Yeni Başladım, Yardım ve önerilere ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Rueful tarafından 11 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Rueful

Rueful Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hepinize merhaba, biraz uzun olacak ama başımdan geçenleri size anlatıp yardımınızı almak istedim. Geçtiğimiz yaz ani bir kararla diyete ve spora başladım. Bu kararı aldığımda tam 130 kiloydum boyum ise 1.87 idi. Aşırı derecede sağlıksız ve düzensiz bir beslenme alışkanlığım vardı. Öncelikle hepsini bıraktım birden ve yazın hemen hemen her gün spora gittim ve yediklerime dikkat ettim. 4 5 ayın sonunda (biliyorum kısa) 95 96 kiloya kadar düştüm. Daha sonra salondaki hocanın verdiği programı uygulamaya başladım fakat bölgesel olarak sıkıntılarım var. Belli bi süre(birkaç ay kadar) spora gidemedim. Sonra tekrar başladım ve hoca farklı bir antrenman günlüğü yazdı bana. Şu anda 91 kiloyum fakat özellikle göğüs bölgemden aşırı derecede şikayetçiyim. Biraz araştırdım ve jinekomasti denen bir olayla karşılaştım benimkinin bu durumdan olup olmadığını tam olarak anlayamadım. Doktora gittim belli bir süre sıkı diyet ve sporla göğüs bölgesini eritmeye çalış dedi ve sana hemen bir cerrahi işlem uygulamak istemiyorum bunun için erken dedi. ve benim de kafama yattı gerçekten. Son 1 aydır bana verilen programı uyguluyorum fakat herkes protein tozu kullanmalısın ağır çalışıyorsun dedi. Ben de haklı bularak protein tozu aldım son bir haftadır kullanmaktayım. Fakat beslenme konusunda tam olarak ne yapacağımı bilemiyorum. Sabahları 1 dilim tambuğdaylı ekmek 3 tane haşlanmış yumurta 5 6 tane zeytin, lor peyniri ve bal yiyorum genelde ve bazen de süt içiyorum. öğlen spordan sonra haşlanmış göğüs eti, yoğurt, salata ve lapa yiyorum genelde bazı zamanlar haşlama et ve lapa yiyorum. aralarda biraz yer fıstığı ve yoğurt yiyorum meyveyi de ihmal etmiyorum. Akşam yemeklerinde ise sebze yemeği yemeye çalışıyorum. Bu sistem uygun mudur ? yoksa farklı bir şeyler de yememe gerek var mı ? Aşırı derecede vücudum olsun niyetinde değilim sadece fit olayım yeter. Bir ikinci sıkıntım ise hareketlerle ilgili. Salonda bana yazılan son hareketler ise şöyle :

1. gün :
    15 dk. eliptik bisiklet
    Front pull down 6x12
    Chest Press 6x12
    Shoulder Press 6x12
    Şınav ve Çapraz crunch 6x12
    Squat 6x12
    ve ip atlama

2. gün:
    5 dk kürek çekme, 10 dakika bisiklet
    Bench Press 6x12
    Dumbell fly 6x12
    Crossover 6x12
    Lateral raise 4x12
    Chin-up 6x12
    Seated arm-curl 5x12
    Rope pushdown 6x12
    Şınav ve çapraz crunch 6x12

2 gün bunları yapıp bir gün dinleniyorum. Ve fazla ağır kaldırmamaya çalışıyorum. Spordan hemen sonra protein tozunu içip eve gittikten yarım saat 40 dakika sonra da öğle yemeğimi yiyorum. Şimdi bunlara ek olarak yapmam gereken bir hareket var mı özellikle göğüs bölgesi için ? Ve nasıl beslenmeliyim ? Fikir sahibi olmanız için fotoğraf çektim belki başarılı olursam before after yaparım. Her türlü öneriye açığım. Umarım konu doğru yerdedir daha yeni üye olduğum için bilemedim nereye açacağımı. Teşekkür ederim

Ekli Dosyalar:

2. Rueful

Rueful Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim, çok yardımseversiniz cidden.

3. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam Protein tozuna zararlı demıyorumda çok gereksiz olmuş, al diyen insanlar neden böyle demiş merak ettim benım bıldıgım protein tozu daha çok cidden kas inşa etmeye calıstıgında yetersiz beslenmeden ötürü kullanılır..
    Beslenmen yetersiz Vucut geliştirmen ıcın yani.. kilo vermek ıcın nasıl bir beslenme yapmalısın cidden bilmiyorum bende bu sporun ıcınde 5-6 aydır varım benım kilo verme gibi bir sorunum olmadıgı ıcın ben sürekli yedim ne yedıgımede dikkat ettım tabi tavuk kızartıcagıma yagsız bir şekilde etsote yapıyorum.) sadece bir örnek hocanla bu konuyu beslenme konusunu konusmanı öneririm burada benım veya bızım dıcegımızden çok daha fazla şey söyler.. kolay gelsın

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Yeni baslayan birisi olarak sana tavsiyem forumda yeni baslayanlar icin hazirlanmis basliklari incelemendir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Rueful

Rueful Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sağol abi ama beslenmeme yetersiz diyen ilk kişisin şu an :) yeteri kadar besleniyorum ve bu verilen hareketler baya yoruyor beni ondan dolayı almamı önerdiler tozu. ayrıca aşırı derecede fazla kilom yok sadece çok çabuk ve fazla kilo verdiğim için sarkma var. Yorumun için teşekkür ederim bu arada
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Ağustos 2016 ---
    Teşekkür ederim ben de buradaki insanların cevap vermelerine dair olan umudumu kestim yavaştan. Öyle yapmaya çalışıyorum

6. VGT1

VGT1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Her zaman derim uzman degilim fakat, o program bu diyet o protein tozu bu BCAA kili kirk yarmanin da manasi yok. Yapman gereken basit, saglikli dengeli beslen kilo vermek icin (200-300) kadar kalori acigi olustur. Agirlik calisip kardiyonu yap en onemlisi devamlilik ve sabir.

Barbell Training bunu beğendi.
  7. Rueful

Rueful Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkür ederim dediklerinin hepsi var aslında. Önceden sabır yoktu bende. Çok sabırsız bir adamım normalde ama artık sabretmem gerektiğini biliyorum. Deneyeceğim :)

Sayfayı Paylaş