Yeni başlayan biri kaç dakika spor yapmasi gerekir ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ahmethan93 tarafından 13 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ahmethan93

Ahmethan93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben yeni başladim 2 gundur ve 10 dk sonra yoruluyorum karin kasi ve kol çalişiyorum normal mı 10 dk sonra her tarafim ağriyor ağrinca birakmalimiyim o an alişma sureci için kaç dk spor yapmam gerek ?

2. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle çalışmaya başlamadan önce kesinlikle ısınma hareketlerini yap direkt olarak çalışmaya başlama. Ayrıca kol çalışırken nasıl bir program uyguluyorsun ? Aslında ilk başlandığında ağrı genel olarak çalışmaya başladıktan sonra değil de çalışmanın ertesi gününde kendini belli eder. Ben ilk başladığımda 45 dakika kadar bir süre çalışmıştım ama ciddi anlamda zorlamıştım kendimi ve vücudum tam olarak 1 hafta gibi bir sürede toplanmıştı. İlk günlerde yatakta bile dönemiyordum. Bu durumda 2 gün kadar ara vermiştim. Ağrıyınca bırakıp bırakmamak ağrıya göre değişen bir kavram bence. Ağrı vardır normal olan bir de bir sorun olduğu için olan ağrı vardır onu bilmek gerek ama genel olarak ağrı olması gayet normal ama 10 dakika sonra olması vücut alışık olmadığı için olabilir. Çalışmaya başlamadan 15 dakika kadar öncesinde bir bardak bir kahve iç.

3. Ahmethan93

Ahmethan93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladim teşekkurler ben evde şınav ve mekik çekiyorum

4. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Şınav çekerken yorulman normal zaten bunu pek dert etme. Ben spor salonunda çalışıp da 10 dakika da yorulduğunu düşünmüştüm. Şınav çekerken maksimum kaç tekrar çıkarabiliyorsun bilmiyorum ama her seferinde maksimum tekrar yapmaya çalışmak yerine önce örnek olarak veriyorum bu sayıları kendine göre ayarlayabilirsin. 20 tane sonrasında bir dakika kadar dinlen 15 - 10 -5 şeklinde çalış. Bu sayede maksimum verimi elde edersin ama dinlenme kısmı önemli. Bir süre evde küçük bir altyapı oluşturduktan sonra spor salonuna gitmeni tavsiye ederim. Çünkü her ne kadar kendi ağırlığın ile bir yere kadar gelsen de sonrasında işler biraz değişiyor bu arada dips yapmayı da ihmal etme arka kol için. İmkanın varsa da kapı barfiksi ya da bulduğun bir bar ile barfiks çek. Avuç içleri sana bakarken yaptığın hareket kol kasları için gayet etkili.

Ahmethan93 bunu beğendi.
  5. Ahmethan93

Ahmethan93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ya biraz sıkıntılı universite sinavina hazirlaniyorum çok zor spor salonuna gitmem yani belli bi duzen lazimmiş diye duydum Teşekkürler :)

6. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yeni başladınız ve gayet normal bir durum kaslarınız vücudunuz şaşkınlık içinde kendini bu duruma hazırlamaya çalışıyordur . Haftada 3-4 gün aralarda 1 er gün off olacak şekilde çalışmalısınız ve her antreman başında iyice ısındırınız vücudu ..

Sayfayı Paylaş