Vücut ağırlığı egzersizleri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mehtap tarafından 21 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mehtap

Mehtap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba. Vücudum oldukça yağlı diyet yapmaya başlayacağım. Spor olarak kardiyo yapmayı hiç istemiyordum fakat fikrim değişiyor gibi açıkçası. Evde yaklaşık 400-500 kalori yakan bir egzersiz videosunu yapmayı düşünüyorum. 20kglik dumbell seti almayı düşünüyordum biraz kilo verdikten sonra almaya karar verdim. Kilo vermeden önce tüm vücut ağırlığı egzersizleri yapsam ne kadar geliştirir ve squat lunge split squat gibi egzersizlerde ne kadar tekrar yapmam doğru olur?

2. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Vücut ağırlığıyla spor hiç spor yapmamış birini diğer parametlerede dikkat edildiiinde illaki geliştirir. Squat lunge gibi egzersizlerde tavsiyem yorulana kadar yapmanız yalnız daha farklı bir tavsiye istersen ortalama 20-25 tekrarı zorladığında bir çantaya ağırlık koyarak tekrar sayısını düşürmeni öneririm.

3. Mehtap

Mehtap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim

4. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Vücut ağırlığı ile yapılacak 4-5 hareket seçip bunlari arada dinlenmeden arka arkaya 1 set tamamlayıp kısa bir süre dinlenip 4-5 set şeklinde hiit olarak uygulayabilirsiniz.

5. Mehtap

Mehtap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş