Vg'nin kişiliğimize etkisi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mr_dblue tarafından 11 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. Rooter

Rooter Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Ben acayip agrasif oldum gecen gun salondan ciktim araba ile eve gidiyorum arkadan birisi kornaya abaniyor normalda birsey demeyen adam el frenini cekip adamin ustune yurudum sonrs yine arabada garajdan cikiyorum birisi geldi arkama yanasti ben yine indim adama daliyordum melek gibi adamimdir ama nedense spora baslafiktan sonra bu acayip agresif oldum

mr_dblue bunu beğendi.
  2. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    bu etkileri suplimentlerin yan etkilerinden olduğunu sanıyorum... Ne zaman hydroxycut, ventolin gibi şeyler içsem sinir, stres, depresyon hissi başgösteriyo bende... tamam etkili ama çekilicek gibi değil... aminolar ve vitaminler dışında kullanmıyorum... Şu anda iyiyim...

mr_dblue bunu beğendi.
  3. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Diyet yaptığım için stresliyim biraz. :D

mr_dblue bunu beğendi.
  4. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Vücut geliştirmeyi heves edip başlayan ve düzenli yapan bir kişinin kişiliği , ruh hali niye sert imaja bürünsün ? Ne alaka ? Vg insanı daha da araştırmaya sevk eden bir spordur çünkü sadece bu iş ağırlık kaldırıp indirmekle bitmiyor , beslenme konusunda ayrı bir araştırma , supplementler konusunda ayrı bir araştırma , antrenman çeşitleri için ayrı araştırma , besin ve vücut değerleri için ayrı bir araştırmaya sevk ediyor insanı , yani bunlar aslında genel kültürün birer parçasıdır. Vg genel kültüre iyi geliyor. Güç kazanıyorsunuz , fizik olarak estetik görünüm kazanıyorsunuz , sağlığınızı güçlendiriyorsunuz , genel kültür ve sosyal aktiviteniz artıyor , şimdi gel bunların yanına kişilik sertleşiyor de olur mu hiç.. :)

pedro, rockybalboa7 ve RabbitHole bunu beğendi.
  5. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Güncel.. ( Konu çok iyi bir konu , bir çok üyenin yorumunun olması gerektiğini düşünüyorum bu konuda. Saygılar )

mr_dblue bunu beğendi.
  6. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Vücut geliştirmenin kişiyi olmadığı birine dönüştüreceğine ihtimal bile vermiyorum, kişinin hali hazırda kişiliğinde olan agresiflik ve kavgacılık büyük ihtimalle gerek görüntü olarak olumlu yönde gelişmesi gerek fiziksel güç olarak artması sonucu daha rahat ortaya serebildiğinden mütevellit böyle bir gözlem mümkündür.
    Ben hep sakindim,hala çok sakinim.

Saygılar

mr_dblue bunu beğendi.
  7. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Zayıf kişiliği olan ve geçmişinde sosyal fobileri olan kişilerde vg nin verdiği özgüven artışı nedeniyle geçmişten intikam almak gibi kişilik bozukluklarının yaşanabileceği bir gerçek.

8. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Kesinlikle yalandır.Örneğin Danny Boy oldukça sempatik birisi.

9. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Şöyle bir ayrıma gitmek doğru olacaktır sanırım. Geçmişinde zayıf, ezilen ve hatta dayak yiyen biri bu zaaflarından kurtulmak için mücadele sporlarından birine gider. vg bu hiçbir şekilde bu amaca hizmet etmez. Hatta hacim kazanmanın olumsuz etkisinden bile söz edebiliriz bu noktada. Bu sebeple vg'nin agresif bir yapıya sebep olması düşünülemez.

mr_dblue bunu beğendi.
  10. sthammer

sthammer Guest

antrenman esnasında benimle diyalog kurmaya çalışmak ciddi psikolojik sorunlara neden olabilir, örneğin; anksiyete, depresyon, sinir hastalığı ve hatta psikoz... laktik asit birikimi neden oluyor belkide...

mr_dblue bunu beğendi.
  11. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben mücadele sporu yapıyorum eskiden spor yapmadıgımda kendime güvenim pek yoktu açıkçası hani kalıbım iyiydi ama nasıl vurulacagını bilmiyodum onun için pek fazla kavga etmemiştim şimdi yani 2011 in başından bu yana kıck boks yapıyorum kendime güvenim var 5-10 kişiyle dövüşürüm kendime güvenim geldi spor yapmadan ve sporyaptıktan sonraki halime bakıyorumda cok degişmişim :) (babama dua ediyorum iyiki beni kolumdan tutupta bu spora yazdırdı.)ve çok severek yapıyorum.
    not=bu sporu yapıyorum diyede millete şataşıyorum demiyorum yanlış anlaşılmasın sadece hak edene ödemesini yapıyorum :D

sthammer, mr_dblue ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  12. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    vg bence kişiliği ancak şöyle etkileyebilir adamın içinde vardır birşeyler güçlenincede kavgacı bi insan olabilir kendine güvenden dolayı bence başka değiştirceni pek sanmıyorum

mr_dblue ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  13. VVhistle

VVhistle Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    en başta olgunlaştırıyor. bana şüpheciliği kazandırdı. eskiden çok fazla iddaa ederdim bildiğimi zannettiğim bilgileri. öyle bir spor ki her şeyi öğrendim artık bu sporda diyorsun , ama ertesi günü tekrar araştırdığında eksiklerinin ve yanlışlarının olduğunu fark ediyorsun.. vg benim kişiliğime bunu kazandırdı... bir de saygı görmeyi...

mr_dblue bunu beğendi.
  14. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Vg ninn bana kazandirdigi en buyuk özellik disiplin ve biraz daha özguven.Eskiden oturdugum yerden kalkmaya usenen ben gunde 5-7 ogun yemegini kendi hazirlayan odasi daima temiz derli toplu birine donusdum.Ozguvende insanlarin size bakislari ve kizlarin daha fazla dikkatlerini cekmek seklinde gelisiyor...

mr_dblue bunu beğendi.
  15. Fake52

Fake52 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Sinir sahibi yaptığı konusunda kendimde bir degişiklik görmedim açıkcası ama özgüven konusunda cidden hak veriyorum hiç bir ortamda rahatsız hissetmiyorum eskiden kızlarla konuşmakta zorlanırdım mesela artık bi sorun yok çok rahatım. Yürüyüşümün bile degiştiğini söyleyen arkadaşlarım var. Sinir degilde bence insana verdiği özgüven onu karşısankini bastırabileceğini düşündürüyor ve bunu kaba kuvettle kesinlikle başara bileceğini düşündüğünden bagırmaya, üstüne gitmeye başlıyoruz. Ben birde kendimde şunu gördüm bu spor beni galibiyete başarıya odakladı daha dün arkadaşlarım 3 kişi üstüme saldırdı boğuşuyoruz ben tekim ve hepsi bi yerimden tuttu şakadan bi boğuşma bile olsa kendimi kaybettim. Arkadaşlarıma tekme atmaya boğazlarını sıkmaya başladım inatla 3 kişiye karşı galip gelicektim bu bir yandan korkuttu bir yandansa hoşuma gitti. Sonuç 4 müzde sigara içtigimizden soluk soluğa kaldık :)

pedro ve mr_dblue bunu beğendi.
  16. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    En önemlisi ve farkedilen DİSİPLİN bence.arkasından da başarı gelirse zaten ÖZGÜVEN kendiliğinden geliyo.

mr_dblue bunu beğendi.
  17. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Öncelikle kendime güvenim geldi. Küçüklüğümde başımdan geçen olayların etkisiyle içine kapanık ve pısırık bi çocuktum. Bu sporla tanışmamla kendimdeki fiziksel değişimi gördükçe kendime güvenim geldi, önceden korktuğum şeylerin artık korkunç değil komik geldiğini fark ettim. Kızlarla konuşamazdım utanırdım çekinirdim, onlara karşı daha rahat davranabiliyorum bu spor sayesinde çünkü özgüvenim yerine geldi. Haksızlıklara karşı asla sessiz kalmamayı öğrendim, bazılarına göre hırçınlaştım fakat işin aslı sadece hakkımı savunmayı öğrendim. İyi ki bu sporla tanışmışım. İyi ki var, her antrenman yapmadığım gün bir şeylerin eksik olduğunu hisseder oldum. Artık bir parçam haline geldi bu spor :)

mr_dblue bunu beğendi.
  18. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Bedenime köle değil ruhuma köleyim..

Fakat boks yaptığım yıllarda, güven ve herkesi göze kestirmek oluyordu :)

mr_dblue bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş