Yeni Başlayan Birine Öneriler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hbt tarafından 6 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hbt

hbt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,

Forumda son 3 gündür olabildiğince vakit geçiriyor ve daha önceki yazıları okuyordum fakat kendi durumumu anlatmak zorunda hissettim artık.
    21 yaşımdayım (180cm boy ve 77 kg)hareketli bir hayatım yok ve spora başladım.

İlk günümde toplam 50 dakika kardiyo yaptırıp geri gönderdiler. Yani herhangi bir ağırlık dahi kaldırmadım. Böyle yapıyorlarmış. Ertesi gün gittiğimde ise 40 dakika kardiyo yaptırıp ağırlık bölümüne aldılar ve 4*10 olmak üzere ismini bilmediğim 1 göğüs hareketi (aleti yandan tutup öne itiyoruz)
    Arından yine 4*10 bench press ve 4*10 incline press yaptırdılar. Sonrasında ise 4*10 dumble ile kolay bir hareket.

Eve geldiğimde ise söylemesi ayıptır, kaşığı çorbaya sallayacak kuvvet kalmamıştı kolumda. Bana her ne kadar yarında gel deselerde ben gitmedim. Makalelerden okuduğum kadarıyla kasların dinlenmesi gerekiyordu.

1 gün ara verip gittiğimde ise omuz ve karın üzerinde durdular. Aslında farklı hareketler yaptırdılar tamamen. Yalnız ilk günki ağrılarım geçmediğinden olsa gerek omuza verdiğimiz yük göğsü iyicene arttırdı.
    Ağrıyı şöyle tarif edebilrim ; tek başıma montumu giyemiyor. Sol kolumu o kadar geriye çekemiyorum.

Şimdi bu ağrı normal mi değil mi sizce ? Ya da gerekli mi :)
    Bunun haricinde sizden ufak öneriler beklemekteyim.
    1. Acaba haftada 5 gün gitsem ve her gün ayrı kas gruplarını çalıştırsam nasıl olur ?
    2. Protein vs supplementlere ne zaman başlamam uygun olur ?
    3. Amacım biraz yağlı olan karın bölgemi eritmek ve daha fit bir vücuda sahip olmak.

Yardımlarınızı bekliyorum :)

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Duyduğun ağrılar hamlıktan kaynaklanıyor. Geçici bir durum. Ancak ilk haftadan bu kadar çok zorlamamalıydın. Sana hafif gelen, seni yormayacak kilolarla başlamalı, 2-3 idman sonra tedricen artırmalısın.

Yeni başlayanlar için haftada 5 gün çok fazla. Hergün tek bölge çalışmak da doğru olmaz.

Aşağıdaki linkte yeni başlayanlar için programlar mevcut. O programlardan birini tercih etmen daha doğru olur.

Bodyforumtr kullanım kılavuzu | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Sayfayı Paylaş