Yemekle beraber ne içilmeli ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve labada tarafından 9 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. brhmcr

brhmcr Guest

Vucut geliştirme forumunda olduğumuzu hatırlatmak isterim, Keyif almak açısından açılıyorsa konu konu dışı bölümünde olmalı.

2. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    taabi ki fakat burda içkiden kokteylden konuşmuyoruz,

içeriğe tekrar bakınca arkadaş ikisini istediğini farkettim, aklıma gelen lezzetli-sağlıklı olan şey light ayran oldu, normal ayranın tuz oranı yüksek

ağır diyetteyken yenilemeyecek yiyecekler vardır brokoli, haşlanmış tavuk yada pirinç lapa vs. onun yanına ne gider gibi bir soru sorulsa daha iyi anlaşılırdı.

ben öyle yemeklerin yanına asidi kaçmış kola içiyorum. sıfır kalori ve yüksek dozda kafein, lezzetli. En azından hazmı kolaylaştırıp yenilebilir kılıyor.

kaldı ki ifbb prolar bile öyle hardcore diyet yapamıyor bir çok kişinin elinde gazoz, light cola, splenda ile tatlandirilmis icecekler kahveler goruyorum.

3. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    her öğünde 1.5-2 litre su içerim.

4. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Genelde su ve ayran tüketiyordum ben de ama bu açıdan hiç düşünmemiştim.

1 kişi bunu beğeniyor.
  5. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Şu coca cola zeroların tadını merak ediyorum denemedim daha önce :)

6. onurmete

onurmete Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    Yemek esnasında su haricinde ben de pek bir şey içmem. Nadiren ayran ya da light meyve suyu içerim. Akşam yemeklerinden yaklaşık yarım saat sonra maden suyuna limon sıkar içerim. Birde gece yatmadan 1 saat önce limonlu yeşil çay tüketiyorum. Konuda ki soruyla biraz alakasız olacak ama her sabah kalkar kalkmaz 2 büyük bardak soğuk suyu ihmal etmem.

letsev bunu beğendi.
  7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    evet sabah kalkınca su içmek sindirim sisteminizi harekete geçirir. sonra güzel ve sıkı bir kahvaltı edebilrsiniz.

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ayrıca idman günlerinde yoğurt ve ayran tüketmeyiniz. yoğurt ve ayran içinde laktik asit fazlaca bulunur. özelikle ayrandaki laktik asit kanınıza çok hızlı karışacaktır. buda sizi yorgun bitkin hatta uykulu bir hale sokar.

1 kişi bunu beğeniyor.
  9. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Deneme bence :)
    Ben denemeye kalktım iki yudumdan sonra döktüm, pek beğenmedim açıkçası; ama yine de tadına bakmak istersen içebilirsin...
    ----------------------------------------------------------------

Genel olarak öğünlerimde su ve meyve suyunu kullanırım.
    Yediğim öğünde ki yemeğe göre de ayarladığım olur içeceği...

10. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle konu ile ilgili olarak, su ve ayran tüketiyorum. Kimisi mide asit oranında etkisi olabileceğini belirtiyor. Bence oldukça minör bir fark yaratabilir çünkü bugüne kadar en ufak hazım şikayetim olmadı benim.

Bence ne içmeli değil de ne içmemeli konusu da önemli. Biz çoğu zaman et ile birlikte yağ da alıyoruz öğünlerimizde. Kolesterol alıyoruz. Kolesterol ile birlikte fruktoz alınması vücutta oksitlenmeye sebep oluyor. Bu oldukça yanlış. Yani kırmızı et yiyorsanız yanında üzüm suyu içmeyin, bol yumurtalı kahvaltı yapıyorsanız yanında portakal suyu içmeyin.

Kolesterol hormonsal üretimimiz için çok kıymetli ve faydalı. Buna şüphe yok. Ama fruktoz alımınızı minimumda tutmalısınız. Buna kontrollü meyve yenmesi de dahildir. Birşeyin doğal olması sınırsız tüketebileceğimiz anlamına gelmez. Prof. Dr. Ahmet Aydın'ın dediği gibi, akrep zehiri de çok doğaldır. Ama bir porsiyon kimse istemez sanırım?

Amerikada fast food tüketiminin çok yüksek olması ile birlikte kalp ve damar rahatsızlıkları, obezite gibi sorunlar çokça görünüyor. Bunun tek sebebi trans yağların bu gıdalarla büyük miktarda alınıyor olması değil. Adamlar normal bir menünün yanında 1lt kola tüketiyor. Ağzına kadar şeker dolu.

Oysa Fransız kültüründe olduğu gibi, peynir yanında bir küçük kadeh şarap veya kırmızı et yanında bir kadeh şarap ideal. Çünkü o zaman faydalı kolesterolü şaraptaki antioksidantlar ile birleştirmiş oluyorsunuz. Çok daha faydalı. Zaten istatistiklere bakarsanız bu kadar et ve peynir tüketimine rağmen adamların yukarda saydığım hastalıklara yakalanma oranları çok düşük ve yaşam süreleri oldukça uzun. Bunda refahın da etkisi görmezden gelinemez ama kültüründe çok etkili olduğu aşikar.

Ben buna pek katılmıyorum. Şahsen bir çok öğünümde ayran ve yoğurt tüketiyorum. İdmanlarımda herhangi bir enerji düşüşü hissetmiyorum. Büyük ihtimalle belli bir süreden sonra vücut laktik asite karşı bir tolerans geliştiriyor olabilir veya oral yolla aldığımızda çok etkili olmuyor olabilir. Bilimsel bir açıklama yapmam mümkün değil, ama ne kadar subjektif olsa da kendi tecrübeme dayanarak etkilenmediğimi belirtebilirim.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2012
  11. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    TAbikide bize farklı gelebilir netcede bukadar sene normal cola içtik insan herşeye alışıyor istedimi şekersiz çay a kahveye bile :)

Sayfayı Paylaş