1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 16 Kilo 64-65 1-2 Yıllık Ev Çalışması Before&After

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve qwqwew123 tarafından 13 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 52 üye.
  1. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    yalnız herkes göğüsten omuzdan bahsetmiş de açıkça görüldüğü gibi biceps-triceps ikilisi de yetersiz. göğüs kasları bir yere kadar şınavla yapılabilir ona lafım yok çünkü spora ilk başladığım dönemde ben de flye yapmadan rahatça çizgi çekmiştim göğüslere. bu vücut yağsız olduğu için normalden fazla kaslı gözükebilir yani demek istediğim şu: bu vücut belirtilen aletlerde belirtilen sürelerde yapılabilir. zor mu? kolay değil ancak üst düzey bir vücut olmadığı için tartışmayı da gereksiz buluyorum. mesela ilk fotolardan örnekler vereyim kanatlar ufak, omuz ufak, biceps tepelenmemiş. ama bu normal bir şey zaten barfix-dips-şınav ile ancak o kadar olur. göğüs hacimli demişsiniz ama ben ona da katılmıyorum o göğüs hacimliyse 180 e 80 lik sıkı bir vg ci aşmış demektir... omuzlar da zaten tam olmamış ki onu da tartışmak manasız. omuz başları sıkı bunun sebepleri genetik olarak omzun iyi olması ya da şınav sırasında omuzdaki köprücük kemiği başı olan clavicular head'in etkin bir biçimde çalışması olabilir. demek istediğim bu vücut parkta ki aletlerle çalışmışsa ulaşılabilecek en üst nokta. vücut yetersiz değil iyi bir vücut fakat gerçekten kuvvetli ve ya estetik bir vücut gibi durmuyor. bu kadar tartışma ya da gerek yok bana kalırsa çünkü arkadaşımızın vücudu yaşıtlarına göre fena sayılmaz fakat bir vgci vücudu değil...

2. qwqwew123

qwqwew123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    yorumuna saygı duyuyorum ama öyle bir yazmışsınki sanki ben birileriyle ben çok iyim çok kaslıyım diye tartışıyorum millet aksini söylüyormuş gibi milletin yorumlarını okuyacagına keske konumu okusaydın :)

daha aşşağıdaki yorumlarımda ve bana gelen mesajlara cevaplarım ise yaşıtlarımın genelde 14-15-16 yaşındakilerin centera gidip boşuna para harcamamalarını istemem ve 5kglik dumbella çalışanlara örnek olmak ayrıca ve ayrıca bende yıllar önce facebookta, forumlarda millete bakıp ibret alıp hırs yapıp böyle calısmaya basladıgım için yaşıtlarımında beni görüp hırslanması en azından teşvik olmalarını sağlamak amacım ben kimseyle kas tartışması yapmadım ve salonada gitmedim :) bu yaşlarda daha kemiklerim gelişmedende gitmem en azından ben böyle düşünüyorum :)

3. Budweiser

Budweiser Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimari ve Çevre Tasarımı
    Yer:
    Antalya
    Başarılarının devamını dileriz

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş önce şunu belirteyim benim yorumum daha çok senin vücudunla ile ilgili olan tartışmalar üzerine genel bir vücut değerlendirmesi. seninle ilgili görüşümü de tekrarlıyorum vücudun yaşıtlarına göre iyi, temeli oturmuş; lakin bu çalışma ile daha ilerisi de hayal olur. önerim bi salona başlayıp hacim kazanman olur yaşın da 16 zaten...

5. qwqwew123

qwqwew123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    aynen kardeşim bunun farkındayım çevremdeki herkez aynı şeyi söylüyor daha ileri gidemessin diyor böyle salona başlamayı düşünüyorum :) tekrar tekrar teşk. ederim yorumun ve anlayışın için:):)

çok teşk. ederimthums:thums:thums:

6. KEMAL311

KEMAL311 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    hukuk fakültesi 1.sınıf
    Yer:
    Ankara
    dostum supersın aynen dewam et ,göhus bölgenın belırgın kaslı olması benı şaşırttı gercekten,daha 16 yaşında senı kıskanıyolar ;) bence genetıgın , düzenlı çalışman,azmin sayesınde çok buyuk iş başarmıssın %100 naturel ;)

7. qwqwew123

qwqwew123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    işte bu kardeşim çok teşk. ederim güzel yorumun için gerçekten milletin zoru nedir anlamıyorum salona gitmedim diyorum adamlar benden daha iyi biliyor gittiğimi :) gerçekçi yorumun için tekrar tekrar teşk. ederim allah sanada kolaylık versin :)bench_Obench_O

8. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    spor salonuna gidince streoid kullanman gerekmiyor,biz de gidiyoruz suplement,protein tozu bunlar doğal, streoid gibi doping etkisi yapmaz doğal maddeler yararlanırsın yani düzenli beslenme denir bu sporun ana felsefesi Gym , Eat, Sleep yani sporunu yap , düzenli ye , düzenli dinlen.Vucudun gayet iyi ama kafandaki yanlış düşünceleri de silmen gerek.

9. jazz32

jazz32 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Aybars a katılıyorum NAturel olunca sanılıyorki gerçek bodyci herkesin antrenör herkesin bodyci olduğu bir yerde naturel bir marifet sanılıyor Sen babalar gibi salona gitmişssin burda evde yaptım diyerekte yeni başlayacak olan arkdaşların hayalleriyle oynuyorsun.Tmm o zmn bende 5 kg lik bi dumbell aliyim aybarsta alsın hatta spor salonları kapansın herkes 5 er kg lik dumbellerle vücut yapsın Kimseyi kandırmyaya gerek yok.
    Saygılar.

10. qwqwew123

qwqwew123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşım üye fotoğraflarında
    yazıyor ben eleştiriye açığım ama sizin yaptıgınız eleştiri değil ben adam gibi diyorum salona gitmedim evde parkta çalıştım beslenmem yoktu vs. ve yorum istiyorum eksiklerimi söyleyin dedim bir kaç bilgin arkadaş trapez vs. eksik dedi ama seni gibi amacı belli olmayan insanlar salona gitmişsin cart curt diyorsunuz ben malmıyım milleti kandırayım milleti değil en önce kendimi kandırmış olurum ;)

11. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Bacak pozun yok ancak boy fotoğrafının birinde şortla çekilmişsin onda biraz ince gibi gözüktüler ama gözükmedikleri için emin yorum yapamıcam.
    Biceps, arka kol, önkol, omuz ve trapez eksiğin var biraz geri kalmışlar. Onun dışında yağ oranın, hacmin, baklavalarun, göğüsün ve kanalar güzel ama biraz kısa kalmış.

Salon yada salon dışı çalışmada pek fark yok acıkcası, forumda Diez' i fotoğrafları mevcut oda evde kendi aletleriyle çalışyıor ama baya güzel vücudu var.
    Şöyle birşeyde var spor salonunda herkes 1-2 yılda rambo olunuyor ve ya spor salonuna giden herkes steroid, supplement kulllanmıyor. Evt stroid zararlıdır ama sütün bile zararı varken supplement zararlı dersen her bodyci sana sövebilir :).
    Ayrıca vücut geliştirmeyle uğraşanların; yapı, geçmiş, temelin olup olmaması, beslenme, idmanın hakkını verme dinlenme, maddiyat, sağlık, hastalıklar, suplement kullanımı gibi vs. farklılıklar olduğu için herkes aynı gelişim gösteremiyor.

Sana tavsiyem bir spor center ve ya body/fitnees salonlarına yazılman thums:

12. dehset1010

dehset1010 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    bende nefret ediyorum kulaktan dolma bilgilerle suplement kullanınca sarkar diye konuşanları supplement bi kere ilaç doping vb. şeylerden ayırın supplementler sadece takviyedir ayrıca sarkma olayı ne yaparsan yap sporu bıraktıysan olur. doğal da beslensen suplement kullansanda bıraktığın zaman sarkma olur ayrıca 1 senede yapıcağınız vücudu suplement ile 8-9 ayda yapabilrsiniz kim ister 3-4 ayının bouşuna gitmesini.

13. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    işte konuyu açan arkadaşımızda böyle düşünüyor... hadi supplementi bırak birde spor salonunda yapınca değil evde şınav mekik yapınca natural oluyormuş..:) daha dün gece arkadaşıma seneye supplement kürü yapıcam dediğimde ''al işte 3 sene sonra ölür gidersin'' dedi... ülkemdeki cehaletten nefret ediyorum...

14. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Bir Spor Salonunda Daha Fazla Verim Alırsın,Bu Denli Kendini Geliştirmişsin.
    2-3 Ay Git Farkı Kendin Görebilirsin ;)

15. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bende 3 aydır pinpon oynuyorum.Göğüsteki çizgiler falan belli oldu kollar 3-4 cm arttı :)

emretkd bunu beğendi.
  16. uranium62

uranium62 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ...inişli çikişli.... Bi hayatin olmuş ama tebrikler 15 yaşinda bu vücut çok dikkat çeker seni dahada ilerlemiş olarak görmek isteriz.... :)

17. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    4 sayfa yorumu okudum, vücutla ilgili hiç yorum yok arkadaşa yol gösterecek bir yorum bile yok. Salona gittin gitmedin supplement aldın almadın alakasız yorumlar hep gitti yada gitmedi o ona kalmış birşey sonuç olarak calışmış ve kendini geliştirmiş, salona gidip vücut yapamayan insanlarda var gitmeyip böyle doğal ortamlarda calısarak güzel vücut yapan insanlarda. Gidip gitmediğini ondan başka kimse bilemez adam gitmedim diyorsa gitmemiştir.

Güzel vücut arkadaşım devamını getirirsin umarım, sağlıklı calışmalar.

18. uranium62

uranium62 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    gayet güzel...

19. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar biz hala daha neyin tartışmasını yapıyoruz.
    salona gitmeden vucut yapılmaza getiriyorsunuz konuyu hep. niye yapılmasın?

evet hiç birşey bilmeden çalışma tekniklerini bilmeden evde çalışırsanız boşa yorulursunuz.
    ama artık bilgi alışverişi eskisi gibi değil gerek insanlar çevrelerinde spor yapan arkadaşlarından gerek burda tecrubeli arkadaşlardan çok şey öğrenebiliyor.

bundan sonrası öğrenilenleri doğru şekilde uygulamak kalıyor.
    arkadaşımız yağsız bir vucuda sahip altyapısıda iyi
    inanılması güç bir durum yok burda yani birbirimizi kırmayalım.

20. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Salona gitmediğin gayet net anlaşılabilir vücut yapısı o şekilde olan bir insan salon ve profesyonel çalışma ek olarak besinlerle(protein tozu gayet doğal bir besin Amerika da çoğu insan ara besin olarak kullanıyor) şu an ki vücudundan çok daha iyi hale gelmiş olurdu..

İsteyen dışarıda çalışır isteyen salonda ama şu gerçek bu sporda kendini geliştiren en kötü haftada bir dışarıda çalışma yapar ve salonuna da gider protein tozu gibi takviye almış sporcular da gayet doğal sporculardır sadece

Anabolik Steroid kullanımı doğal değildir ve yan etkileri bulunur sağlık açısından zararları vardır ancak Protein tozu gibi ek besinlerede doğal değil deme hakkın yok.

Sonuçta belli bir noktaya getirmişsin vücudunu yani vücutcu olmasan da sadece vücudunu belli bir seviyeye getirip koymuşsun bak ben salona gitmeden böyle yaptım gibisinden düşünmene gerek yok salonda senin yapındaki bir insan iyi bir salon ve besin desteğiyle 5-6 ay gibi bir zamanda zaten çoktan ulaşır..

Konuyu başka yerlere sürüklemeye gerek yok kimsede besinlere doğal değil demez onlarda belli besinlerden alınıp yapılıyor..Sana tavsiyem iyi bir salona başla güzel bir beslenmeyle vücudunu çok daha iyi yerlere getirebilirsin:)

Sayfayı Paylaş