Yüzme mi fitness mı?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Knight5 tarafından 2 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar önceden 12 kilo verdim. sonra sporu bıraktım, Allah'ıma bin şükürler olsun ki kilomu geri almadım.
    Şuan diyet yapıyorum. Yanına belki spor da eklesem mi diye düşünüyorum? Spor salonu şuanki evime biraz uzak kalıyor.

Fitness ve yüzme hangisi daha etkilidir?
    Hangisi daha etkili sizce? Ayrıca yüzmeyi haftada kaç gün yapmak iyidir? Ben pek spor yapmak da istemiyorum açıkçası artık, sadece beslenme ile de yağ yakımı olur mu kısa sürede ? 2 ay içinde 8 kilo vereyim istiyorum.
    Diyetisyenden diyet listesi aldım, paylaşmamı isterseniz seve seve verebilirim :).

2. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    yaş, cinsiyet, kilo, boy ve günde ortalama kaç kalori aldıgınızı söyleyebilr misiniz?

3. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    yaş 20, erkek, 89kilo, 180 boy, günlük 1800 kalori alıyorum.

4. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    yüzme kilo vermeye pek etkili değil. HITT kardiyo yapmalısın. 1800 yerine 1400 kalori almalısın. tatlı, şeker ve meşrubatları olabildiğince kesmeye çalışmalısın. kepekli ürünleri almaya, abur cubur yememeye dikakt edip glisemik indeksini bi araştırmanı tavsiye ederim.
    gelelim diğer konuya, yağ yakmanın hızlı ve iyi yolu kardiyodur fakat 75kg'a düşersen sadece kardiyo ile sarkmalar olacaktır. bu yüzden bol su içmelisin, 2 litrenin altına zaten inmememiz gerekiyor, senin 3-4 litre su tüketmen gerekiyor. spor salonuna yazılma imkanın varsa ağırlık çalış kardiyo ile. çok sağlıklı sonuçlar alırsın.

5. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam yüzme neden etkili değil? etkili diyen çok insan duymuştum aslında. HIIT yapma imkanım yok komşular beni topa tutar gürültüden. 1800 kaloriyi diyetisyen yazdı, 1400 çok düşük olur ve muhtemelen kas kaybı yaşarım. Tatlı,şeker vb... zaten çok nadir yiyorum artık, tatlı ihtiyacımı genelde meyveden karşılıyorum.
    Bu diyetle aç kalmıyorum hem karnım doymuş oluyor. Ekmek olarak kimi zaman çavdar ekmeği, kimi zaman çok tahıllı ekmek yiyorum.
    Aslında erkeklerde sarkma olmaz diye duymuştum ama ne derece doğru bilmiyorum. Su tüketimime de dikkat ediyorum. Şuan spor yapmıyorum. Spor salonu yeni evime uzak kalıyor biraz. Sadece diyet ile mümkün müdür peki geri almayacak şekilde ve sağlıklı kilo vermek?

6. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Sarkma olmuyoru kim demişse yanlış demiş. Erkeklerde sarkma olur. Diyetisyeninle çelişmek istemiyorum, genelde kaloriyi bu şekilde tutmalarının sebebi, diyeti daha çekilebilir kılmak. Tabii ki diyet ile mümkün ama bu şekilde çok fazla zaman gerekir zayıflamanız için. Benim dediğim sistem ortalama ayda 4-5 kilo verdirtiyor. Siz 1800 kalori ve sporsuz bir yaşam ile tabii zayıflamanız uzun sürer. Ama uzun sürmesinin bir artısı var, su ile desteklendiğinde olabildiğince sarkmayı az yaşarsınız. Hatta yaşamazsınız bile belki. :)
    Eğer kardiyo Vs yüzme ise KARDİYO.
    yüzme Vs sporsuzluk ise tabii ki YÜZME.

7. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kardiyoyu da içim istemiyor be hocam, geçen sene gittim yararını çok gördüm 10 kilo kaybettim yemekten kısmamama rağmen. Ama spor salonu şuan biraz uzak kalıyor bana :S

8. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Şart değil zaten her ay 4-5 kilo vermek, aslında sizin yaptğınız çoğu kişiye nazaran daha mantıklı. Siz biraz daha hayat biçimi olarak ele almış oluyorsunuz, böylece diğerleri spor + diyetten 1 yıl sonra geri kiloları almaya devam ederken siz uzun süreli bu yeme biçimi ile daha zor kilo alabilirsiniz ilerde. Bence çok sıkılmayın, diyetisyeniniz de hangi kaloriyi uygun gördüyse ona dikkat edin. Benim cevabım genele hitap ediyor, diyetisyen kişiye.

9. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Motivasyonum da yok o da sıkıntı. Bir de 2 ay içinde gerçekten benim zayıflamam lazım, sahneye çıkabilirim okulda :D Hani biraz da hoş görünmek isterim.

10. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    2 ayda, günlük 1800 kalori ile sporsuz, yüzmesiz 2 ayda 8 kilo vermeniz imkansız.
    yüzün en azından 8 olmasa da baya kilo verebilirsiniz.

11. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    yüzsem ama düzenli değil de arada kafam estikçe olmaz mı ? zayıflamayı karnımı düz görmeyi çok istiyorum ama 2 ayda o imkansız, bari biraz zayıflasaydım.Yeşil çay da içiyorum kilo verdiriyomuş diye duydum.

12. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş