Vücudum resmen kilo almamak için direniyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve censsa tarafından 22 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Vücudum resmen kilo almamak için direniyor.Biraz hacimlenmek istiyorum.83 kiloyum ve 191 boyum var.. 22 yaşına kadar bu boy ile hep 58-60 kiloydum evde kendi yöntemlerimle kilo almayı başardım daha sonra fitnessa başladım 6 aydır spor yapıyorum ama aynı kiloda tıkandım kaldım hiç ama hiç ilerleme yok benim ne yapmam lazım dünyayımı yemem lazım daha nereme yiycem bilmiyorum.

Günlük beslenme programım şu şekilde..
    Sabah -- peynir,1-2 tam buğday ekmek ve 3 tane haşlanmış yumurta ve 1 şekersiz çay
    Öğlen -- Öğretmen olduğum için öğlen yemek alternatifim çok az ve zamanım yok o yüzden tek lavaş bir tavuk dürüm ve 1 ayran
    Akşam -- Evde ne pişerse o.. Tavuk,et ve sebze yemekleri olabilir farketmiyor.Tabi evde zeytinyağ kullanılıyor kalitesiz yağ kesinlikle kullanılmıyor..Akşam öğünümde son derece iyi besleniyorum.Bazen 3 porsiyon yediğim oluyor..
    Akşam yemeğinin üstüne - Yarım litre taze sıkılmış portakal suyu.
    2 saat sonra -- 5 tane yumurta beyazı ve yarım litre taze sıkılmış nar suyu (yani günde en az 7-8 yumurta yemiş oluyorum sabah ile birlikte)
    1-2 saat sonra -- 600-700 gramlık muz.. 3-4 adet oluyor..
    Gece yatmadan 1 saat önce ise 400 ml kadar süt içiyorum ..

Pekmez ve bal sabah ve akşam öğün sonralarında 2-3 çorba kaşığı alıyorum.Akşam yemeklerinde pirinç,bulgur çok fazla tüketiyorum.Makarnada tükettiğim besinler arasında..

Tüm bunları yaptığım halde yerinde saymayı bırakın gittikçe kilo veriyorum.Çok fazla tuvalete çıkıyorum..Bu programı 4-5 aydır uyguluyorum ama yemekten sıkıldım gerçekten.Diyetisyene gittim yağ oranımı ölçtürdüm.Yağ oranım yüzde 16 çıktı.Metabolizmam 2500 çıktı.Diyetisyen inanılmaz hızlı bir metabolizman var dedi.Günlük yediğim kalorileri hesaplıyorum 2700-3000 kalori ediyor.Daha nereye yiyim? Ağzım boş durmuyor yemekten sıkıldım gerçekten ne yapmam gerek arkadaşlar lütfen bir tavsiye.Bana ''ye'' demeyin zaten yapıyorum onu olmuyor.Sanki yediklerim direk boşa gidiyor anlamıyorum ne yapmam gerek.Lütfen yardım..

2. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
  3. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Daha fazla ye

doxux bunu beğendi.
  4. jokersmonster

jokersmonster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    yediklerin iyi fakat bence ne kadar profesyonel olmasamda bu konuda karbonhidratı biraz daha tüketmeyi dene. Sabah ve öğlen öğünün arasında 1 muz ye mesela veya ben kendim 2 ayda 5 kilo aldım bunun icin her gün bi paket cici bebe bitirdim. Pek sağlıklı olduğunu söyleyemem ama işe yaradı

5. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    tuvalate gunde 1 veya 2 gunde 1 defa cikmaya calis tut yani :) ve yatarken 100 gr yulaf ye sut ile sabah ta 150 gr ye biraz tad olatak iyi deil ama yapmalisin ve bu sana en az 750 kalori daha fazladan verir ki buda kilo almani saglar

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ne yani pohunu 1-2 gün tutunca kilomu alicak?

Koeksal, aslangur ve doxux bunu beğendi.
  7. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Tavsiyeler için teşekkürler..Başka tavsiyesi olan varmı?

Birde yoğurt ve salata çok tüketiyorum..Akşam yemeğimin yanında 1 kase yoğurt ve mutlaka salata olur..Bunu yazmayı unutmuşum..

8. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Metabolizmasi hızlı olanlar cok wc ye gider yani yedigi hemen islem görur direk tuvalete . tuvaletini tutarsa biraz bagirsaklar calismayacak ve yenilen yemegi hemen emmeye baslamayacak onun icin oledir istersen metabolizmasi yavas yagli kilolu olan birine sor buyuk abdeste ne kadar cikiyor bide zayif sıska birine sor ne kadar cıkıyoor farkı gorursun

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    :D

Bekci bunu beğendi.
  10. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Bekci hocam kahkaha attırdın ya Sağol :D

Bekci bunu beğendi.
  11. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar çıldırıcam ya..Menüme yulaf ezmeside ekledim.Bal ile birlikte yiyorum.Ve daha fazla yiyorum fakat ben daha fazla yedikçe daha fazla tuvalete çıkıyorum.Yedikçe tuvalete çıkıyorum.Kilom ise aynı hatta veriyorum.Boşa yemiş oluyorum.Gerçekten boşa yemiş oluyorum direk boşaltım yoluyla tuvalette hepsi harcanıyor daha fazla yemek çözüm değil bende.Ben napıcam çıldırmak üzereyim psikolojim bozulacak artık.Daha ne yapmam lazım benim.LÜTFEN YARDIMMM!!

12. forzalazio

forzalazio Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    antreman programın nasıl? ayrıca ben beslenmeni çok iyi görmedim 2700-3000 kalori tüketiyorsun ama belki de 4000 kalori tüketmen gerekiyor

13. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    O beslenme programının üstüne daha çok şey ekledim 2 haftadır bundan daha fazla bişeyler yiyorum.O yüzden ''daha fazla yedikçe daha fazla tuvalete çıkıyorum'' diyorum.Gerçekten ekledim hesaplamadım kaloriyi ama 3500-4000 olmuştur bu yeni eklediğim şeylerle birlikte..Princi,sütü,yulafı,makarnamı,yumurtamı çoğalttım..Yediğim tavuğu çoğalttım..Akşam yemeklerinde daha çok porsiyon tüketiyorum.Yediğim muz sayısınıda çoğalttım.Ama yok çoğalttığım kadar tuvalaete çıkmaya başladım ve kilolalarımı kaybetmek an meselesi..

Antrenman programım..
    1. gün Göğüs-ön kol
    2. gün omuz-bacak
    3.gün sırt-arka kol
    4.gün Göğüs-ön kol (haftada iki gün göğüs çalışmayınca göğüsüm ve kollarım fena hamlıyor o yüzden iki gün çalışıyorum)
    5.Gün Voleybol maçı .. Düzenli olarak her hafta hocalarla birlikte voleybol maçı yapıyorum.Bazı haftalarda nadir şekilde maç yapmadığımızda oluyor..

Diğer 2 gün dinlenme..Voleybol maçına çıkmadığım zamanda dinleniyorum..Bazen 2 gün bazen 3 gün dinleniyorum diyebilirim..Ben antrenman programımı değiştiriyorum zaten farklı programlar yapıyorum.Bunuda değiştiricem 1-2 haftaya ama programdan kaynaklandığını düşünmüyorum.Bünyem ile alakalı ve çözümü yok malesef.Bu metabolizma yavaşlamadıkça düzelmeyecek gibi..

14. forzalazio

forzalazio Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    antreman programın kilo almana engel oluyor.hacim almak istiyorsan her kas grubunu haftada bir kez çalış.gögüslerim hamlıyor o yüzden iki kere çalışıyorum flan bu tip şeylere bu sporda yer yok.örneğin hergün önkol çalışıorsun(önkol diye bicepsi kastediorsun sanırım) zaten bu şekilde olmaz.set sayıların flan da çok yüksektir senin kilo alamıyorum diye iyice kasıyorsundur yanlışlar üstüste gelmiş.
    hacim için şunu uygula
    1.gün gögüs-biceps
    2.gün sırt-omuz
    3.gün bacak triceps
    büyük kaslara maximum 3 küçük kaslara 2 hareket gir yeter.
    bu dediğimi yaparsan 2 haftada değişimi görürsün.

15. nutritionist_88

nutritionist_88 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yulaf posa içeriğinden dolayı bağırsakları çalıştırır ve gaita(dışkı) hacmini artırır.Daha fazla tuvalete çıkman normal

16. BodyCo

BodyCo Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Yulaf lif içerir ki lif boşaltımın hızını arttırır bence krakerleri denemelisin %6yağ %10 protein %78karbonhidratı var. Ayrıca yatağa tamamen boş mide ile girmeyin bence hocam =)

17. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Set sayım 4x12 ve 3x10 olarak değişiyor harekete göre..Ama ben 4 set olanları ağırlıkları artırıp 12-10-8-8 şeklinde çalışıyorum.. Bir dahaki programım senin önerdiğin şekilde olacak çok teşekkür ederim... Birde haftada iki gün göğüs çalışmam yanlışmı?

18. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İshal değilsen yediklerin harcanmıyor.
    Hayır, daha fazla yemek çözüm. Bunu ne kadar çabuk kabullenip daha fazla yersen çözüm o kadar çabuk olur.

İlk attığın beslenmenle kilo almayı umman zaten çok iyimserdi. Sabah yediklerin peynir miktarına göre değişir ama iyi bir diyet öğünü olur. Öğleyin 1 tavuk döner-ayran? Şaka gibi. Akşam evde ne pişerse? Ne kadar yediğini bilmediğin, hesaplamadığın için çok yediğini zannediyorsun ama yemiyorsun. Akşam yemeğinden sonra atıştırdıkların da belli ki yeterli gelmiyor. Birçok kilo almaya çalışan çok yediğini ama kilo alamdığını, bir sorun olduğunu düşünür. Birçok kilo vermeye çalışan da az yediğini ama kilo veremediğini, o halde bir sorun olduğunu düşünür. Sorun %99 aynıdır. Kilo almaya çalışan az yiyordur, kilo vermeye çalışan çok yiyordur.

Thorm ve Bekci bunu beğendi.
  19. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Vallahi öğretmen olduğum için okulda derslere gir çık öğlen ancak okadar oluyor öğlene hiçbişey yapamam.Ama eve girdiğim andan itibaren iş değişiyor.O öğünleri çoğalttım zaten.Kilom 88 felan olsa yeter almak istediğim kilo 4-5 kilo.Ama tıkandım kaldım ilerlemiyor.Vazgeçmek üzereyim sadece kas ağırlıklı devam edip vücudumun görünümünü düzene sokup kilo alma işlemini sonraya saklamayı düşünmeye başladım..

20. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    ögrencilerle beraber bir dersi beslenmeye ayirin tenefüs zili calana Kadar yiyin hocam:):):)saka bir yana bu isin sakasi yok ya yiyiceksin ya yiyiceksn:):)olmadi dedigim gibi her gün ögrencilerle bir dersi asip beslenme saati yapicaksiniz:):)

Sayfayı Paylaş