Zayıflama neden durur?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve gunay_gun tarafından 15 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gunay_gun

gunay_gun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, forumda yeniyim umarım doğru yerdeyimdir.

Öncelikle belirteyim, hashimoto tiroiditi hastasıyım, kısaca bahsetmek gerekirse vücut tiroid bezini yabancı bir organ gibi algılıyor ve parçalıyor, küçülen tiroid bezi hormon üretmez hale geliyor. Otoimmun bir hastalık ve tedavisi yok, dışarıdan levotiroksin almalısınız ömür boyu. Tabii almazsanız en hafifi kilo alma gibi onlarca sorun oluyor vücutta, insülin direnci gelişiyor, sürekli yorgunluk hayatınızın parçası haline geliyor ve daha pek çok şey.

Geçen sene doktorun tahlilleri ile TSH 38 çıkınca yüksek dozda levotirona (450 mcg) günlük 1000 mg Glifor'a başladım. Ayni anda diyete de başladım, Mart ayına kadar her şey güzeldi, 32 kg kadar verdim. Sonra durdu kilo vermem. Hatta 2-3 kg kadar aldım. (Aylardır intermittent fasting uyguluyorum)

Geçen nisanda spora da başladık, 95 kg ile. Glifor kesildi, levotirona devam. Ancak beslenmem if diyetine rağmen çok düzensiz maalesef, bazen 24 saat yemek yemeyi unuttuğum oluyor. 3 aydır spora gitmeme rağmen adam akıllı gelişme olmadı, 91 kiloda takılıp kaldım. İnsülin direncim hala üst sınırın biraz üzerinde.

Şimdi size soracağım şu: ben sporla birlikte ventolin + levotiron + glifor devam etsem yağ yakma durumum ne olur? Beslenme düzeni için gittiğim diyetisyen günde 2 öğün diyet verdi.

(Ventolini doktorun alerjik astım teşhisinden sonra aldım)

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş