Yeni başlayanlarda Supplement (protein,aminoasit vs) kullanımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 555 üye.
  1. forceone

forceone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Henüz istediğim vücuda yakın bile değilim tabi ki devam edeceğim :) Kritik sınır olan 3 ayı geçtiğime göre sıkatlık vs. gibi bi durum olmadıkça bırakmaya niyetim yok. :)

Son düzenleme: 4 Mayıs 2018
  2. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Beslenme ve dinlenme bu sporun en temel iki ögesi arkadaşlar. Bunları yapamadıktan sonra ne kullanırsa kullansınlar hangi ağırlıkta çalışırlarsa çalışsınlar gelişim çok yavaş ilerliyor.

3. Solinix

Solinix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, yeni uye oldum ve araniza katildim..
    Diyetisyen ve doktor esliginde duzenli ve saglikli bir sekilde, sabrederek Yaklasik 1 yilda 28 kilo verdim ve 90 kiloya ulastim..aktif spor hayatindan sonra yine bu hale gelmek mutluluk verici..bir kac gun oncede tekrar idmanlara basladim..malum gobek ve gogus bolgesi hala ciddi sikinti ancak herhangi bir sarkma yok...hoca bir program belirledi ve yavas yavas basladik..ustadlardan ricam bu surecteki beslenme konusu ve takviyeler hakkinda tavsiyelerdir..birde yag yakicilar..19.2 cikti son olcumde...
    bir iddam yok ancak sıkılaşip duzgun bir hatta sahip olmak amacim..simdiden teskkur ederim..

4. unos

unos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Levotikrsin sodyum kullanan biri L Carnitine kullanabilir m?

5. Ironsone

Ironsone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,
    Yaklaşık 4 aydır bodybuilding yapıyorum her ay program değişiyor, spora başlamadan önce 60kg'dim şuan 64 hocam programın yeterli olduğunu ve besin olarak baklagil ağırlıklı beslenmemi söylüyor fakat ektomorf vucut yapısına sahibim ne kadar fazla yesemde kilo alamıyorum ve kas gelişimim yavaş ilerliyor ( zaman gerektirdiğini biliyorum ) hem kilo almak hemde hacim kazanmak için supplement kullanmayı düşünüyorum bu konuda hangi supplementler ile başlamalıyım. Aklımda protein tozu ve amino asit ile başlamak var fakat sizce ne kadar doğru, size göre ne ile başlamalıyım ve ürün konusunda hangi markaların hangi ürünlerini kullanmalıyım. Şimdiden teşekkürler.

6. fensinn

fensinn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2 ay oldu spora başlayalı protein tozuna başlamalı mıyım ?

7. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Eger ki protein ihtiyacıni karşılıyorsan kullan.

8. fensinn

fensinn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam protein ağırlıklı beslenmeye gayret ediyorum ama günde 1 yumurta anca yerim akşam etli yemek olur ama her akşamda etli yemek bayıyor

9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Protein tozundan önce beslenmeyi öğrenmek gerekiyor. Sadece et değil baklagil, yeşil sebzeler, mevsim sebzeleri vs. Tozlar mucize yaratmıyor, çok ekonomikte sayılmaz sadece kolaya kaçmak oluyor.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen cok guzel yazmissin

11. fensinn

fensinn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2 ay oldu bu spora başlayalı hem iştahım çok açıldı hem de protein alma amacıyla yediğim yemek kilo aldırıyor bu iyi bir şey mi ? 1.82 boy kilom 82 oldu.Ayrıca göbeğim çıkmaya başladı.Ne tavsiye edersiniz ?

12. Nephilim

Nephilim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar değerli arkadaşlar. Ben de uzun zamandır spor yapmaya niyetlenen ama 1.5 aydır düzenli olarak spor salonunda spora başlamış biriyim. Malum her masabaşı işi yapanda olduğu gibi göbeğim çıkmıştı ve 1.5 aylık diyet ile birlikte 5 kilo verdim. Şu an 72 kiloyum ve Spor salonundaki hocam ideal kilomun 65 olduğunu belirtmekte. Bir yandan kilo vererek, bir yandan da kaslanmaya çalışıyorum. Bu kısa zamanda hani gözle görülür bir kaslanma olmasa da yavaş yavaş kaslanma olduğunu hissediyorum. Soruma gelirsek, Protein yoğurtları kullanmaktayım, bunun haricinde vitamin de alıyorum. Kaslanıp, six pack göbeğine sahip olmak için önereceğiniz bir yol var mıdır? Nasıl bir yol izlemeliyim?

13. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Beyler bu baslıga herkes soru sormaya gelmiş. Sorulan soruların çoğunun cevabı forumda var.

14. 007MematiBond

007MematiBond Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaslar ben spora baslayali henuz 2 ay oldu. Her gun mutlaka en az 3 yumurta, 200-250 gram tavuk eti veya kirmizi et, ayrica spordan sonra lor peyniri, haslanmis mercimek, ton baligi vs yuksek protein iceren besinler tuketiyorum ve gunde 4 ogun protein agirlikli olarak besleniyorum. Ve spor salonunda hocamin verdigi programa gore calisiyorum. Bu beslenme sekliyle benim ileriki zamanlarda protein tozu kullanmama gerek var midir?

15. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    200-250 gr et yiyen birisinin daha protein tozuna ihtiyacı yoktur. yumurtayı ton balığını lor peynirini de sayarsak yeterli aldığınızı düşünüyorum.

16. Selmancanturk159

Selmancanturk159 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam benim bir fitness geçmişim var ve tekrar başladım formumu 1 ay oldu toparladım şimdi ben protein alımını yaparsam ölçüleri neye göre yapmalıyım bunun bir formülü varmı

17. Okan_1995

Okan_1995 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhabalar
    Ben geçen yıl Temmuz gibi spora başladım 3-4 ay vucüt geliştirmek için salona gittim vucüdüm biraz gelişme sağlamıştı sonra 2-3 ay gidemedim 2020 senesinin başında tekrar başladım 2-3 aydır gidiyordum pek bir gelişme olmadı gibi sonrasında da pandemi olayı olduğu için 3 aydır felan spor yapmadım

Tekrar başlamayı düşünüyorum ve takviye almak istiyorum sizce hangi supplementleri almam gerekiyor Protein tozu bcaa kreatin felan hangisi lazım olur bir de bunları nasıl kombinasyon yapmam gerekiyor

Kendi düşünmeme göre 3 ay felan bunlarla takviyeli çalışıp vucütu iyice geliştirmek sonrasında takviye almadan vucütü korumak istiyorum böyle yapmak mantıklı mı sizce

Bu arada boyum 1.72 kilom da 70

18. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Normal besin yolu ile alman gereken makroları( protein, karb, yağ) almaya bak sadece. Takviye falan senin seviyende çok gereksiz, beslenme düzenini oturt supplemente vereceğin para ile daha çok faydasını göreceksin emin ol.Önce bunu tamamla, eksiksiz bir beslenme düzenin olsun, ardından takviye işine gir.

Ama illa ben kullanacam diyorsan kreatin kullan. Bunu besin yolu ile alamıyorsun. Bünyeye göre değişmekle birlikte 2-3 kilo civarı su tutumu yapıyor kaslarda.Gainer, bcaa, whey falan hepsi gereksiz senin için.

19. Okan_1995

Okan_1995 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    son 1 sene de 6-7 ay gibi bir süre gittim 1 sene yaptıktan sonra mı takviye felan almam mantıklı olur

Son düzenleme: 7 Temmuz 2020

Sayfayı Paylaş