Vücut geliştirmeyi bi kaç kez bırakıp tekrar başlayanlar için ne tavsiye edersiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve pertcoin tarafından 13 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pertcoin

pertcoin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşlar herkese iyi günler. Ben 2013te body ye başladım o dönem yaklaşık 4 ay düzenli devam ettim sonra bırakmak zorunda kaldım. O dönem çok iyiydim yaklaşık 7 kilo aldım 4 ayda (58 kiloydum 1.78 boy) gelişimim çok iyiydi.

2014te yine başladım daha kısa sürdü yine güzeldi çalışmalarım sonuç alıyordum. Vücudum hemen şekle girmeye başladığı için çalışmalarım daha azimli oluyordu gün geçtikçe. Fakat yine bıraktım.

Geçen sene yine başladım 3 ay kadar sürdü 5 kilo aldım yine her şey güzelken bırakmak zorunda kaldım. Bu bırakmalarımın hepsi işimden dolayı oldu keyfi olmadı ama içimdeki isteği köreltti.

Bu süreçte hep fullbody çalıştım. Çalışmalarımdan genellikle kısa sürede verim aldım. Vücut çalıştığım sürede daha az uyudum daha iyi beslendim daha zinde oldum günlerim dolu dolu geçti. Şu an afedersiniz eşşek gibi yatıyorum öğle 12ye kadar ve düşündüğüm zaman ömrümü böyle çürütmemem gerektiğini düşünüyorum tekrar body ye başlayarak hayatımı düzene koymak istiyorum.

Aslında kendi çapımda kendime göre program oluşturabilirim başlangıç için bu zor değil ancak sanki bi şeyler eksik kalacak gibi. Bu sebeple sizlerden yardım almak amacıyla buraya başvurdum. Hep takip ettiğim forum burası (yeni üye olduğuma bakmayın yazıları konuları hep okurum) sizlere sormak istediğim şey sadece çalışma programı beslenme dinlenme kısmı zaten kişinin kendisiyle alakalı. Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar bu spora yabancı değilim ancak profesyonelde değilim. Ne tarz bir çalışma programı önerirsiniz. Önerdiğiniz çalışmanın bana artısı eksisi ne olur diğer insanlarında faydalanabileceği tarzda bi şeyler yazarsanız mutlu olurum şimdiden teşekkürler hepinize.

2. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Bir daha bırakmamanız. Program diyet hepsi oturur zamanla öncelikle ilk yapmanız bir daha bırakmamanız :)

zeo64 bunu beğendi.
  3. pertcoin

pertcoin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim temenni için :) ama gerçekten bazen olmayınca olmuyor. Yinede elimden geldiği kadar bırakmamaya çalışıcam tabiki. Ancak program başlangıcımda nasıl bi tercih yapmalıyım kararsızım şu an eski programlarımı hep başlangıçta yaptığım için aynı sendroma düşmek istemiyorum ne yapıcam emin değilim

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    önceleri bırakma sebebiniz programlarınız değilmiş ki,öyle olduğunu düşünüp daha önce verim aldığınız programları uygulamamak bence mantıklı olmazdı.maddi imkanlar elveriyorsa ve alanınız varsa kendinize bir homegym kurun,biraz ağırlık barfix barı vs.sizin anlattığınız ve benim anladığım kadarıyla sorununuz bir şeylerin engel olmasıymış,bence o engel olan şeyleri çözmek ya da spor hayatınız ve onlar arasında uyum sağlamak devamlılığı çözmek açısıdan en doğrusu olur.hayatımın bazı dönemlerinde benzeri hatalardan ben de suçluyum,tecrübelerimden yola çıkarak yazmaya çalışıyorum.

5. pertcoin

pertcoin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Önemseyip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Haklısınız faydasını gördüğüm ve sevdiğim programları kullanmaya devam edicem yeniden başlıycam.

Çalışma ile hayatı bir arada harmanlamak çok zor ama bu kadar zor olduğu için güzel oluyor keyif verici oluyor diye düşünüyorum. Şimdilik homegym mümkün değil benim için ama salona gitmek daha keyifli zaten .

Şu an en büyük sıkıntım gece çalışıyor olmam yeteri kadar dinlenemezsem verim alamıycağımdan korkuyorum. 1 gece çalışıyorum 1 gece evdeyim bilemiyorum sonuçlar nasıl olacak çalışmaya başladıktan bir ay sonra bununla ilgili bilgide veririm herkese faydası olur umarım

Sayfayı Paylaş