VG'ye son Fitness'a başlangıç

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zHeMpa tarafından 23 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. Tolga.pi

Tolga.pi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yeterli dinlendiğine emin misin?

zHeMpa bunu beğendi.
  2. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    zHeMpa bunu beğendi.
  3. cicibey

cicibey Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler arkadaşa hak vermek lazım aynı sorun bende de vardı.Geçen sene öss denemelerinde 4 yıllık kazanacak kadar net yapabiliyordum ama öss sınavına bir ay kala body e başladım geli görün ki barajı zor geçtim yani bende böyle olumsuz bir etki olabileceğini sanıyorum yada ataptasyon dönemi mi dir ki bilinmez...

zHeMpa bunu beğendi.
  4. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    spor yapmıyalım ozaman :D

5. Circassian

Circassian Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşım uykusuzluk sorunu çektiğini söylemişsin sınava girerken sabaha kadar uyumadan çalıştığını söylemişsin ondan sonra da olanları nasıl vg den kaynaklandığını düşündün anlamadım. Bana kalırsa kendini bir yerlerden bir şekilde edindiğin yanlış bilgilerle koşullandırmışsın. Sınava sabaha kadar uykusuz olarak çalıştığında algıda problem yaşayarak bildiklerini de yapamama gibi bir durum hepimizin başına gelmiştir ancak bunun vg ile veya sporla ilgisi yoktur. Uyku sorununa gelince benimde düzensizlik vardı ama bu uyku düzensizliği senin tam tersine spor ( vg , fitness , yüzme vs farketmez) yaptığım dönemler ortadan kalkıyor. Rahat bir uyku ve sabah dinç uyanma gibi olumlu etkileri oluyor. Zaten olması gerekende bu. Bence yaptığın yanlışları kabullenmeyip sorunu vg ye atmak biraz işine gelmiş sen de öyle yapıyorsun. Ancak fitness yapman sonuçta kötü birşey değil tercih meselesi kendini nasıl iyi hissediyorsan en iyisi odur diye düşünüyorum.

zHeMpa bunu beğendi.
  6. erdinç

erdinç Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    ben yıllarca aeorobik ve kardiyo üzerine çalıştım son 4aydır sıkı body çalışıyorum bikere ikisi çok farklı egzersiz türleri şunu kesinlikle belirteyimki her vg ci kesinlikle aerobik ve kardiyo çalışmalı kan dolaşımı nefes açma iç organların kapasitesi özellikle kalp kendini çok iyi hissetme en nihayetinde kondüsyon bbu şekilde artar vücut esneklik ve çeviklik kazanır kesinlikle düşünce hızını artırdığınıda söyleyebilkirim sporu bi bütün olarak görmek taraftarıyım sadece ağırlık çalışmak ister istemez biraz hantallaştırır ama bu senin elinde arnoldun yüzdüğünü koşu yapıp bisiklete bindiğini duymuşmuştum

zHeMpa bunu beğendi.
  7. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben şahsen inanmıyorum sporun beyini küçülttüğüne.Bende de ara sıra oluyor ancak bu spordan kaynaklanan bir şey değil.Sonuçta insanız çok yüklenirsek vücuda bunun ters etkisini yaşayabiliriz.

8. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arnold yüzse nolur koşsa nolur abi filmlerinden birine geçen gün denk geldim sadece iyi vucut yapmış diye adamı filmlerde oynatmışlar kaplumbagğ kadar agır :D

9. erdinç

erdinç Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    hangi film bu vandamme bi düzine vurnalı kırmalı koşmalı kovacalamalı filmde oynamış adam bilim kurgu komedi macera bi çok tarzda film çekmiş yani arnoldu tanımasak 150 kiloluk ümit ustayla karıştırıyosun diycem

zHeMpa bunu beğendi.
  10. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Bence tamamen Beyin için gerekli glikozun antreman zarfında harcanmasına dayalı iyi beslenirseniz antreman sonrası hiç bişey olmayacağını düşünüyorum

zHeMpa bunu beğendi.
  11. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Beyin glukozu sabit bir şekilde harcar ;) ne çikolata yiyerek beyninizi açabilirsiniz nede spor yaparak beynin glukozunu çalabilirsiniz.

slymnasye bunu beğendi.
  12. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    madem o kadar koşabiliosun sprinter falan ol bnce de bırak bodyi :D

zHeMpa bunu beğendi.
  13. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında zHeMpa bir sorunundan bahsetmiş ama nedense fazlaca geyik muhabbeti dönmüş.

Benim görüşüm de yukardaki bazı üyelerin yazdığı gibi beslenme ve dinlenmedeki bazı sorunlardan kaynaklanıyor. Biraz overtraining durumu var gibi. Bu durumda da doğal olarak konsantrasyon bozuklukları, iştahsızlık,, sürekli yorgunluk gibi vb. problemlerle karşılaşılabilir.

Bence spora ara verin bir hafta kadar. Dinlenin ve biraz salonu özleyin. Daha sonra da bilimsel metotlarla, frene nerede basmanız gerektiğini bilerek çalışın.

14. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Haklısız...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:36 ----------

Spor türü değişikliği mantığını tam kavrayamadığın, olayı spor yapıp spor yapmamak tercihleri arasında sınırlandırdığın için, yaşına veriyorum. Bu vg beni ne kadar yapratıyor bilinmez ama, umarım spor senin idrak gücünü yaşın ilerledikçe, aynı oranda geliştirir. Saygılarımla.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:41 ----------

Yorumunuz için teşekkür ettim. Yenilenmeye gidiyorum zaten.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:43 ----------

Kesinlikle benimde düşüncem bu yöndeydi, haftada belirli aralıklarla koşuyu kesinlikle eksik etmiyordum. Çünkü, salona girip, sadece hazır ağırlıkları ordan oraya kaldırıp, ıkınıp geri eve gitmek bana çok düşündürüce ve ileride pişman olacaksam bile en azından "lan hiç yoktan sadece ağırlık değil, koşuda yapıyordum" demek için.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:45 ----------

Bu mükemmel norka atışınız için sizede teşekkür etim. Konuyu bu şekilde noktalamak en uygunu, yoksa ya iyice uzuyacak spama taşınacak, yada ben ceza alıcam.

Zaten 2 büyük sınav vardı, bi 10 gün içinde topu topu 1-2 defa uğramıştım salonu bu haftalarda. Vücudum iyice bi kendine geldi, toparlandı. Bu ayın başına kadar iyi bir plan yapıp tekrar başlayacağım. Ya yine vg-vg-kndsyn-vg-kndsyn-dilnenme şeklinde antreman ayarlayacağım, gün aşırı. Yada her gün kndsyn fakat bazı günler kültürfizik hareketlerinden sonra o bölgeye 2-3 değişik hareketle bitireceğim programı. Belkide günlük açabilirim bu ayın başında forumda da. Tekrardan teşekkürler.

15. Sahmeran_Tr

Sahmeran_Tr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gösteriş amacıyla az çok idare edebilecek kadar kas yapabilmek için fitness yeterli mi?
    +
    Şınav, Mekik ve Barfiks ile istediğimi elde edebilir miyim?

Sayfayı Paylaş