Yağ yakarken kas kütlesini arttırmak mümkün mü?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Soulbrother tarafından 18 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Soulbrother

Soulbrother Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, bodyforumda yeniyim, hatta genel olarak spor ve vucut gelistirme konusuna yeniyim. 22 Yasindayım, hayatimin buyuk kismi ders calismak, cizim yapmak vb eylemlerle oturarak gecti. Gym e son gidisim 15 yasimdaydi, o donem 3 ay duzenli fitness yapip devamini getirmedim.

Gecen yil 100kg oldugumu gorunce surekli tukettigim sacma sapan gıdaları kestim, uzerine sigarayi da biraktim ve hayatima aktif bir sekilde yuruyus ekledim. 6-7 ay gibi bir surede 10kg vermemi sagladi bu, fakat fark ettim ki boyle devam ederek skinny fat olmaktan baska bir yere varamayacagim, zaten verdigim kilolari da karantina surecinde 6-7kg seklinde geri aldim.

Simdi yazlik bir mekanda guzel bir gym e kaydoldum, hocalar dusuk agirlik çok set ve yarimsar saatlik cardio yapmami soyluyor. 1 haftadir bununla devam ediyorum. Beraberinde kalori acigi birakip protein agirlikli beslenmeye calisiyorum.

1,78cm boy
    95kg agirlik
    %28 yağ oranı
    %8 iç yağlanma

Sayılar motivasyonumu cok etkilemiyor acikcasi, bu bilgiler yorum yapmaniza yeterli mi bilmiyorum ama ciddi bir enerjim var gunun en az 2 saatini aktif sekilde salonda geciriyorum, kas ağrıma rağmen esneme hareketlerini yapıp bir sekilde programi tamamlamaya calisiyorum. Programim bu forumda sabitlenmis ilk 1 ay programıyla hemen hemen ayni, ben ona ek olarak 1 saat cardio yapiyorum o da evde oturup yag baglamamak icin.

Benim size sorum şu, onumuzdeki 1 aylik surecte yakabildigim kadar yag yakmak ve bir yandan da kas kutlemi arttirmak istiyorum, bunun icin dusuk agirlik cok set seklinde devam etmek dogru mudur? Yoksa set sayisini azaltip agirligi mi arttirmaliyim?

Beslenme konusunda gunde 1.5k kalori alıp buyuk yuzdesini protein alacak sekilde ayarladim, yine bu forumda cogunlugun onayladigi oranlarda tuketiyorum. Yine de yazabileceginiz her tavsiyeye acigim su an, fikir almak istiyorum cunku.

Cahilce tek kaynaktan bilgi alip bu ise girmek istemedim, dogru sekilde baslamak ve uzun sure boyunca devam etmek istiyorum. Hedefim sadece ideal kiloma ulasmak degil, kas kutlemi de arttirmak, yag oranimi %14-17 seviyelerine getirmek. Tabii bu uzun vadeli bir plan simdilik ilk asamada ilk 1 ayımda varabilecegim en iyi noktaya varmak istiyorum ilk hedefim bu, artik %23 mu olur %21 mi olur bilmiyorum burada 1 ayda tıppen mumkun olabilecek en iyi degisimi yakalamak istiyorum, bu motivasyonu tatmak istiyorum.

Kafama koydugum seyi yapan biriyim sadece dogru sekilde yapmayi ogrenmem lazim. Bu yuzden size geldim, tesekkurler simdiden.

Son düzenleme: 18 Temmuz 2020
  2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul

Sayfayı Paylaş