Yeni başlayan ben ve fikirleriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve vlkn krts tarafından 20 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. vlkn krts

vlkn krts Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, spora başlayalı 1 hafta oldu. Gittiğim spora salonunun bana verdiği 1 aylık program ekteki resimde mevcut. 1 aydan sonra başka bir program yazacağını söyledi. Sizce program nasıl? Programda 3 set 12 yazıyor ama ben arkadaşımın tavsiyesiyle 12-10-8 yapıyorum 8.ci de ağırlığı 1 tık arttırıyorum. Bende biraz göbek var resimde pek belli olmuyor spora başlamadan önce 10 dakika bisiklet spordan sonra da 10 dakika bisiklete biniyorum göbek için ek olarak birşey yapmama gerek var mı? Çünkü göbek canımı sıkıyor. Bu arada daha önce hiç spor yapmadım yıllardır hep tavuk ve barbunya yı cok sevdiğim ve bunlarla beslendiğim için biraz irileştim.

Ek olarak ;
    Sabahları 2-3 dilim ekmek ve peynir yiyorum. Spordan önce öğlen yarım porsiyon tavuk spordan sonra da akşam barbunya veya yine tavuk yiyorum. spor yapmadığım günlerde ise haşlanmış yumurta, tavuk vs yiyiorum sizce iyi mi beslenmem?

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 20 Ekim 2014
  2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    en sonda sopa yazıyor. inan onun ne olduğunu anlamadım.antrenman sonunda sizi dövüyor mu hoca? her gün 100 sopa?

doxux ve Leopara bunu beğendi.
  3. vlkn krts

vlkn krts Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sopa dediği oklava var onu omuza alıp ayakta sağa ve sola eğiliyorum. çömelme de ise sopayı omuza alıp çömelip kalkıyorum daha sonra sopa yerine ağırlık koyacağımızı söyledi.

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    anladım, pardon.

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ahahah :D
    Bu çakılar, sopalar bana hep zaman kaybı gibi geldi. Çömelme dediği eğer squatsa bunu hakkıyla yaptıktan sonra leg extensiona gerek kalmaz, ağırlıksız falan mı yaptırıyor yoksa? Dumbbell curlü öne koyup enseye çekişi sonra yaptırmak da manasız, çekişte gücü azaltmaya ne gerek var?
    Hem sıralama hem hareket kalabalığı olarak dengesiz bence ama salonların çoğunda da ne hikmetse bu tarz programlar verilir. Siz bilirsiniz gene. Flexor hocanın başlangıç programı daha uygun bence.

columbu bunu beğendi.
  6. vlkn krts

vlkn krts Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet çömelmeyi ağırlıksız yaptırıyor şu an. sıralama nasıl olmalı? veya dediğin başlangıç programını nasıl bulabilirim.

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    vlkn krts bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş