Yeni Başlayan birisi için beslenme programı tartışmaya açık

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ayhan97 tarafından 29 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ayhan97

Ayhan97 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Spor salonuna başlayalı 1 ay oldu ölçülerimi yarın aldıracağım fakat vücud olarak çok fazla değişim yaşadım ve gerek hacim olsun gerekte kasların görüntüsü olarak baya ilerleme kat ettim.Günlük beslenme konusunda size bir kaç şey danışmak istiyorum;
    Sabah kahvaltısı;
    Eti müsli ve eti lifalif yağsız süt ile birlikte bir adet muz ile blenderda karıştırıyorum yanında 6-8 adet haşlanmış yumurta beyazı ve taze sıkılmış portakal suyu,
    Ilk ara öğün bir muz ve yanında bir avuç kadar badem-Fıstık-Fındık-ceviz karışımı
    Öğlen yemeği tavuk Göğüs 1 veya 2 porsiyon yanında yağsız tuzsuz salata,
    Sonraki ara öğün yine aynı şekilde
    Akşam yemekleri balık,Göğüs veya kırmızı et yağsız ve yeteri kadar tüketiyorum yanında elbette mevsim salatası, akşam tekrardan ara öğün. Spor günleri spordan 45 dk önce yağsız 300 ml süt ile dymatize Iso 100 ve idmandan sonra programım bu şekilde her gün iphone uygulamasında bulunan passion4professinons karı kası Programını uyguluyorum gece yatarken lor peyniri tüketmeyi düşünüyorum yağsız ve tuzsuz sizce beslenmem nasıl YAŞ 18 boy 170 kilo 65den 66,5 oldu hiçbir zaman vücudumu aç bırakmıyorum sizden gelecek her türlü tavsiyeye açığım amacım yağsız kas kütlesi artışı vücud yağ oranım %14-15

2. Tulayh

Tulayh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    beslenme programın gayet güzel böyle devam edersen amaçlarına ulaşırsın

3. Ayhan97

Ayhan97 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler 6 aylık bi spor salonuna başladım üniversite tercihlerinden sonra Allah'ın izniyle gideceğim Şehirde bir salona devam edeceğim. Şuan tek eksiğim gece yarım saat filan sağlam karın çalıştıktan sonra lor peyniri eksiğim uyumadan önce 100-150 gram lor peyniri ve bir veya iki dilim kepek ekmeği tamamdır bide yazmayı unutmuşum Öğlen yemeklerinde karbonhidrat ihtiyacı karşılanması için 1 Çay bardağı pirinçi 1 Çay kaşığı Zeytinyağı ile lapa yapıp Öğlen tüketiyorum umarım bu sporda herkes verdiği Emeğin karşılığını alır,tecrübeli abilerimden ve spora Gönül vermiş bayanlardan alacağım tavsiyeler beni mutlu eder herkese kolay gelsin.

Tulayh bunu beğendi.
  4. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme programında bir problem yok gayet başarılı benim sana tavsiyem muzu sabah değilde antremandan bi saat önce tuketmendir hem potasyum hemde içindeki karb. bakımından.

5. Ayhan97

Ayhan97 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Pekala bir tanesini sabah öğle arası diğerini idmandan önce alayım

6. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Günde 2 tanesi sindirim problemlerine yol açabilir.1 tane yi geçmesin keza muzun karbonhidratı çok yüksek yaklaşık 75 gr karb var içerisinde.O yüzden antreman öncesi idealdir benim tahminim.

Sayfayı Paylaş