Yağ oranını azaltıp kas kütlesi arttırmaya yönelik yardım.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ayhan97 tarafından 25 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ayhan97

Ayhan97 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba,
    4 ay kadar vg yaptıktan sonra okuldan dolayı ara vermek zorunda kaldım ve 3 ay sonra tekrar başladım 1. Ayım dolmak üzere fakat Aklımda takılıp kalan beslenmemin normal mi ve bu beslenmenin yanına ek olarak supplement takviyesi almalı mıyım?
    Boy:1.70 kilo:67 yağ oranı %15
    Beslenmem;
    Kahvaltı:8-10 tane haşlanmış yumurta beyazı 1 light ekmek taze sıkılmış portakal suyu ve 1 kibrit kutusu kadar peynir.
    Ara öğün:elma veya badem,tuzsuz Fıstık,Fındık gibi besinler 1 avuç kadar.
    Öğle yemeği: tavuk Göğüs 1-2 porsiyon kadar yanında mevsim salatası yağsız ve tuzsuz 1 dilim ekmek,
    Ara öğün: elma veya protein bar (herbalife) eğer idman günü ise idmandan 1 saat önce protein bar,
    Idmandan sonra:multipower protein tozu alıyorum fakat yağ oranı fazla olduğundan dolayı farklı bir ürün kullanmayı düşünüyorum.
    Akşam yemeği: balık veya tavuk göğsü 3-4 porsiyon kadar (akşamları ekmek tüketmeyi sevmediğimden dolayı)yanına mevsim salatası.
    Sizce beslenmemde eksikler var mı öğrenciyim okuldan ötürü ancak bu şekilde beslenebiliyorum fakat ara öğünlerde daha faydalı olabilecek Şeyler önerebilirseniz onları evde karışım olarak hazırlayabilirim ve aklıma takılan en büyük sorun supplement kullanmalı mıyım bu beslenmeye göre veya kullanacak olursam ne kullanmam gerekir haftada 4 gün vg yapıyorum şimdiden teşekkürler

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle o herbalife'ı hayatından çıkart. Supplement falan da alma.

Amacın kilo almak değil mi? Neden light ekmek, 1 kibrit kutusu peynir, tavuk göğsü yiyorsun?

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Güzel, ama bu benim sorumu cevaplamıyor. Neden light ekmek, 1 kibrit kutusu peynir, tavuk göğsü yiyorsun?

4. Ayhan97

Ayhan97 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Amacım kilo almak ama yağ depolamak istemiyorum o yüzden sağlıklı bir şekilde kas kütlesi kazanmak istiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mart 2015 ---
    K
    Kilo vermek için bu şekilde besleniyordum ondan sonra Alışkanlık oldu protein açısından geniş ürünler tüketmek ve daha önceden çok kilolu Olduğum için tekrar aynı şekilde dönmek istemiyorum sizin önerebileceğiniz bana uygun bi beslenme var mı ve neden supplement kullanmamalıyım?

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kas yapmak istiyorsan günlük ihtiyacından daha yüksek kalori almalısın. O yüzden light gıda almak iyi fikir değil, hem de bunlar daha sağlıklı değiller. Hem fazladan işlem görmüş oluyorlar hem de karbonhidrat yoğunlukları artmış oluyor. Hele kibrit kutusu büyüklüğünde peynir demek diyet yemeği gibi bir şey. Bol peynire ihtiyacın var. Bol kaloriye ihtiyacın var daha doğrusu.
    Kalori hesabı yapabilirsen 2700-2800 kalori civarıyla başlayabilirsin. Kalori hesabı yapamam dersen de göz kararı arttır yediklerini. Öğle yemeklerinin yanına biraz karbonhidrat ekleyebilirsin mesela. Eskisi gibi şişmanlamazsın bu kadarla, merak etme. Şu anda alacağın kilonun da önemli bir kısmı kas olacağı için eski haline dönmen çok zor. Gene de içini daha rahatlatmak istiyorsan önce %12 yağ oranı civarına düşüp oradan yavaş bir bulka girebilirsin ama o zaman amacını kas yapmak olarak değil yağ yakmak olarak belirle. Amacın bu olursa yediklerin makul olur. Yoksa bu kadarcık yemekle kas yapmayı beklemek gerçekçi değil.

6. Ayhan97

Ayhan97 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim daha sağlıklı bir program çıkarmak için Bugün fitness antrenörünün yanına gideceğim ölçülerime göre daha sağlıklı bir beslenme programı daha iyi olacak ve sanırım programımda da değişikler olması gerek.

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş