Yazdan bu yana 24 kilo verdim ama hala göbeğim var. Göbeğimi nasıl eritebilirim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Atsizat tarafından 4 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Yemek yemenin karın şişkinliği yapması mı saçmalık? Göbeğin sebebi yağdan değil arkadaşım bunu anlamaktan zorluk mu çekiyorsun? Bak yemek yedikten hemen sonraki dönem, göbeğimin boyunun zirve yaptığı dönem. Yiyecek ve İçecek içilmeyince göbek yavaş yavaş küçülmeye başlıyor ve çok uzun saatler boyunca yiyecek ve içecek içilmediği zaman karın dümdüz hale geliyor. Bu durum epey uzun zaman alıyor. Yani göbeğin sebebi yiyecek ve içecekler. Yemek yedikten sonra karın şişiyor ve göbek oluyor. Bu mu saçmalık?
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Mayıs 2016 ---
    Hiç daha önce 24 saat aç kalmadığım için 24 saat yemek yemediğim zaman karnımın dümdüz hale geleceğini bilmiyordum. Ben de yeni öğrendim bunu. Yemek yemenin sebep olduğu karın şişkinliğiymiş göbeğin sebebi. Bunu öğrendiğime göre konu kapanabilir. Çok uzun saatler boyunca yemek yenmediği zaman karın dümdüz hale geliyormuş. Bunu öğrenmiş oldum.

Son düzenleme: 2 Mayıs 2016
  2. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Plank duruşunda rekorum 5 dakika. Evde 2 tane 13 kilo ağırlık ile biceps çalışıyorum. Triceps sağ kolda 12 kilo, sol kolda ise 11 kilo ile çalışıyorum. Yana açma hareketini 2 tane 9 buçuk kilo ağırlık ile yapıyorum (tek seferde 8 tekrar). Obez halimden çok daha güçlüyüm şu anda. Siz çok biliyorsunuz,evet. Bende hiç kas olmadığı için bunları yapabiliyorum evet. Daha fazla saçmalık duymak istemiyorum. Konu kapanabilir.

Son düzenleme: 2 Mayıs 2016
  3. EST

EST Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Bu arkadasa cevap vermenize gerek yok. Tum yorumlari tek tek okudum ve ruh hastasi oldugunun farkina vardim keske troll olsa konu. Neyse Allah sabir versin kardesim iletisim kurdugun kisilere bu yolda devam et. Bu arada arkadas yediği yemeğinin 24 saatte eridigini iddia ediyor bu bilginin doğruluğundan emin değilim fakat iddia ettiği birşey daha var o da attığı resim de 24 saat aç kalmış ve karnının düz olduğuna inandırmış kendini. Öncelikle psikolojik tedavi görmesi gerekiyor.

Konu sahibi konunun kapanmasini istemis nolur biran önce kapansin

Bozo-Baku bunu beğendi.
  4. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Göbek hiç dışarı çıkmıyorsa, karın dümdüz duruyorsa göbek yok demektir. 24 saat yemek yemediğim zaman karnım hiç dışarı çıkmıyor, dümdüz duruyordu. 172 santim boya 65 kiloyum, ne bekliyorsun çok yağsız bir vücudumun olmasını mı bekliyorsun? Ben zayıf değilim. 65 kiloyu 172 santim boyuna göre değerlendir eğer mümkünse. Karın hiç dışarı çıkmadan duruyorsa göbek yoktur. Yemek yedikten sonra karnım kocaman oluyor ve karnımın dümdüz hale gelmesi 24 saat sürüyor. Bu süre zarfında yiyecek ve içecek içilmediği süre boyunca karnım yavaş yavaş küçülüyor, her geçen saat göbeğin boyu daha küçük hale geliyor. Karnımın dümdüz hale gelmesi çok uzun zaman alıyor. İnsan ya insaf, benim 24 kilo fazla halim obezdi. İnsaf ya insaf. Domuz gibi suratım vardı benim, balon gibi suratım vardı. Sen 65 kiloyu 180'li boylardaki bir erkeğe göre mi değerlendiriyorsun, benim boyum 172 santim? Benim 24 kilo fazla halim OBEZDİ. İnsaf ya İnsaf.

Son düzenleme: 3 Mayıs 2016
  5. Ozyyy07

Ozyyy07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bu arada başka sitelerde de aynı şeyleri sormuşun yok vücudum iğrenç mi ? filan tarzında bence insan kendini kendi beğenmiyorsa başkası hayatta beğenmez

6. EST

EST Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Insanlar sana diyor ki duzgun beslenme ve antreman programi yaparsan yemek yedikten sonra 24 saat ac kalmana gerek kalmayacak. Senin mantigina gore 1 ogunden sonra 24 saat ac kalalim.neyse bu konuya son yorumum olacak hakkinda hayirlisi olsun. Sunuda unutma buraya yardim amacli konu aciyorsun insanlarda tecrubelerini aktariyorlar belliki senin yolundan defalarca gecip gelmisler biraz daha anlayis ve saygi gostermeni beklerim. O fotograf da hic duz gelmedi bana kusura bakma gozlerim bozuk benimde boyum 173 cm ve 64.4 kgyim gobegim var fakat ideal kilom 60ve74 arasi napcaz simdi ? Mantigina gire benim de gobek pardon karnim dumduz .dd hadi iyi geceler dedigim gibi hakkinda hayirlisi

7. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Fotoğrafı çekmeden önce aynanın karşısında kendime baktım ve karnım hiç dışarı çıkmadan dümdüz duruyordu. Fotoğrafı çekmeden önce aynanın karşısında canlı olarak gözlemledim. Hem düz şekilde baktım, hem de kendime yan şekilde baktım, aynada detaylı olarak baktım ve dışarı hiç çıkıntı yok, karnım dümdüz duruyordu. Bunun dışında, yemek yesem de zaten üzerimde kıyafet varken göbek belli olmuyor. Denize, Havuza falan girmediğim sürece yemek yemenin bir sıkıntısı yok. Obezken üzerimde kıyafet varken de göbek öküz gibi fırlıyordu zaten. Kocaman gözüküyordu. Burada bana haksızık yapıldığını düşünüyorum.

8. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Yani üzerimde kıyafet varken yemek yedikten 3-4 saat gibi kısa bir sürede göbek belli olmayacak hale geliyor. Yemek yedikten hemen sonra göbeğin boyunun zirve yaptığı dönem var. Sadece o zaman kıyafetle belli oluyor. Göbek kısa sürede kıyafetle belli olmayacak hale geliyor zaten.

9. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Bu arada karın şişkinliğinin antremanla ne alakası var? Kas yapınca yemek yiyince göbeğim çıkmayacak mı? Göbeğin çıkması karın şişkinliği, kas yapınca yemek yedikten sonra karın dümdüz mü oluyormuş? Yağ oranını düşürsem de yemek yiynce karnım şişecek, karın şişmesi de göbek oluyor sana?

10. daniellepanabaker

daniellepanabaker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    İşletmeci
    Yer:
    Istanbul
    Botoks tek yol

11. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Göbeğin sebebi karın şişkinliymiş. Bir kere 24 saat yemek yemedim, karnım dümdüz hale geldi. Sanırım yemeği sofrada sıkı yediğim için göbeğin gitmesi çok uzun zaman alıyor. Günde 2 öğün ve biraz sıkı yiyorum öğünlerde, bir kere 24 saat yemek yemedim, karnım ilk defa dümdüz hale geldi. Aynada uzun uzun kendime baktım mutlulukla. Şuan kardiyo yaparak kilomu koruyabiliyorum. Kardiyouyu bıraktığım anda kilo alacağım çok belli. Evde 2 tane 13 kilo ağırlık ile birkaç egzersiz de yapıyorum şu anda. Biceps'i 2 tane 13 kilo ağırlık ile çalışıyorum, Triceps'de sağ kol 12 kilo, sol kol 11 kilo. Yana açma hareketini 2 tane 9 buçuk kilo ağırlık ile yapıyorum (tek seferde 8 tekrar). Evde şuanda maksimum ağırlık 2 tane 13 kilo olduğu için, bench press hareketini de 2 tane 13 kilo ile yapıyorum ama tek seferde 20 tekrar yapıyorum. Bir de oturup eller yukarı kaldırılan bir hareket var ( omuz'u çalıştıyor diye biliyorum), onu da 2 tane 13 kilo ile yapıyorum, tek seferde 15 tekrar çıkıyor. Bunun haricinde plank duruşu da yapıyorum. Plank duruşunda rekorum 5 dakika ama genelde süreyi daha kısa tutuyorum.

12. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Kusura bakmayin sizi ciddiye aldim cevap yazdim.

burakbyr ve EST bunu beğendi.
  13. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Olmayan kasımla mı 2 tane 13 kilo dambıl ile çalışıyorum? Bir defa kası olmayan bir insan yok, her insanda kas vardır, bu birincisi. İkincisi, ben obezken 2 tane 13 kilo ağırlık çalışabilecek bir gücüm yoktu. Şu anda var. Obezken 5 şınav çekebilirdim, kilonun çoğunu kastan verdim ve şınav sayım 27'e yükseldi. Çok ilginç gerçekten. Bence kilonun çoğunu da kastan vermedim, kilonun tamamını kastan verdim, hala obezim şu anda.

14. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Kaderimiz aynı seninle 7 ayda 46 kilo verdim bende , deri sarkması oldu ve anoreksiya'ya yakalandım tıpkı senin gibi ama son 1 aydır azda olsa kendimi düzelttim beslenme konusunda bence sende 24 saat kendini aç bırakma gibi düşünceden kurtulmalısın .

15. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Bu da kolumun resmi:

16. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Kolumun resmi

17. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Evdekiler sağ olsun sofrada bol bol yemek koyuyor zaten. Yediklerimi eritçem diye sürekli kardiyo yapıyorum. Karnım sürekli şişmiş duruyor, bu da göbekli gösteriyor. Ama yemek yedikten 6 saat falan geçtikten sonra göbek üzerimde kıyafet varken belli olmayacak hale geliyor.

Son düzenleme: 15 Mayıs 2016

Sayfayı Paylaş