Vücut tipinizi öğrenin !!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MK #7 tarafından 29 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

1. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    mezomorfik vücut tipi;

ektomorfik vücut tipi;

endomorfik vücut tipi;

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    1.75 ile mesomorph çıktım. Tahmin ettiğim gibi endo'ya yakın bir mezoyum.
    Vücut tipini belirleyen şey genetik. Yani bence mezodan endoya ya da ektoya geçmiyoruz ne kadar kaslanırsak ne kadar yağ yakarsak yakalım. Bu sadece görüntüyü değiştiriyor. Kas kütlemiz arttığı için daha çok yağ yakıyoruz belki ama bu kalıcı bir durum değil. Mezo gibi görünen bir endo spor yapmayı bıraktıktan bir süre sonra tekrar endo karakteristiği gösterecekken, Bir mezoda böyle bir problem olmayacaktır. En fazla bir miktar kas kütlesi kaybedip, alt yapısını koruyacaktır. Ve geri dönüşü yine endodan daha hızlı olacaktır.

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bende tam tamına 1.75 çıktım. Kısa boy ve zamanında yanlış uygulanmış diyet ve bir dönem kullandığım antidepresan ilaçlar endomorf görünüm vermiş fekat artık mesomorf olduğumu anladım, zaten düzenli spordan beri 2 senedir tam mesomorfum.

Saygılar.

4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    yazının türkçeye çevrilmesi çok iyi olmuş. işte bodyforumun farkı ortada. herkes özellikle yönetim o kadar emek veriyor ki... tekrar teşekkürler.

ben karışık tip çıktım. ecto ve mezo arası.

eye see you ve panzehir sizin tartışmalarınızı okurken bu tileri daha bir iyi öğrendik diyebiliriz. ezber değil tam bir öğrenme tekniği sundunuz bize. (yoksa bu sitenin bir oyunumuydu?) şaka bir yana... bence her iknizde aynı şeylerden farklı bir anlatımla bahsediyorsunuz. yazdıklarınızı daha iyi okumanızı öneririm. teşekkürler...

Sayfayı Paylaş