Vücut gelistirme hakkinda sorularim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ex_i tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

flexor hocam ben burada soru sormadım, arkadaşa yardımcı olmak için resimleri ekledim...
    aynı resimlerle yeni başlayanlar bölümüne de konu açtım ki, bilgi sahibi olmak isteyenler daha çabuk ulaşsınlar diye...

2. ex_i

ex_i Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlarım hocalarım birkaç sorum daha olacak .. araştırdım ama bulamadım .. bulduysamda yazılanlardan pekbirşey anlamadım ...

ben şimdi spor yaparken ek takviye almak istiyorum ama ne alacağıma karar vermedim (protein ,creatin ,aminoasit v.s) çünkü neyi ne için alacağımı bilmiyorum ve yanlış birşeyde yapmak istemiyorum .. özellikle baştata dediğim gibi boyum kollarım bacaklarım oldukça uzun ve uzun olduğu için kas gelişimim biraz zor oluyor .. kaslar oluşsa bile sadece şekil olarak gözüküyor hacimli değil .. ben bu konuda çok rahatsızım .. elimden geleni yapıyorum düzenli besleniyorum düzenli spor yapıyorum ama sadece vücudum şekil alıyor ben şekille birlikte hacim almasını istiyorum.. yani kısacası ek takviyelerden kullanmak istiyorum ama ne kullanacğımı bilemiyorum .. isteğim kaslarımın hacim kazanması ve buna yardımcı olacak bi takviye .. yardımlarınız için şimdiden tşk ederim

boy:190
    kg :85
    omuz:126
    kol:35

3. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    boyun uzun tamam ama kilonda gayet iyi.. genel olara hacimsiz görünmendeki en büyük eksik göğüsler ve kanatlar çalışmadığını belirtmişsin. bu bölgeleri çalışmazsan nasıl genişlemeyi düşünüyorsun?

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bu şekilde yardımcı olamayız, yardımcı olmaya çalışanlarsa yanlış yönlendirme yapabiliriler.

Öncelikle neyi niçin almanız gerektiğini bilmelisiniz.
    Bunu size biz söyleyemeyiz, kendiniz söylemelisiniz.

Düzenli besleniyorum demişsiniz.
    Spor hayatım boyunca düzenli beslendiklerini söyleyen 100lerce sporcuyla tanıştım, gelişememekten şikayetçiydiler.
    Daha sonra detaya inince, onların düzenli olarak algıladıkları beslenmenin vücutçu beslenmesi standartları yanında açlık grevi gibi kaldığını gördüm.

Buradan sizin de böyle yaptığınız anlamı çıkartmayınız.
    Söylemek istediğim şey örnek sporcu programlarını inceleyip kendinizinki ile kıyaslama yaparak varsa eksik noktaları belirlemeniz.
    Ancak bundan sonra eksikliklere göre beslenme programınızı yamalayabiliriz ve ihtiyacınız varsa sizin için uygun ek besinleri tartışabiliriz.

O nedenle lütfen önce "ben yeterli besleniyor muyum" veya "gelişmek için elimden gelen en iyi beslenmeyi yapıyor muyum" sorularının cevaplarını arayınız.

Detayına daha sonra inmek çok daha yapıcı olacaktır.

saydam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş