Yeni Programım Çok mu Ağır?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve algorist tarafından 26 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar ben spora yeni başlayan birisiyim .. boy 177cm kilogram 52 yaşım 22.. 1 yıl boyunca düzenli spor yaparak ve beslenme programıma uyarak 70kg olmayı hedefliyorum... henüz net bir spor programım yok daha düzenleme aşamasındayım.. şuan için beslenme programımı düzenlemeye çalışıyorum .. sanayide ağır bir işte çalışıyorum bu yüzden kalori benim için fazla gibi gözükebilir ama gerçekten ciddi fiziksel yorgunluk yaşıyorum hergün (sürekli olarak 50kg civarı ağırlıkları kaldırıyorum işte).. programımdaki eksiklerden ve fazlalıklardan bahsederseniz sevinirim

-resimden bahsedecek olursam sitelerden buldugum degerleri yazdım tam doğru ollmmayabilir..
    -sarı çizgili olan kısımlar bir öğünde toplam aldığım besin değerleri
    -en alttaki kısım ise toplam olarak aldıgım miktar
    -akşam yemeğinde yazan normal/ortalama makarna ve yoğurt yemediğim günlerde yiyeceğim ev yemekleridir.
    herkese teşekkürler iyi forumlar

2. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlarımız yardımcı olabilirlermi? salona yazıldım yakında düzenli olarak gitmeye başlayacağım ama yediklerim hakkında da fikir sahibi olmak istiyorum ... lütfen es geçmeyiniz :D

3. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Burçağı falan çıkar kuru üzümlerin yanına birer avuç kuruyemiş ekle. Salatalarına 1 kaşık doğal zeytinyağı dök. Yumurta sayını artır. Kırmızı et balık felan ekle paran varsa. Kalori hesabı muhtemelen yanlış. Savaş Hoca Bulking Program yaz Google'a onun programını uygula o çok daha mantıklı bir program.

4. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    hocam yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim fakat şöyle bir durumum var.. sabahları erken kalkamıyorum bu yüzden 1 yumurtayı bile yiyemediğim zamanlar oluyor sanayide çalşıyorum ve genellde simit peynir ikilisi ile kahvaltıya başlıyorum... düzenli kahvaltı yapmaya başlasam bile yumurta ile aram olmadığı için 1 yumurtayı anca yiyebiliyorum nedense kokusu bile kötü yapıyor 2 3 yumurta yiyenelre hayret ediyorum :/....
    bir diğeri burçakla ilgili .. gün boyu çok yoğun ve ağır şartlarda çalştığım için çok fazla kalori harcıyorum bu yüzden burçağı programıma koydum bir yandan çalışırken diğer yanda harcadıgım yüksek kaloriyi dengeleyebilmek için.. tabiki yağ vb. değerlerini pek düşünmedim..
    programın kalori değeri 3600 banada çok fazla geldi ama tahminimce günlük 3200 3500 kalori arasında alıyorumdur. zaten metabolizmam hızlı oldugu için hiçbirşey yapmasam da 2000 civarı yakıyorum birde iş temposu ile günlük 2500 3000 arası harcadıgımı varsaysak en az 3500 kalori ile kilo alacağımı düşündüm....
    ve son olarak geceleri yatmadan önce ton balığı(civa içerdiği için 2 günde 1 defa) yoğurt veya süt tüketiyorum... maddi olarak sıkıntım yok şuan hedefe en mantıklı ve hızlı şekilde ulaşmak için tüm paramı bu yola yatırabilirim hedef 3 ayda 70 :D

5. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yumurta olmazsa olmazlardandır ama yiyemiyorsan yapacak bir şey yok benim 10 tane yediğim bile oluyor günde. Tabi markette satılan plastik yumurtalardan değil organik köy yumurtası :)
    Üç ayda 70 kilo alırsan çoğu yağ olur. Günlük kalori ihtiyacından 300-500 fazla tüketerek kilo almalısın.
    İş yerinde harcadığın kaloriyi dengele zaten ama burçak ile değil. İstersen ye tabi sonuçda profesyonel değilsin ama ben sadece hatalarını söylüyorum düzeltmek ya da düzeltmemek sana kalmış...
    Gece yatmadan önce içilen süt büyüme hormonunun salgılanmasına zararı olduğunu gösteren araştırmalar var ayriyetten reflü gibi hastalıklarada yol açar. Gece yatmadan direk önce bir şey tüketmeni tavsiye etmem. Yoğurt yiyebilirsin ama bir saat önceden yemeni tavsiye ederim. Yumurtayı illa kahvaltıda tüketeceksin diye bir şey yok yiyebiliyorsan günün başka bir zamanında yemeye çalış. Dediğim gibi Savaş Hoca Bulking Program'ına bir göz atmanı tavsiye ederim.

6. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Sagolun hocam programimi tekrardan düzenleyeceğim yumurtayı da akşamları yemeye çalışacağım ara ogunlere fındık veya badem ekleyip zamanla burcak yerine de alternatif birseyler bulacagim

7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    beslenme programınızı oluştururken kalori ve protein hedefinize ulaşmaya çalışın,benim ya da bu forumdan başkasının ya da bir pronun ünlü bir sporcunun programını baz almayın.ne yiyebiliyorsanız,ne seviyorsanız,ne yiyeceğe erişebiliyorsanız o besinleri seçin,beslenme programını olabildiğince rahat ve uzun süre devam ettirebilecek şekilde oluşturmanız lazım.yoksa bir süre sonra çekilmez hale gelebilir,psikolojik ve fiziksel olarak sorunlar yaşayabilirsiniz.burada ben ya da başkası,herhangi biri bir şey söyledi diye kendinize boşuna zorluk çıkarmayın.çünkü burada esas olan sürdürülebilirlik, %100 her şeye uygun kaliteli bir beslenme programı oluşturup sürdürememek ya da sürdürmeye çalışırken bir çok şeyden taviz vermek zorunda kalmak yapılabilecek en büyük hatalardan biri olur zannımca.

8. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman kimse foruma konu açıp yanlışlarını sormasın herkes istediğini tüketsin. Arkadaş burda yanlışlarını sormuş bizde ona doğrusunu söylüyoruz bunun neresi yanlış?

zeo64 bunu beğendi.
  9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ben bunun yanlış olduğunu söylemedim,aksine tabiki herkes fikrini belirtmeli forumun amacı da bu.herkesin söylediklerini kafasında tartsın ama sonra beslenme programını kendisi oluştursun,en uygulanabilir şekliyle,söylemek istediğim bu.

10. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim hocam ben bu konuda biraz stres yapıyordum açıkçası sonuçta herkesin sevdiği veya midesinin almadığı/alerjisi olduğu besinler var kendimi biraz bunları yemek zorundayım diyerek koşullamıştım ama devam ettiremeyince günlük olarak yediğim şeyleri listelemek istedim... tabi ki herşeyden önce de sağlığımı kaybetmeden kilo almak istiyorum.. :)

11. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Sana şöyle söyleyeyim bundan üç yıl öncesinde benim ağzıma para varsen 1 tane sebze sokmazdım sadece fast food beslenirdim fast foodsuz yemeğe oturmazdım ama şuan tam tersi. Sebzeleri bol bol tüketiyorum sadece sağlıklı şeyler yiyorum. Kaçamak yapacaksan haftada 1 falan ödüllendirirsin kendini ya da iki haftada bir gün full serbest beslenirsin. Genel olarak beslenme programın sağlıklı olsun faso fiso şeylerle doldurma. İlk kurduğum cümle sallama felan değil inan bana. 1000TL verip yediremeceğin şeyleri şuan yemek için zamanımdan harcıyorum...

12. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    yok hocam size sonuna kadar katılıyorum benimde bazı meyve/sebzelere karşı tutumum sizin gibiydi lakin zayıflıktan dolayı kız arkadaşımla aram bozuldu desem doğru olur sanırım .. ayrıca herkesin beni görünce aa ne kadar zayıf ya demesindende bunaldım açıkçası ve ramazandan önce kendime söz verdim bundan sonra tat 2. plan önemli olan içeriği diye.. üniversitedeyken sizin gibi sürekli fast food yerdim ve şimdi anlıyorumki beslenme düzenli ve programlı olmazsa kilo almam çok zor belki de imkansız.. şuan için günlük 1 yumurtayı standart haline getirmeye çalışıyorum yulaf ezmesi ile de aram iyi değil ama ben bu yola kafayı koydum 1 yıl içerisinde normal bir insana benzemek istiyorum (tabiki tamamiyle sağlıklı ve doğal besinler yardımıla)
    beni motive eden tek şey her kaşığı elime aldığımda aklımda tek bir cümle beliriyor artık "tadı boşver bunda çok protein/karbonhidrat/kalori var aç ağzını yum gözünü" :D

Sayfayı Paylaş