Vg ile Sigarayı Bırakmak

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Ахмет tarafından 8 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ахмет

Ахмет Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Herkese merhabalar.

Yaşım 25 ve 8 senedir sigara kullanıyorum. Vücut geliştirme ile 1.5 sene önce tanıştım ve 3 4 aylık bir çalışma sürem oldu. Başlarken sigarayı bırakmak amaçlı vg ye başlamıştım. Şimdi ise tekrar böyle bir karar almak istiyorum. Onca sene sigara kullanımından sonra vücut ciddi manada bayağı yıprandı. Sağlık açısından bu zararları geri alma imkânımız var mı acaba?

Ve asıl sorum, sigara kullanıp bırakan vg,ci arkadaşlarıma, Siz nasıl sigarayı bıraktınız?

2. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Vg sigarayı bıraktırmazki

3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    elektronik sigara aldım meyve aromalı günde 1 paket içerken günde 1 en fazla 2 tek içiyorum :D

cokcalis bunu beğendi.
  4. AnatoliaSporova

AnatoliaSporova Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Adana
    Sigara kullanmıyor çoğu kişi dostum :) zararları geri alamazsın lakin durdurabilirsin verilen zararı, irade gücüne bağlı :)

5. aliberkoc

aliberkoc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba Ahmet,
    15 yıl içtim o naleti. 1 günde bıraktım. Herşey senin elinde. Yok ilaçmış, yok azalttımmış, yok elektroniğiymiş.. İnan bunlar süreci devam ettirir, bıraktırmaz (belki %1 olumlu olabilir.)

Sana tavsiyem: Odaklanman gereken çok önemli bir işinin, okulunun vs olmadığı bir "10gün" e ihtiyacın var. 25 yaşındaysan muhtemelen okulun bitmiştir, çalışıyorsan da yıllık izne çık. Cebindeki yarım paketi kıvırıp çöpe attıktan sonra 10 gün biraz canın sıkılacak, özellikle ilk 3 gün sigara içmek isteyeceksin ama emin ol günden güne bu isteğin azalacak. Bol soğuk su, bol naneli sakız bu isteği bastıracak. Sporuna mutlaka git, birkaç resmini çek boydan, 1 ay sonrayı düşün, hem sigarayı bırakmış, hem de daha fit biri olacağını, before-after yaparsın bize de.

Sigara hayatını yönetiyor, bundan sonra sen yönet. Kolay gelsin.

Ахмет bunu beğendi.
  6. Ахмет

Ахмет Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Tavsiyeleriniz için tesekkürler aliberkoc :)

Öncelikle okulumun bitmesine 2 3 sene daha var. Zaten okulun uzaması, 2-3 kez okul değiştirmem vs gibi sıkıntılar hem sigaraya bağladı beni, hem saçları hem ruh sağlığını kaybetmeme sebep oldu. Okul bitsin öyle bırakırım diyorum ama bundan 5 6 sene önce de üniversiteye gideyim orada bırakırım diyordum. Galiba sonu yok bunun. En temizi dediğin gibi kafada bitirip bir anda bırakmak. Beni tek düşündüren ise şu yitip giden sağlığın ve daralan ciğerlerin eski sağlığına kavuşup kavuşamayacagı. Sigarayı bırakırsam kesin kes, fitness, bisiklet sürme, koşu-yürüyüş gibi fiziksel aktivitelere devam ederim vücudum buna elverişli. İnşallah bi vesile ile spora tekrar başlayıp kurtulurum bu illetten.

Sayfayı Paylaş