vegan fitness

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tonytr tarafından 17 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tonytr

tonytr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba ben yeni başladım bu maceraya daha önce çok başladım ve bıraktım ancak anladım ki en önemli şeyin benim açımdan yemek düzenini oturmak gelelim meseleye vegan değilim ancak et ve yumurta yiyemiyorum elimde olan birşey değil daha doğrusu sucuk salam sosis tarzı şeyleri yiyebiliyorum ( yani yediklerim hepsi zararlı yağlı şeyler)onlarda zararlı dersiniz yeme bırak dersiniz nasıl yiyosun derseniz amma çok dediniz :D neyse etin tadını ağızda anlıyorsam derhal kusuyorum acayip güçlü bir ön yargı var neyse ben şöyle bir plan yaptım; İşte bitkisel protein kaynakları olan mercimek, fasulye,nohut, tarzı bakliyatlar vs...kuru yemişler, lor, light kaşar yani süt ürünleri bunun yanında proiten tozu olarak whey mı kullanayım et kaynaklı protein tozları mı yoksa aminoasit mi daha önce hiç suplement kullanmadım dediğim gibi yeniyim öncelikle yemek düzenini oturmak amacım... daha önce sorulduysa ve başını ağrıttıysam kusura kalmayın

2. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
  3. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeş önce şu kusma meselesine açıklık getireyim. Bulimia tarzı bir şey gelişmiş sende psikoloğa git öncelikle bundan kurtulman lazım. İsteyerek yememene saygım var elbette ama bu iş farklı.
    Bitkisel kaynaklardan baklagiller harikadır. Östrojeni arttıran bitkisel protein değil soyadır soyadan uzak dur sağlıklı bir şey değil zaten. Süt ürünlerini tüket ama kalsiyum miktarına dikkat et fazlası zararlı böbrek taşı yapar.

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    tavuk, süt, peynir, whey protein, casein, isolated beef protein, balık, ton balık, somon vs vs....

ama kırmızı et ve yumurta olayını çözmelisin... kırmızı et, yumurta ve balığın yerine geçebilecek kadar değerli besinler yok... bitkisel proteinler de sana hayvansal proteinlerin vereceğini vermez...

Sayfayı Paylaş