Hardline vmax

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve wrestler tarafından 12 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    http://******/modules/catalog/products/pr_01_157_min.jpg?rev=1362990456

YENİ FORMÜL
    Her porsiyon 25 gram protein, 4,5 gr. Glutamin öncüsü, 4,2 gr. BCAA, 2.5 gr. Kreatin, 1,8 gr. L Arjinin, ve 1 gr. Taurin içerir.
    Domuz ürünlerine hassasiyet gösterenlerin gönül rahatlığı ile tüketebilecekleri tamamen bitkisel bir üründür.
    Soya protein izolatı (bitkisel protein) içerir. Kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur.
    Düşük miktarda yağ ve karbonhidrat, yüksek miktarda L-Arjinin içerir,
    GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizma), Laktoz ve Aspartam içermez.
    Vejetaryen beslenmeye yönelik yüksek proteinli üründür.

VMAX NEDİR?

Fiziki-ekolojik yöntemler ile genetiği değiştirilmiş organizmalar kullanılmadan (GMO free) üretilen soya protein izolatı içeren , asgari % 90 protein oranına sahip kalp sağlığını destekleyen bir protein tozudur. Amino asit profili ile yumurta, süt ve hatta whey proteinine kıyasla daha yüksek oranda L-Arjinin ve L-Glutamik Asit ihtiva eder. İlave şeker, karbonhidrat veya yağ içermez. Kıvamı ve tadı ile damak zevkine hitap eder. Aspartam içermez.

İçeriğinde bulunan Kreatin monohidratın en temel görevi ani ve güç gerektiren hareketlerde kaslara enerji sağlamaya yardımcı olmaktır. Kreatin kasların gerçek enerji kaynağı olan ATP nin (Adenosine triphosphate) miktarını artırmaya, dolayısıyla kreatin takviyesi gerçek bir güç artışı sağlamaya yardımcı olur. Kreatin monohidrat kırmızı et ve bazı balık çeşitlerinde bulunan bir amino asit türevidir. Pişirildiğinde kreatin miktarı çok düşer (%0,1) . Sebze, meyve ve karbonhidratta yoktur. 1 gr. Kreatin alabilmek için yaklaşık 1 kg. kırmızı et veya balık tüketmek gerekir. Bu durum vejeteryanların kreatin alımını imkansızlaştırır.
    Ayırca ilave edilmiş olan Taurin, enerji verme özelliği ile bilinen ve enerji içeceklerindede kullanılan bir amino asit türevidir.

Günde en az 25 g. soya proteini tüketen, kolestrol ve doymuş yağ oranı düşük şekilde beslenen sporcularda kolesterol oranını düşürmeye; düşük kolesterol kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur.

KULLANIM ŞEKLİ

Kullanım şekli: 1 porsiyon (1 ölçek, 28g) bir bardak(300ml) su veya az yağlı süt ile karıştırılarak aktiviteden 30 dakika önce ve hemen sonra olmak üzere günde 1-2 porsiyon (28-56g) alınır.

Dondurma yapmak için: 1 porsiyon (1 ölçek,28g) VMax tozunu 150 ml süt içerisinde çalkalama kabı ile 15 saniye karıştırıp, dondurucuda 45 dakika bekletiniz.

http://******/class/INNOVAEditor/assets/vmax_icindekiler_alerji.jpg

http://******/class/INNOVAEditor/assets/vmax_besin_ogeleri.jpg

khephnes bunu beğendi.
  2. CR7.

CR7. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Soya protein takviyesi midir?

3. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Bence yabana atilacak bir urun degil, soya proteini de whey gibi kas gelisimini ve buyumeyi saglayan bir protein turudur.

Ancak kafa karistirici olan tek sey, soya proteinin eustrogen seviyesini arttiriyor olmasi.

Aranel bunu beğendi.
  4. Bodysystems

Bodysystems Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    'Bir yanlış anlaşıma var soya proteininin östrojen hormonunu tetiklediği ile alakalı.Soya proteininin içeriğinde izoflavon neden bir birleşik vardır ve bu bitkisel kökenli bileşiğin kimyasal yapısı östojen hormonuna benzemektedir.Vücut ve kas gelişimi için soya proteini kullanan bir sporcunun kimyasal yapısını ve fiziksel özelliklerini olumsuz yönde etkilediğine dair hiçbir bilimsel kanıt yoktur.Yapılan çalışmalarda da östrojen hormonunu arttırdığı tespit edilmemiştir.'

Kaynak: http://www.solae.com/~/media/files/Solae_Sports_Nutrition_Science_Series.ashx

Aranel ve khephnes bunu beğendi.
  5. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Soya proteini genistein adi verilen phytho-estrogen bilesenlerine sahip ve bu da bildigim kadariyla tipki estradiol gibi bir hormon olan estrogen uretimini tetikliyor.

Bu konuda hakkinda t-nation'da SOY IS STILL BAD PROTEIN adinda guzel bir yazi vardi.

6. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Soya ürünleri yüksek besleyici değeri olan ve beslenme zincirimizde hiç ummadığımız ürünlerin bile içerisinde olan önemli bir bitki ve aynı zamanda ticari bir katkı maddesidir.

Vermiş olduğunuz link Soya ürünleri konusunda "ticari satış amaçlı" ürünler üretilmesi yönünde çeşitli araştırmalar yapan/patentler alan ve bunları daha sonra üretici firmalara satan bir kuruluştur.

Çok yüksek miktar da soya/keten tohumu gibi ürünler tüketilmedikçe erkek hormonal sisteminin etkilenmesi söz konusu değildir. Bu başlık da yer alan ürün de ki soya maddesi izole yöntemi ile ürüne dahil edilmiştir ve bu güvenli bir yöntemdir.

Bu konu ile ilgili size şu makaleyi önerebilirim : Fitoöstrojen'ler Testosteron'u baskılar mı?

Aranel ve khephnes bunu beğendi.
  7. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Bodysoft,

Yazdiklarinizin son bolumunden, Hardline'in bu urunun gayet saglikli ve guvenilir bicimde tuketilebilecek -her anlamda ancak ozellikle estrogen- bir urun oldugunu mu soyluyorsunuz kisacasi?

8. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Bildiğiniz gibi "Hardline Nutrition" bir Türk markasıdır.

Dünyada gıda güvenliği alanında en kapsamlı sistem olan ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile ürünlerini ürettiğini biliyorum. Ben henüz bu markanın bir ürününü kullanmadım...

Soya eğer izole (isolate) yöntemi ile bir ürüne dahil ediliyorsa bu normal soya ürünleri tüketmekten daha güvenli bir yöntemdir. Bunu anlatmak istiyorum. Çok yüksek miktarlar da devamlı tüketilmediği sürece bir sorun yaratması mümkün değildir.

Sadece soya değil herhangi bir ürünü devamlı çok yüksek miktarlarda tüketmemeliyiz. Temel kural bu olmalı.

Bir önce ki mesajımda vermiş olduğum link'de ki yazı da yer alan Amerika'lı James Price gibi günde 1.5 litre kaliteli soya süt'ü tüketirsek işler değişir! Testosteron baskılanabilir. (Her erkek için geçerli değildir.) Soya, keten tohumu, adaçayı gibi yüksek fitoöstrojen değerlerine sahip bitkiler ancak devamlı ve yüksek miktarlarda tüketildiğinde hormonal sistemi bozabiliyorlar.

Bu ürün (Hardline vmax) soya'yı izole yöntemi ile içeriğine dahil etmiş... Bu açıdan bir sorun yaratması sözkonusu değildir ancak "İyi bir ürünmüdür?" diye soracak olursan, şans tanınmalı derim ama aynı fiyat aralığında farklı ve kaliteli bir çok ürününde bulunduğunu belirtmeliyim.

veaN ve khephnes bunu beğendi.
  9. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    ben aldım bakalım hayırlısı yarım olcek whey bi olcek soya karıstırcam

10. Onurkop

Onurkop Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    V-max alan arkadaşlar nasıl üründen memnunmusunuz ?Bu hafta almak niyetindeyim ekonomik olması beni etkiliyor, 7.ayımdayım bb'de hep tavuk,yumurta,kırmızı et tüketiyorum artık suplement alma gereksinimi duymaya başladım çünkü hergün 7-8 yumurta yemekten bıktım ve antrenmandan hemen sonraları vücudun protein ihtiyacını karşılamak için bu ürüne yönelmek istiyorum ve sizden fikirlerinizi rica ediyorum,tşkler

11. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Hayvansal protein tozlarına alternatif olarak kullanabilir miyim diye araştırırken şu makaleyi buldum;

http://www.mercola.com/article/soy/avoid_soy.htm

uzun bir makale. detaylı olarak isole soya proteini başlığını okudum. ve okuduklarım hiç de iç açıcı şeyler değildi.

yazı ; soyanın tripsin inhibitörü ve hemaglitünin proteini içerdiğini, bunların da büyümeyi durdurucu etki yaptığını belirtmiş. isole soya proteininde bu etkisinin büyük oranda azaldığı ancak yine de sıfırlanmadığını açıklamış.

demir ve çinko emilimini azalttığı belirtilmiş.

yine, isolasyon çalışmaları sırasında nitrata maruz kaldığını ve nitratında kanserojen bir madde olduğu açıklanmış.

pek mantıklı bir alternatif değil gibi gözüküyor.

sthammer, veaN, jkdo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. korkutt

korkutt Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    10 gündür bu ürünü kullanıyorum. Tadı hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Sütle birlikte alıyorum , bazen hoşuma gitmediği oldu fakat genel anlamda tadı kötü değil , hatta biraz fazla tatlı beğenerek içiyorum. Sadece çikolatalısı var sanırım.
    Sevgiler.

13. ibrahim6

ibrahim6 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar whey 3 matrıx kullanan varmı.

14. confuest

confuest Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ürünü 3 haftadır kullanıyorum, açıkçası birşey anlamadım. Getirisi veya götürüsü olmadı bende henüz. Ürünün üstünde kalp damar sağlığına faydalı olduğu kötü kolesterolü vs. düşürdüğü yazsa da açıkçası pek inanasım gelmiyor, bir protein tozu nasıl kolesterolü düşürebilir ki yani , bakalım 1-1.5 ay daha geçsin tam görüşlerimi yazarım...

15. slwester23

slwester23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar ürünü yaklaşık 1 buçuk 2 aydır kullanıyorum malum 82 servis olunca fazla gidiyor fakat tadı bi zamandan sonra bıktırıyor tadı çok güzel denemez hatta kötü bi zaman sonra içmek eziyet haline geliyor(su ile) alıcaksanız başka ürünlere yönelin demiyorum ama bunu aldıktan sonra tadına bi çare bulmanızı öneririm çünkü gerçekten şurup gibi saçma sapan iğrenç bir tadı var

16. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Ürünü yeni aldım tadı gerçekten çok kötü ama antremandan önce ve sonra yorgunluk belirtisi olmuyor iyi enerji sağladığını söyleyebilirim bence yabana atılacak bir ürün değil

17. araba35

araba35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    tadı cidden berbat bi ürün kusmamak için kendimi zor tutuyorum aklı olan varsa 25 50 tl daha üstüne koyup farklı bir sey alabilir

18. halil0737

halil0737 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ürünün tadı bence 10 numara ...1 aydır kullanıyorum faydası old. yönünde izlenimlerim

19. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Hardline 150 amino asit kullanan arkadaslar varmı

20. stabilinsan

stabilinsan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba ben animal cuts + olimp cla 1000 mg l karnitin 200 mg çay eksperi 400 mg + universal l karnitin 1000 mg ve yanında vmaxi kullanıyorum ama kullanmaya başladıktan sonra bende kalp çarpıntısı ve göğüsümde bi ağrı yapmaya başladı sizce nedeni ne olabilir?

ben içinde taurin olduğu için vmaxten süpheleniyorum aranızda bu durumu yaşayan var mı acaba?

vmax kullanma sıklığım antremandan önce ve antremandan sonra olarak

Sayfayı Paylaş