Yağ yakim günlüğüm(intermittent fasting)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Steinner tarafından 16 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Steinner

Steinner Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Evet arkadaşlar bugün yani 16.12.2016 tarihinden itibaren intermittent fasting yani aralıklı oruç beslenme şekliyle kilo vermeye çalışacağım. Bugün itibariyle boy:1.81 kilo ise 108. Hedefim ise yaklaşık 5 ayda yani 1 mayıs 2017 gibi 85 kiloya düşmek. Gün gün buradan yediklerimi, yaptığım sporu paylaşacağım ayrıca her hafta cuma günü tartı sonucumu yazacağım. Lütfen bu zorlu süreçte bana destek olun. Eğer basarabilirsem 1 mayıs 2017 de before- after paylaşımı yapicam. Başlıyorum...

1.Gün 16.12.2016
    Saat: 12.00
    4 tane orta büyüklükte gümüş balığı kizartma.
    4 dilim kepek ekmeği
    Bolca roka salatası
    Saat 14.00 gibi
    1 elma 2 küçük mandalina yiyerek bugünü kapatıyorum
    Bu beslenme şeklini kendi hayat düzenime göre oluşturuyorum. Her gün saat 12 ile 14 arası şeker ve karb. Abartmadan istediğim her şeyi yiyecem günün geri kalaninda su, şekersiz çay hariç hiçbişey yiyip içmeyecem. Yani 2 saat yemek 22 saat açlik. Ayrıca haftanın 6 günü günlük 1 saat tempolu yürüyüş ve gün içinde bolca su içeceğim.
    Bu ilk günümde yiyeceklerim bunlar ve bugün saat 16 gibi 1 saat sürecek tempolu yürüşe çikacam.
    Bugün ilk olduğu için uzun uzun yapacaklarimi yazdım yarin sadece yediklerimi ve sporumu yazicam.
    Bakalım uzunca bir süre araştırdığım bu yöntem işe yarayacak mı? Lütfen takipte kalin... Yarın görüşürüz.

2. Steinner

Steinner Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    2.gün
    17.12.2016 saat: 13.00 gibi
    300 Gr az yağlı dana kıyma ve 4 adet domates rendesi ile yapılmış z.yagli tencere yemeği
    5 dilim kepek ekmeği
    1 kase yoğurt
    Yemeğin üstüne 1 muz 1 elma 1 mandalina bir müddet sonra bir kâse kadar soslu fıstık.
    Saat 14.30 gibi yemek işini bitirdim. Artık yarın saat 12.00 ye kadar yemek yok.
    Bugün hava çok soğuk olduğu için yürüyüş yapamadım evde kendim 50 defa çök kalk hareketi yaptım.
    Ayrıca gün boyu bol su içiyorum. Bir kısmıda limonlu su.
    Yarın görüşürüz.

3. Steinner

Steinner Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    3. Gün
    18.12.2016 saat:12.30 sıraları
    Tavuk ızgara 5 parça incik tahmini 800 Gr
    Yarimdan biraz fazla somun ekmek
    Bolca salata + ayran
    Saat 14.00 sıraları
    1 tane çikolatalı gofret 1 muz 1 avuç Antep fıstığı
    Saat 16.30 gibi 45 dakika kadar tempolu yürüyüş bol su(limonlu), gece yatmadan önce bitkisel form Çayi
    Nedense hiç açlık hissetmiyorum.
    Yarın görüşürüz..

4. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Takipteyim.ıf baya güzel bi sistem ya kendini tutamayan arkadaşlar için onnumara

Steinner bunu beğendi.
  5. Steinner

Steinner Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Dün 4. Gün için internete girmeye fırsatım olmadığı için yazmadım şimdi dün ve bugünü yazicam
    19.12.2016 4. Gün
    13.00 siralari dışarda olduğum için tam lavaş ekmeğe yapılmış tavuk döner ayran ve üzerine 1 tane halka tatlı ☹️
    1 saat kadar sonra 1 portakal
    Başka hiçbişey yemedim işlerim olduğu için spor olarak yürüyüş yapamadım ama baya hareketli bir gündü
    Başka hiçbirşey yemedim
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Aralık 2016 ---
    5. Gun 20.12.2016
    Saat 12.00 siralari 300 Gr civarı kiyma+ 3 yumurta ile yapılmış kıymalı yumurta
    1 kase yoğurt+ yarimdan fazla somun ekmek
    13.00 sıraları çay gofret
    14.00 sıraları 3 tane mandalina
    16.00 gibi 1 saat süren tempolu yürüyüş
    Bol limonlu su + form Çay i

Bu yaşam tarzına başladığımdan beridir hiç tartilmadim cuma ilk defa tartilacam o yüzden kilo verip vermedigimi bilmiyorum ancak ilk hissettiklerim, gece müthiş rahat uyuyorum yüzüstü yatarken midem boş olduğu için sanırım hiç rahatsız olmuyorum ve en önemlisi o hayattan bezdiren reflü krizlerim artık olmaz oldu.
    Yarın görüşürüz...
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Aralık 2016 ---
    Evet benim çalışma saatlerinden dolayı en uygun beslenme şekli bu gibi geldi bana çoğu kişi bunun sağlıksız olduğunu söylüyor bende sağlıksız olduğunu düşünüyordum ama if yi araştırırken okuduğum bir yorum sonrası benim fikrim değişti. Şu tıp bilimleri yorumdu;
    'İnsan evriminde avcı toplayıcı dönemde insanlar sık sık yiyecek yemiyordu bir avın peşinden uzun süre gidiyordu ve o avı elde edince tıka basa karnını doyuruyordu ve o yedigiyle uzun süre idare ediyordu. Yani tam olarak şuan uygulanan İf düzeni. O yüzden bence if bünyemiz için çok uygun bir yöntem.
    Birde araştırma yapılmış bir grup denek fareye tek öğün çok çeşit yemek verilmis ve sonrasında uzun süre hiçbişey yedirilmemis, diğer grup fareye sık sık ve az yemek verilmis. Bir müddet sonra if uygulanan farelerin büyüme hormonlarının diğer gruba göre çok daha fazla salgılandığı görülmüş. Ayrıca if uygulanan fareler diğer gruptaki farelerden daha uzun yaşamış.
    Bakalım bende 1-2 ay çok disiplinli olarak uygulayacam kilo verirsem devam ederim. Kilo veremezsem birakirim

Son düzenleme: 20 Aralık 2016
  6. Steinner

Steinner Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    6. Gün 21.12.2016
    Saat 12.30 siralari
    5 tane fındık lahmacun + salata+ ayran
    13.30 da 1 büyük elma+ mandalina
    14.00 gibi 2 avuç kadar tuzlu ayçekirdeği
    Hava aşırı soğuk olduğu için yürüyüş yapamadım..
    Yarın görüşürüz...

7. cazablanka

cazablanka Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    takibe aldım , aynı boy ve kilodayız ve aramızda 6 gün var bakalım nasıl gidecek :)

Steinner bunu beğendi.
  8. Polat4568

Polat4568 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Basit karbonhidrati çok aliyorsun bence saat 12 ve aksam 7 civarı yap insülin gene düşecektir korkma

Steinner bunu beğendi.
  9. Steinner

Steinner Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Evet farkındayım ama iradesiz bir yapım var yemeye başladım mı az yiyerek kalkamıyorum. O yüzden if yi kendime göre planladim. 2 saatte ne yersem yeyip 22 saat süren uzun açlık periyoduna giriyorum. Bakalım bir müddet sonra kilo kaybi olmazsa düzenimde değişiklik yapicam.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Aralık 2016 ---
    7. Gün 22.12.2016
    Saat 12.30 gibi 300-350 Gr kıyma ile yapılmış köfte+ patates
    Yarım somun ekmek
    13.30 gibi 1 gofret
    14.00 gibi 1 kupa bardak sütlü Nescafe
    Yine hava çok soğuk ve yağmurlu yürüyüş yapamadım evde 50 squat+ yerde karnıma doğru bacak çekme hareketleri 45 dakika kadar. Gün boyu bol su+ form çayı
    Yarın ilk tartı günüm bakalım bir haftada 108.0 dan bir değişiklik olmuş mu? ☺️
    Görüşürüz...

Son düzenleme: 22 Aralık 2016
  10. Steinner

Steinner Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    IMG_20161223_130327.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Aralık 2016 ---
    1 hafta sonunda ilk tartı sonucum.
    Benim için hayal kırıklığı oldu. 1 hafta 1.1 kilo vermisim. En az 2.5 kilo istiyordum. Ama olmadı. Bu düzende yemek yediğim periyotta yediklerime dahada dikkat edecegim.

11. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Bence hayal kırıklığı falan olmasın samimi olmak gerekirse beslenmen çok kötü.
    Her gün neredeyse basit karb alıyorsun ben if diyetini 2 hafta falan yapmıştım fakat senin gibi kesinlikle değildi.
    20 saat açlık 4 saat tokluk periyodum vardı antreman sonrasına denk getiriyordum.
    2 hafta boyunca aynı şeylerle beslendim genellikle ant sonrası whey ile elma eve gidince 500 g tavuk 70 gr bulgur 2 saat sonra 6 yumurta beyazı 50 gr lor ve salata yiyordum.
    Böyle bi beslenme yapabilirsin yani sağlıklı besinler tüketmelisin 2 saatte ne bulursam yiyeyim değil sağlıklı şeylerden kaloriyi düzgün tutarak beslenmelisin.

12. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Kilo verme açısından fark yokki.aynı kaloride isterse bitin karb basit alsın hiç bi fark olmayacak.ama gerçekten sağlıksız besleniyor

13. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Basit karbonhidratlardan aldığı kaloriyi hesapladın mı?
    Sağlıklı şekilde o karbonhidratı bulk yaparken alıyoruz.

14. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Orası öyle defitici herzaman aynı olsa daha optimal kilo verecek.sayıp yese

15. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Aynen öyle yarımdan büyük somon ne ya cheat dayde yerken bile düşünürüm :D

16. Steinner

Steinner Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Ya ben bulk, whey vs bunların ne anlama geldiğini bile bilmiyorum
    Benim uygulamaya çalıştığım tamamen amatörce kendi planlarim ve yaşam tarzıma göre yaptığım bişey. Spor salonuna gitmiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Aralık 2016 ---
    Dün yani 8. Gün
    23.12.2016 saat 13.30 gibi günlerdir yemedigim için çok özlediğim standart kahvalti
    yeşil zeytin, 3 yumurta omlet, azcik beyaz peynir, vs 4 dilim kepek ekmeği + şekersiz çay
    14.30 gibi 1 muz
    16.00 da yürüyüş runstatik 5.3 km 890 kalori
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Aralık 2016 ---
    9. Gün 24.12.2016
    Saat:13.00 gibi 700 Gr kadar haşlanmış tavuk göğsü+ bir orta tabak bulgur pilavı salata.. başka hiçbişey yemedim
    Bugün ilk defa ekmek ve meyve yemedim
    Saat 17.00 gibi evde 1 saat kadar video eşliginde squat, mekik, yer hareketleri vs

Son düzenleme: 24 Aralık 2016
  17. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bro merhaba bir kaç öneri ve eleştiriye geçmeden önce bulk sporcuların hacimlenmek için günlük kalori ihtiyacından fazla aldığı dönem. Whey dediği de whey protein tozu. Bunları dedikten sonra başlıyorum. :)
    Benim anladığım sadece yürüyüş yapıyorsun. Beslenmen de kendini tutamadığın için kötü. Ancak bu gidişatla hedefine ulaşmak zor gibi görünüyor. Hevesini kırmak için demiyorum. Dost acı söyler.
    Önerilerime gelecek olursak kalori saymayı öğren. Kilo vermek için kaç kalori almalısın, yağ yakmak için kaç kalori açığı oluşturmalısın vs. bunu araştır. Sonra Google play dan Fat Secret diye bir program var bunu indirip yediklerini tartarak (mutfak tartısında) günlük not al bu programa. Ha diyeceksin ki ben gofret yiyorum bunu nasıl kalorisini sayacam? Paketin arkasına bakarsan orada büyük ihtimalle yazacaktır onu kendin ekleyebilirsin.
    Kendini tutmak zordur biliyorum ama hedefini düşün. Hedefine giden yolu zora sokacak her şeyden uzak durmaya çalış. Takipteyim elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

18. Steinner

Steinner Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle ilginiz için Teşekkürler. Ben vardiyalı bir işte çalışıyorum ve çoğu gün bırakın yediklerimi hesaplayıp yazmayı şehrin kilometrelerce disinda dağ başında oluyorum. Böyle günlerde yanımızda götürdüğümüz döner, dürüm vb yemek zorunda kaliyorum bu nedenle hesaplamak çok zor. Bende onun için ne kadar kötü beslensemde uzun süren açlık periyodumla ve yaptığım yürüyüşle bu kötü beslenmemi telafi ederim diye düşünüyorum.
    Ancak siz değerli arkadaşlarımın önerisi ile artık dürüm de yemek zorunda kalsam ekmeğini olabildiğince az yemeye çalışıyorum evde olduğum günler telafi için neredeyse sıfır karb. beslenecem. Ve dumbell aldım yürüyüş veya evde spor sonrasi profesyonel YouTube videoları eşliğinde dumbell ile çalışacağım.
    Bu şekilde kilo vermeye calişacağim.
    2009 da 111 kilodan 9-10 ayda 85 kiloya düşmüştüm ama ozaman diyetisyen den aldığım listeye göre beslenip spor salonuna gidiyordum. Şuan o imkanım yok.
    Size sormak istediğim beslenmemi ve genel olarak hayat tarzimi yazdım bu şekilde kilo kaybim yağlardan mı olur. Yoksa kas kaybı mı olur?

19. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    az yeyip proteini de kısarsan maalesef kas ve yağ kaybı olur. Ancak elinden geldiği kadar protein alabilirsen ve de ağırlık çalışırsan kas kazanıp üstüne bir de yağ yakma imkanın bile olabilir.
    Ben de 1 sene çok kötü şartlar altında çalıştım ama çantamdan tavuğumu bulgurumu eksik tutmadım.
    Eğer gerçekten istiyorsan elinden gelenin en iyisini yapabilirsin.

20. Steinner

Steinner Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Ben tavuk pek sevmem onun yerine kırmızı et yesem tavuk gibi protein ihtiyacını karşılar mı?

Sayfayı Paylaş