Yulaf yiyemiyorum bir türlü

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dembaba28 tarafından 29 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Bugün yulaf aldım marketten. İlk kez bi deniyim dedim saman gibi tadı var. Sonra nette bi tarif gördüm yoğurt kuruyemiş yulaf diye onu yaptım bi kaşık aldım çöpe bastım şuan kustum kusacam midem o kadar kötü yani. Evde blendır mikser falanda yok. En kolay nasıl yerim ben bu illeti

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    898
    Ödül Puanları:
    123
    Süt ile birlikte koy bir kaba pişir. Üstüne kuru/taze meyve ve tarçın koyunca bildiğin meyveli sütlaç gibi oluyor. Onun dışında soğuk yiyeceksen misal yoğurtla, yoğurdun içine koyduktan sonra 1 saat falan bekle iyice yumuşasın. Diğer alternatif yumurta ile karıştırıp omlet/pankek tarzı yiyebilirsin.

dembaba28 ve Despa bunu beğendi.
  3. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    43
    İlla yemek zorunda da değilsin :D Bir ara fıstık ezmesi furyası vardı, millet yemeden bir şeylerin eksik olacağına falan inanıyordu :D

dembaba28 ve ulaire bunu beğendi.
  4. Oğuz Yücel

Oğuz Yücel Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Blender edinmen lazım bence sadece yulaf için değil herşeye lazım oluyor blender alırsan 300 ml süt 1 su bardağı yulaf 1 tam muz blenderda karıştır hepsini iç ben öyle yapıyorum :D

dembaba28 bunu beğendi.
  5. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    173
    Ödül Puanları:
    43
    Yulaf yemek zorunda değilsin fakat yesen iyi olabilir. Ayrıca yalnız değilsin yani bu başladığımda benim de sorunumdu. Birçok insanın da sorunu oluyor. Az az ve tadını sevdiğin şeylerle birlikte tüketmeye çalış. Ara ara denersin böyle böyle. Baktın uzun süre geçti ama sen yine de hiç haz etmiyorsun o zaman yemezsin olur biter. İnsanlar o şekilde tüketiyor diye sen de öyle tüketmek zorunda değilsin. Farklı alternatifleri dene. Birçok yüketme yolu mevcut.

dembaba28 bunu beğendi.
  6. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    abi midem kötü şuan yarın deniyicem sonucu yazarım saol bu arada
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Aralık 2018 ---
    alıcam abi en yakın zamanda. Zayıf biriyim zaten hem kalori hem protein açısından güzel karışımlar var nette
    makro değerleri çok iyi benim bütçeye görede fiyatı iyi bende aldım işte napayım
    yok benim takıntılarım yok. Ucuz ve pratik olduğu için tercih ediyorum. Fıstık ezmeside yemem pek. Giresunlu olduğum için fındık ezmesi yerim genelde :D

7. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    yulafa bol gelecek şekilde süt koy 15 dakika beklet yumuşayınca ye isteğe bağlı balda konulabilir ama bal pekte bal önermem.

8. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    beklet derken normalmi bekleticem yoksa ocaktamı ?

9. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    hayır saçmalama meyve, sebze sakın pişirme ape yani buyuk kuyruksuz insansi maymunlar (insan,bonobo,şempanze,goril) vejeteryan soyundan gelir o yuzden eti bağırsakta çiğ sindirecek pek bakteri yok pişirerek yeriz ama sebze meyve yulaf tarzi şeyleri pişirmek delilik.

Sayfayı Paylaş