Vücudum bozuk mu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tricepshasan tarafından 31 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Sol omzunda belirgin strialar(çatlaklar) var. Benim gözlemim, omuz ve üst-dış göğüseki tstriaların temel sebebi fly hareketlerinde omuza fazla yük bindirecek kadar kolu açmak. Dumbell Fly, cable fly, butterfly gibi egzersizleri kolların açısı 180 dereceyi geçmeyecek şekilde yapmayı dene, ağrılar azalabilir. Ayrıca butterfly ön omuza dumbell flya göre daha fazla yük bindiriyor(benim düşüncem). Flyın izole egzersiz olduğunu unutmadan, daha hafif ağırlıklar ile açısal olarak kolu fazla geriye düşürmeden yapmayı deneyebilirsin.

2. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Ağırlıkla bir alakası yok diye düşünüyorum çünkü çok ufak ağırlıklarda bile ağrıyor hissetmiyorum birşey.Hareketlerin tek dumbell yapılışı ile denedim ve tek kol bench press yaparken sağ sol farketmiyor dengede tutamıyorum kendimi.O tarafa doğru yamılıyorum.Bu bir sorun olduğunu gösterir mi?Çünkü normalde çift kol 30 kg luk dambıllar ile kendim 8 tekrar yapabiliyorken bunda tek kol 15 kg yaparken bile dengede duramıyorum.Yutuptan izledim adamlar takır takır yapıyolar tek kol.

3. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Benchte kurulumun yanlış olabilir. Ayrıca yukarıda bahsedilmiş, rotator cuff yani manşet kaslarını zorlamış olabilirsin.

4. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    6 7 aydır böyle her harekette sol tarafımda bi sıkıntı var belkide daha az geliştiği için bilemiyorum ama doktora gittim röntgen mr vs çektirdim bi sorun yok omzumda.Artık bende antremanda çalıştığım bölgeyi hissetmek istiyorum ya emeğimin karşılığını almak istiyorum.

5. hasan.akaa

hasan.akaa Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    antreman öncesi iyi bi ısınmayı daha sonra hareketlerine geçmeyi her hareket başında düşük ağırlıkta tekrar ısınmayı dene kardeşim pump hissedersin illaki.mr felan sorun çıkmamış işte psikolojiktir belkide

6. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Isınma ağırlık düşürme psikolojik gibi sorunlardan hiçbirisi değil kesinlikle

7. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Isınma değil, psikolojik değil, ağırlık ağır değil, formda hata yok, doktora göre omzunda problem yok. E neyde sorun?

8. murat19899

murat19899 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    senin formunda kesin hata var daha öncede böyle formumda hata yok diyenleri gördüm adamın formuna bir baktım hayatımda gördüğüm en kötü formdu

9. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen sol tarafta kesinlikle bir problem var.Zaten dediğim gibi cable cross yaparken ya da butterfly yaparken sol tarafım acayip şekilde geri gidiyor ve butterfly da havaya kalkıyor işte sorun onu nasıl düzelticem.omzum 1.5 yıl öyle alışmış öyle gidiyor.

10. mgb1

mgb1 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    sinirsel bir bozukluk olabilir dostum

11. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    O nasıl oluyor ilk defa duydum da açıklayabilir misin? Çünkü nasıl desem kablolu göğüs makinelerinde baktım sol omzum daha yukarda yapıyor hareketi.Ya da yukarıda da söylediğim gibi butterfly hareketini yaparken ya da kablo yaparken.Hadi bunları geçtim neden sırt çalışırken sırtımı hissetmiyorum?Mesela barfiks çekerken 2 3 tekrarı hissediyorum başta sonra dengem bozuluyor 10 tekrar çıkartıyoru ama omuzlarım acıyor bu sağın soldan daha güçlü olduğunu gösterir mi?Mesela sağ kolum 39 sol kolum 37 2 cm fark var muhtemelen diğer sağ bölgelerimde soldan güçlü.Diyetim bittikten sonra sizce 1 2 ay kadar sol tarafım geliştirip sağı koruma çalışsam nasıl olur? Not olarak dambıl kullanırsan zamanla eşitlenebilir diyebilirsiniz dambıl yaparken de sol omzum acıyor hareketlerde
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Mart 2018 ---
    Yani acıda nasıl acı böyle öldürecek bi acı değil ama o an hareketi yaparken ağrıyor sonrasında sıfır ağrı

12. murat19899

murat19899 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    sana sıkıntı çıkaran hareket neyse onu birdaha yapma her hareket herkes için uygun olacak diye bir şey yok.Hangi hareketi sorunsuz yapabiliyorsan senin hareketin odur.Ayrıca ense çekiş ense press gibi hareketler yapıyorsan eğer yapma

13. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Bana nerdeyse bütün hareketler sorun çıkartıyor :D

14. mgb1

mgb1 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    sol tarafinla çalışıp sağyi boş bırakmak olmaz.Benim de sol bicepsim sağdakinden küçüktü fakat iki aydır falan sol kolumla yaparken daha çok odaklaniyorum.bunun hem görüntü hem de güç olarak bi fark yarattığını farl ettim çünkü sinir sistemi sağ ve sol dengesini sağlayamayabiliyor

15. hedo84

hedo84 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum aynı omuz sorunu bende de var özellikle spor esnasında degilde eve gelince agrılar baslıyor hatta sabah kalkinca omuzu hareket ettirirken fena acı ve batma hissediyorum.
    Sanırım cozumu yok cunku 3 kere doktora gittim mr rontgen cektirdim fakat kas agrisi o dediler ve krem yazdilar

16. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Bende spordan sonra ya da 5 dakika sonra bile ağrıyo olmuyo sadece hareketi yaparken.

Sayfayı Paylaş