YARIŞMA İÇİN BİLGİ

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MhtYlmz tarafından 1 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MhtYlmz

MhtYlmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    BURSA
    MERHABA ARKADAŞLAR BEN VÜCUT GELİŞTİRME YARIŞMASINA KATILMAK İSTİYORUM DAHA ZAYIFLAMA DÖNEMİNDEYİM PÜF NOKTALARI NELERDİR O ZAMAN İÇERİSİNDE NELER YAPMALIYIM HANGİ YOLU İZLEMELİYİM VE DE BOYUM 1.60 BOY OLARAK KÜÇÜK BİR BOYA SAHİBİM VÜCUT GELİŞTİRMEK İÇİN UYGUN BOY MUDUR SİZCE...

2. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    Boy uygun bence. Bilgi için ertuğ evreklinin kitabına bakarsın. İşine yarar.

3. MhtYlmz

MhtYlmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    BURSA
    MERHABA FERHAT ÖNCELİKLE CEVAP VERDİĞİN İÇİN TEŞŞEKÜR EDERİM. KİTABINI NERDEN TEMİN EDEBİLİRİZ.

4. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    hocanın instagram hikayesinden ilgili sayfaya ulaşabilirsin ya da hocanın kendi sitesinden ulasabilirsin. Sitede gerekli açıklama yazıyor.(e-book)

5. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Zayıflama döneminden kastın yarışmaya özgü define olmaksa şuan erken. En yakın yarışma Eylülde. Vücut geliştirme için uygun mudur kısmına şöyle yaklaşalım istersen. Yarışacağın vücut geliştirme mi yoksa fizik mi. Çünkü vücut geliştirme kısmında boyu kısa olanlar bazı kısımlarda daha avantajlı oluyorlar. Ama fizikten gireceksen yarışmaya zaten işin içinde bacak da olmadığından ne kadar geniş gövde ve geniş çatı olursa o kadar iyidir. Her ıkisinde de ortak şartlar da var. Örneğin neyden gireceğini belirle. Örneğin -75 kg den girmek var -174 boydan girmek var. Kilodan mı boydan mı gireceksin. Vg kısmında kilodan girersen ve daha uzun boylu birisinin daha büyük kütlesi varsa ve daha belirgin hatlarla girmişse işin zor. Boydan girersen bu kez de kütlesi büyük olan daha göze çarpıyor. Ama fizik kısmında daha çok define olmaya ve dediğim şartlara baktıklarından nice kütlesi büyük olanların yarışma kaybettiğini daha bu ay Antalyada gördük. O yüzden hangi şartlarda ve hangi kategoride yarışacağını da belirterek tam yardım alabilirsin. Bir de tavsiyem mümkünse bir antrenör tarafından hazırlanman yani yol gösterilmesi. Çünkü yarışmalarda defalarca katılıp acemilikten kaybeden birçok kişiyi tanıyorum. Yazık oluyor. Sırf iyi bir poz çalışması yapamadığından ve eksiklerini söyleyen olmadığından yarışma kaybedenler bile var. Adi üstünden bu bir şov. Bir gösteri sanatı gibi. Elinde olanı da iyi gösterebilmek mesele.

Sayfayı Paylaş