,73 60 kiloyum yaş 23, antreman sırasında göz kararması ve kulak çınlaması yaşıyorum ve kendime ancak ara verip 3-4 dk sonra gelebiliyorum sebebi ne olabilir antreman öncesi 1,5 porsiyon pilav + 200 gr tavuk yiyorum sıvı alımı günde yaklaşık 2 litre sormak istediğim bu problemi niye yaşıyorum ben kan basıncımın düştüğünü düşünmekteyim :(

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    antreman öncesi yemek yenmez bu kanı midene toplar ki istenmeyen bir durumdur
    bu göz kararmasınında yüztane sebebi olabilir
    1-kansızlık
    2-aşırı yorgunluk
    3-uykusuzluk
    4-stress..
    .
    .
    .
    100-aşırı seks faaliyeti

burnboyy bunu beğendi.
  3. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Nefes alıp verme düzenini yapamıyor olabilirsin.Yani zorlanırken nefesini tutuyorsan bundan kaynaklı olabilir.

burnboyy bunu beğendi.
  4. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    boksbody antreamandan önce yemek yenmez derken hemen önceyi kastetmişsindir umarım.Antremandan 1.5-2 saat önce yemek yenilir bunun nedeni ise antreman sırasındaki enerjiyi sağlayabilmek için ama yiyip hemen antremana gidiyorsan boksbodynin dediği gibi sindirim esnasında kan mideye gittiği için olabilir.

5. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    bu yaşadıklarınızın nedeni tamamen tansiyon düşmesidir...
    bayılma aşamasına geliyorsunuz her seferinde...

öncelikle diğer arkadaşlarında dediği gibi yemek yeme işlemini spordan 2 saat önce bitirmeniz gerekir, mideniz dolu olmayacak ki bu birinci derecede tansiyonunuza etki eder...

set aralarında dinlenme payını düzgün ayarlayın, kalp atışınız çok hızlanmışsa dinlenme payını uzun tutun ritim normale dönmeli....
    herkesin bünyesi bir olmadığından set aralarında en fazla şukadar saniye ara verilmelidir gibi fiyasko cümlelere itibar etmeyin, kendinizi soğutmayacak şekilde set aralarını kalp ritminize göre nefes hızınıza göre ayarlayıp tölere edin...

spor esnasında nefes alış verişlerinizi düzgün yapın, zorlarken nefes verin, kesinlikle nefesinizi tutmayın,

çalışma esnasında aşırı terliyorsanız vücut ısınızında tansiyona çok etkisi var, kendinizi fazla yormamalısınız mümkünse serinletmeye çalışın bedeninizi...

Son düzenleme: 21 Mart 2013
    burnboyy ve jmBlue bunu beğendi.
  6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    tabiki antremandan birkaç saat önceyi kastettim
    çok açta gitmeyin ama en azından midenize ve sindirim organlarınıza rahatlama imkanı sağlayın

8. Gokay06

Gokay06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    o bende evdede oluyor nedeni ani bir şekilde gözleri hareket ettirmek sanırım yada aşırı yorgunluk

Sayfayı Paylaş