Yazdan bu yana 24 kilo verdim ama hala göbeğim var. Göbeğimi nasıl eritebilirim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Atsizat tarafından 4 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    172 santim boyundayım. Yazdan bu yana 24 kilo verdim. 89 Kilodan 65 kiloya düştüm ama hala göbeğim var. Göbeğimi nasıl eritebilirim?

Üzerimde kıyafet varken böyle gözüküyorum:

Üstüm çıplakken böyle gözüküyorum:

2. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Sağlıklı beslenerek doğru makroları tutturmak önemli kas kaybı yaşadığın aşikar

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    İsterseniz 89 kilo olan halimi de koyayım. Belki daha sağlıklı olur o şekilde konuşmanız.

Üzerimde kıyafet varken:

Üstüm çıplakken:

4. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Forumda beslenmeyle ilgili birçok konu var onları incelemeni tavsiye ederim daha sonra dediğimi anlayacaksın emin ol

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Koşu ve Yürüyüş yaparak 8 ayda 24 kilo verdim. Ilk 5 ayda 23 kilo verdim, son 3 ayda sadece 1 kilo verebildim. Yürüyüş çok fazla yapıyorum. Mesela geçen gün 27 kilometre yürüdüm. Yokuş yukarı yüksek tepeler de kilometrelerce yürüdüğü oluyor. Konuyu tempo yapıyorum. 8 Kilometreyi 50 dakikada koyuyorum ( Ortalama 9.6 kilometre hız). Sabahları Az yağlı peynir, 1 yumurta, zeytin, domates, tereyağ, bal, ceviz, 2 dilim beyaz ekmek yiyorum. Büyük bardak taze sıkılmış portakal suyu içiyorum kahvaltısında yanında. Akşamları bazı günler yağsız tavuk, ot yemekleri ( bamya gibi), yeşil salata, light yoğurt yiyorum. Bazı günler de kısırlık yağsız bulgur yiyorum tavuk yerine. Bazı günler de yağsız makarna yiyorum ama yanında hep ot yemekleri ( bamya, ıspanak, enginar), yeşil salata ve light yoğurt oluyor. Bence gün içinde fazlasıyla kalori alıyorum. Koşu, Yürüyüş yaparak zayıfladım.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Mart 2016 ---
    Bir sürü yazım yanlışı oldu. Mesajı düzeltiyorum.

Koşu ve Yürüyüş yaparak 8 ayda 24 kilo verdim. Ilk 5 ayda 23 kilo verdim, son 3 ayda sadece 1 kilo verebildim. Yürüyüş çok fazla yapıyorum. Mesela geçen gün 27 kilometre yürüdüm. Yokuş yukarı yüksek tepelere kilometrelerce yürüyorum. Koşuyu tempo yapıyorum. 8 Kilometreyi 50 dakikada koyuyorum ( Ortalama 9.6 kilometre hız). Sabahları Az yağlı peynir, 1 yumurta, zeytin, domates, tereyağ, bal, ceviz, 2 dilim beyaz ekmek yiyorum. Büyük bardak taze sıkılmış portakal suyu içiyorum kahvaltınında yanında. Akşamları bazı günler yağsız tavuk, ot yemekleri ( bamya gibi), yeşil salata, light yoğurt yiyorum. Bazı günler de kısırlık yağsız bulgur yiyorum tavuk yerine. Bazı günler de yağsız makarna yiyorum ama yanında hep ot yemekleri ( bamya, ıspanak, enginar), yeşil salata ve light yoğurt oluyor. Bence gün içinde fazlasıyla kalori alıyorum. Koşu, Yürüyüş yaparak zayıfladım.
    Niye böyle oldu yazarken?
    Yukarda yokuş yukarı yüksek tepelere kilometrelerce yürüdüğümü, 8 kilometreyi 50 dakikada koştuğumu anlatmaya çalıştım ama beceremedim galiba? Telefon yazdığım yazıları değiştiriyor. Yazılar umarım anlaşılıyordur? Tekrar cevap yazayım dedim ayrı olarak ama iki mesaj birleşti, çok tuhaf şeyler oldu yukarda.

Son düzenleme: 5 Mart 2016
  6. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Artık eskisi kadar aşırı fazla derecede yüyüyüş, koşu yapmıyorum. Daha fazla zayıflamayı düşünmüyorum. 65 Kiloda kilomu korumak istiyorum ama karnımdaki göbeği de eritmek istiyorum. Göbekten nasıl kurtulabilirim?

Son düzenleme: 11 Mart 2016
  7. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Başka yorum yapacak kimse yok galiba?

8. lejyoner2482

lejyoner2482 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    forumda karınla ilgili bir program var onu yapabilirsin

9. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Gobeginizin son durumunu paylasirsaniz belki yardimci olabiliriz

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. engin.akbas.1272

engin.akbas.1272 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Ağırlık sporuna girip vücut gelişim yönünü değiştirmeniz gerekiyor. Vücudunuzun üst grubu, omuz, göğüs, kollar vs büyüdüğünde göbek çok daha az sırıtacak. Daha fazla cardiyo daha fazla vücut dengesizliği demek bence sizin için. Kardiyotu HIIT e çevirip, kararlı şekilde ağırlığa girmeniz gerekir

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. salihb1980

salihb1980 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam aynı durumdan muzdaripiz. Bir sürü makale, blog, forum okudu ki. Hiç biri net cevap vermiyor. Boya göre normal hatta zayıf bir kiloya geliyorsun ama göbek gitmiyor. 8 aydır ağırlık çalışıyorum, kaslar çıkıyor ama göbek hiç gitmiyor. Ne yapmamız gerekiyor arkadaşlar, bu işe gönül vermiş değerli hocalar? Göbek gidene kadar, sonuna kadar zayıflamaya devam mı etmeli? Lütfen yardım..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Gobekten kurtulmak istiyorsaniz sekeri cikarin hayatinizdan, karbonhidrati da minimuma cekin

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Yukarda paylaştım zaten.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Mart 2016 ---
    Şeker kullanmıyorum zaten ama göbek duruyor.

Son düzenleme: 23 Mart 2016
  14. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Evde 10 kilo dambıllar ile biceps ve triceps çalışıyorum. Onun dışında sandalyede oturup kolları yukarı kaldırıp indirme hareketi yapıyorum 10 kilo dambıllar ile. Sanırım bu hareket omuzu çalıştırıyor. Bir de kolları yana açma hareketi var onu yapıyorum, göğüs mü çalıştırıyor nereyi çalıştıyıor bilmiyorum ama yapıyorum bu hareketleri. Son dedhareketi 6 kilo dambıllar ile yapıyorum çünkü son dediğim hareket zor bir hareket. Diğer hareketleri 10 kilo dambıllar ile yapıyorum. Eskiden sadece biceps, triceps çalıştırdım, başka hareket yapmazdım ama biceps, triceps dışında artık öteki dediğim 2 hareketi de yapmaya başladım. Şu an toplam 4 hareket yapıyorum.

Son düzenleme: 27 Mart 2016
  15. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Yaptığım hareketlere ilave olarak göğüs hareketini de ekledim. Tabure ile Sandalyeyi birbirine birleştiriyorum, bacaklarımı kırıyorum, o şekilde onların üzerine yatıyorum. Çalışıyorum.

Bu arada şu göbeği nasıl eritecem ya, hiç estetik bir görüntü değil. Daha fazla zayıflamak da istemiyorum, herkes çok zayıfladın diyor ama göbeğim var yani. Karnım açken üzerimde kıyafet varken göbek belli olmuyor ama üstüm çıplakken karnım açken bile göbeğim var aşağıdaki resimdeki gibi. Yani karnım açken de göbeğim var üstüm çıplakken. Yemek yedikten sonra o göbek 3 kat daha büyük gözüküyor ama . Yemek yedikten sonra kıyafetle bile belli oluyor.
    Bu resimdeki göbek karnım açken ki göbek. Göbeğimin küçülmüş hali yani. Yemek yedikten sonra bu resimden 3 kat daha büyük oluyor göbeğim.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Nisan 2016 ---
    Hemen hemen hergün yürüyüş yapıyorum kilo almamak için. Kardiyoyu bırakmıyorum çünkü kilo almaktan korkuyorum. Sonuçta yemek çok az yiyen bir insan değilim, sofradan karnım tok şekilde kalkıyorum ben.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Nisan 2016 ---
    Ama daha fazla da kilo vermek istemiyorum çünkü insanlar çok zayıflamışın, fazla zayıflamışın gibi üzücü şeyler söylüyorlar suratımda. Çok zayıf olduğumu da düşünmüyorum. 172 santim boya 65 kilo çok zayıf değildir bence.

Son düzenleme: 18 Nisan 2016
  16. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum kilo zayıf evet.Ancak hala vucudunda baya yağ var bu da doğru.Bunlar şu demek verdiğin kiloların çoğunu kasdan vermissin ki buda bence olabilecek en kötü durum.Bana kalirsa yapman gereken bir salona yazilmak yada evde nasil kas geliştirmeye yönelik harekerler yapilir internetten araştır sen o göbeğindeki yağlarıda yakarsan 60 kilo sıska bisey kalırsın haberin olsun...

17. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    172 santim boya 65 kilo nasıl zayıf oluyor allah aşkına? Vücut kitle indeksim 22 yapıyor. Zayıf değilim ki ben. Zayıf tabiri vücut kitle indeksi 18.5'in altında olanlar için kullanılıyor. 172 santim boya 54 kilo olsam vücut kitle indeksim 18.5'in altında oluyor, yani zayıf katagorisine o zaman giriyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Nisan 2016 ---
    Bu
    Ayrıca bu kilonun çoğunu kastan verme olayına da inanmıyorum. Ben bodybuilder falan değilim ki kilo verirken kilonun çoğunu kastan vereyim?

Son düzenleme: 23 Nisan 2016
  18. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    işte vücut geliştirmeye karşı çıkanlara gösterilecek bir örnek. hocam kiloyu vermişsin çok güzel ama kiloyu verirken yağlarının yanında kasların da gitmiş. sıkıntı bundan kaynaklı. amacımız kilo vermek değil. amacımız yağ oranımızı düşürmek. yağ oranı düştüğünde zaten vücut şekilli durur. kesinlikle ve kesinlikle bu kadar yürüyüşe son vermelisin. bak şöyle örnek vereyim. internetten kendin de bakabilirsin. maraton koşucularına bak ya da yürüme yarışları var. onları yapan sporculara bak. zayıf ve estetik olmayan bir vücut yapıları var. bir de 100m-200m koşucularına bak. vücutları gerçekten çok güzel ve estetik. işte uzun süreli kardiyo yaparsan en son noktada maratoncular gibi olacaksın. şimdi sen karar ver. acilen ağırlık antrenmanları yapıp , protein alımını artırman lazım.

19. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Çok uzun saatler boyunca aç kalmak gerekiyormuş göbeğin gitmesi için.

Bu resim karnım 12 saat açken:[​IMG]

Bu resim karnım 24 saat açken:

İlk resim karnım 12 saat açken ve epey göbek var. İkinci resim ise karnım 24 saat açken. Göbeğin yok olması için 24 saat aç kalmak gerekiyormuş. Yemek yemenin sebep olduğu göbeğin gitmesi 24 saat sürüyormuş.

Son düzenleme: 1 Mayıs 2016
  20. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    24 saat hicbisey yemediniz mi ?