Yulaf İle Kilo Verme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Furkanminecraft tarafından 2 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Furkanminecraft

Furkanminecraft Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar daha once soruldumu bilmiyorum grupta yeniyim.

Yulaf ile kilo verme yazilari vsr nette cok bu ne derece dogrudur

Her ogun yulaf yiyerek haftada 3 4 kilo veriliyormus

Yulaf tarifi

Yarim bardak yulaf yogurt muz dilimleri4 5 tane bogurtlen cilek vs yiyerek sabah ogle aksam yersek kilo veriyormusuz bilgili kisilerin cevaplarini bekliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Omeg4

Omeg4 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bir besin yiyerek kilo verilmez. Harcadığın kaloriden düşük kalori alırsan kilo verirsin. Sakın böyle saçma beslenme sağlıksız olur.
    Ayrıca meyvede olsa o kadar 3 öğün şeker fazla gelir. Şeker uzak durulması gereken bir besin. Yenmesi gereken zamanlar var şeker yiyeceksen uzun süre açlık öncesi sabah gibi ya da yemeklerde 3-4 saat sonra ara öğün lif ile birlikte burada şeker doğal şeker meyve, bal gibi ravine şeker yine uzak durmalısın abur cuburlar, asitli içecekler meyve suyu dahil tüketme.
    Yulaf içerisinde bulunan lif miktarı ile güzel besleyici bir besin olduğu için tercih ediliyor. İçerisindeki lif hem tok tutuyor hem kan şekeri ani yükseltmiyor. İçerisinde tarçın ve az miktarda doğal şeker beraber tüketirsen şekerin kötü etkilerini azaltırsın. Sabah kahvaltısı, sağlıklı bir ara öğün, antrenman öncesi iyi bir tercih olabilir. Yulaf kilo almak isteyen tüketir vermek isteyende miktar önemlidir.
    Kilo vermek istiyorsan muhtemel insülin direncin vardır ilk bunu kırmalısın bir süre doğal bile olsa şekerden uzak durmaya çalış ve sağlıklı beslenme sabah yumurta,peynir,zeytin vs öğle akşam et,sebze,baklagil yanına az miktarda pilav,makarna ya da tam buğday, çavdar ekmeği 1 dilim. Sızma zeytinyağı ve köy tereyağı kullanabilirsin kavrulmamış kuruyemiş tüketebilirsin iyi yağ kaynakları. Yağdan kaçmamalısın kaçmam gereken şey şeker. Tabi bunları yerken hedefine uygun bir kalori alımın olmalı. Besinleri detaylı kalorini öğren birazda araştırma yapmalısın sporuda eksik etme yürüyüş falan değil ağırlık,direnç antrenmanları ile kas kütleni korumalısın kilodan çok görünüm önemli tartıya bakma aynaya bak.

3. Furkanminecraft

Furkanminecraft Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam cok tesekkur ederim detayli olarak yazmissin. Dediklerinin cogunu uyguluyorum asitli icecek abur cubur yok neyseki. Evli oldugumdan yeme duzenini bozan seyler olabiliyir arada ona cozum getirebilsem daha iyi olacak aslinda pizza yemek zorunda cok kaliyorum mesela. Acemi fitness sporcusuyum aslinda haftanin 3 gunu 30 40 dk sporumu yapardim dusuk agirlik ile calisiyordum bazen agir calisiyordum uyurken elimin ustune yatmisim is sonrasi koltukta uyuya kalmisim saatlerce uyandigimda bilegim cok aciyordu sanki catlamis gibi agri vardi 7 ay oldu fitness etkiledi biraktim yeni yeni baslayacam tekrardan fitnessa bu arada 10 kilo aldim zaten 10 15 kilo fazlam vardi simdi 106 kiloyum 177 boyum var bel ve karnim ozellikle cok cok kalin. Bayram tatilinde ailem ile denize gitmek istiyorum ancak hizli bir sekilde nasil kilo verebilirim daha sonra alsam bile simdi vermek istiyorum 96 kiloya tekrar dussem en azindan cok iyi olacak sonrasinda fitness devam edecek zaten

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş