Vücut Geliştirmede Yüksek Tekrarlı Antrenman Şart Mıdır?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve supplementler.com tarafından 4 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    benim bildiğim çevremde herkes 6 12 tekrar arası çalışıyor çoğuda iyi ben bunu öylerim sadece o da değil hayatım da hiç 6 tekrarın altına inmedim ama her sette kendimi parçaladım gittim en ağır kiloları taktımda çalıştım sporumun 1 senesinde ölçülerim şuydu
    omuz 125
    göğüs 108
    bel 90
    kol 35
    bacak 53
    kalf 33 dü
    1 sene sonra bulkda şu ölçüleri gördüm
    omuz 140 üstü
    göğüs 118 üstü
    bel 85
    kol 43.25
    bacak 60
    kalf 42 iydi
    ben dediğim gibi hiç bir zaman 6 tekrar altına düşmedim her zaman 2 şeye önem verdim kontrollü çok ağır kaldırmak ve hissetmek 5 tekrar kas yapar mı evet yapar ama daha çok güç verir
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ağustos 2017 ---
    çok güzel bir örnek vermişsin

zzzxxz bunu beğendi.
  2. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba,
    Zaten gelişim olmayacağını iddia etmiyoruz. Hatta belli bölgeler daha çok izolasyon egzersizi olması sebebiyle daha çok gelişecektir. Ancak en doğru olan, en optimum seçenek sürekli 6-12 tekrar arası çalışmak değildir. 1 tekrarlar dahi çalışılmalıdır ve doğru yapıldığı takdirde sakatlamayacak, aksine geliştirecektir. Şart olduğunu da söylemiyoruz, ancak bu tekrar aralıklarına inilip ağır çalışmanın kesinlikle çok iyi sonuçlar vereceğini belirtiyoruz.

3. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    yani diyorsun ki örn bench p gibi temel egzersizlerde 5 tekrar yaparken barbel rowda mesela 8 tekrar vy fly lar fln 12 14 16 tekrar gibi çalışamalıyız

Sayfayı Paylaş