Vücudum bozuk mu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tricepshasan tarafından 31 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Cidden çok moralim bozuluyor.Sırt çalışırım sırtımı hissetmem göğüs çalışırım göğsümü hissedemem lateral raise yaparım trapezlerim ağrır sadece(boynumda olabilir) biraz değiştirerek yaparım sırtımdan bir yer ağrımaya başlar.Bunların hepsi neysede göğüs çalışırken sol omzumun acısı beni çok üzüyor.Mr ve röntgen çektirdim bir sorun yok.Isın dirsekleri kitleme gibi vs basit çözümler işe yaramıyor.Ne yapmalıyım ben?Fly yaparken kablo ile ya da kablolu göğüs makinelerinde press butterfly vs istemsiz şekilde sol omzumun yukarıya çıktığını farkettim.Ve her zaman sol omzum acıyor.Sol tarafta bir sıkıntı olduğu kesin gibi.Bu sebepten dolayı dengesizlik olup haraketin formu bozuluyor olabilir dicem ama makinelerde de acıyor omzum.Press ya da fly yaparken arkadaşıma sorduğumda göğsümün sertleştiğini söyledi.Bu çalıştığı anlamına gelir mi?NE YAPMALIYIM HOCALARIMDAN YARDIM İSTİYORUM.NOT:1.5 YIL OLDU BAŞLAYALI.
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ocak 2018 ---
    Son halim bu şekilde

Ekli Dosyalar:

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kullandığın ağırlıkları yüzde 20 düşürerek haftada 5 kg arttırarak devam etmeyi dene

goodfellas9 bunu beğendi.
  3. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Boş barla bile ısınırken birşey değişmiyor.Küçük ağırlıkla ısınsam da farketmiyor.

4. DavidLaid

DavidLaid Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    şu omuz sorunu bendede var

5. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Çok boktan bi durum ya.Arkadaşlarıma bakıyorum soruyorum.Hiç acı yok hissediyorum diyolar göğsümü.Bana gelince sadece omuz acısı

6. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Rotatör cuff parsiyel yırtık olabilir infraspinatus ve supscapularis kaslarinin telefonlarında emarda doktor gorememis olabilir döndürücü (fly) hareketleri bir süre bırakıp presslerle idare edebilirsin döndürücü hareketleri sağlam birisininde aşırı derece yapmasına gerek yok bu aşamada ise asistan olarak
    Rotatör kasları için izometrik hareketler yapabilirsin eger sorun buysa.

7. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam teşekkürler cevabınız için.Tekrardan doktora görünücem birkaç gün sonra ama ben press yaparkende sol omzum acıyor.Postür bozukluğum var mı dedim doktora baktı yok dedi.Sonra röntgene baktı ondada yok dedi.Ama ben sorun sol tarafımdaki birşeyden kaynaklanıyor.Çünkü sırt çalışırkende göğüs çalışırkende kol çalışırkende sol omzum acıyor.Şimdi diyebilirsiniz sol sağdan güçsüz ise dambıl ile falan çalış dambıl ile yaparken olsun ya da göğüste yaptığım makine tek kolun ile itiyosun yinede acıyor.Bir türlü çözemedim çalıştığım bölgeyi bir türlü hissedemiyorum :/

8. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Acı varsa güçsüzlük değildir vücutta bir sorun oldugunun gostergesidir bencede bi doktora daha görün birazda istirahat etmeni oneririm uzerine gittikce kötüleşebilir

9. ugucum

ugucum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aynı sorun bende de var baş üstü hareketler de omuz eklemi ve köprücük kemiğinin çakışması sonucu köprücük kemiğinin omuzla birleştiği kısımda tendonlarda gevşeme mevcut. Bunun sonucunda kemiğin yuvarlak kısmı deforme oluyor. Tamamen aynı sorun ise ameliyat harici tedavisi yok. Ben solgar Msm kullandım baya faydasını gördüm ayrıca CH Alpha isimli bir ilaç var ona da bakmanı tavsiye ederim geçmiş olsun kendi sakatlığımdan tecrübe ile yardımcı olmaya çalıştım

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    muhtemelen çalışma formunda eksiklik vardır bazen doğru çalıştığımızı zannettiğimiz anlarda bile tam doğru çalışmayabiliyoruz
    mike mentzer antreman rutini olan heavy duty öneririm
    aşağı yukarı normalde 20 25 tekrar yapabileceğin bir ağırlık seçip o ağırlıkla toplamda 6 8 tekrar yapıyorsun ancak bu tekrarları o kadar yavaş yapacaksınki 25 tekrar yaptığın halinden dahada fazla kaslarını yoracak
    kişiye göre kaldırış süreleri değişebilir benim önerim 4 saniye kaldırış 2 saniye sıkıştırma 6 saniye negatif 1 tekrar toplamda en az 10 saniye sürmeli en fazla 15 saniye
    hareketi sadece bicep curl de denersen
    bu antremanda kaslara normalden daha fazla kan dolar ve daha fazla besin gider ayrıca ağırlığa saygı duymayı öğretir normalde hızlıca çalıştığımız kilolara ihtiyaç duymadan daha düşük ağırlıkla eşit derecede bazı araştırmalara göre daha fazla kas geliştirir

Son düzenleme: 1 Şubat 2018
    murat19899, sinful ve de517 bunu beğendi.
  11. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Herkese cevapları için teşekkürler.Bi sorun olduğu kesin ama bir türlü çözemiyorum.Cidden çok moral bozan bi durum.Arkadaşımla çalışıyoruz ona soruyorum hissediyor musun diye evet diyor benim ise sadece omzum acıyo.1.5 yıl oldu spora başlayalı ama ne yapsam olmuyo.Acı da şöyle bi acı.Antremanı yarıda bıraktıracak kadar bi acı değil ama kaslarımı hissdemiyorum çok genelde omzum acıyo oluyor.

12. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Benchpresste benche nasıl kurulduğun çok önemli göğüsünü öne çıkarırsan göğüsünü daha iyi hissedersin bunun için de kurulurken kürek kemiklerini birbirine yaklaştır ve göğüsünü önde tutmaya çalış hareketi kontrollü yap barı çıkarırken omuzunla itmemeye özen göster.

13. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam ben lat pulldown yaparkende omzum acıyo mesela farkettim ki sanırım tam emin olmamakla birlikte benim sol ile sağ çok orantısız gidiyor ve bu yüzden sol omzum acıyor sanırım.Çünkü kol çalışırken olsun sırt,göğüs olsun hep sol omuz da sıkıntı var yenide sayılmam aslında 1.5 yıldır spor yapıyorum neden bu kadar saçma gidiyor?Ayrıca herhangi birisine form videomu yollayabilirim doğru mu eşit mi diye bakabilecek olursa iyi olur aslında

14. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Direkt buraya at form videonu herkes yorumlasın çok kişi=çok fikir.

15. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    10 saniyeye kadar düşürdüm videonun süresini ama yinede atmıyo çok büyük diyo nasıl atıcam :/
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Şubat 2018 ---
    Ayrıca bugün sırt çalıştım gram sırtımı hiç hissetmedim.Ama aynadan baktığımda kanatlarımın genişlediğini gördüm az da olsa.Bi ihtimal düşünüyorum ki bu yüzden mi bilemem ama sol tarafım sağdan bağımsız hareket ettiği için formum bozuluyo olabilir.Şimdi diyeceksiniz ki dambıl kullan dambıl kullanırkende ya da makinede tek tek yaparkende farketmiyo yinede hissedemiyorum

16. Cyborg

Cyborg Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Youtube veya başka platformlara yükleyip buraya linkini atabilirsin.Ek olarak telefonun video çekerken çözünürlüğünü biraz düşürürsen videonun boyutu küçülecektir.

Ben One Arm Dumbell Row çalışırken hissetmiyordum,makinede ise tam çekiş aralığını sağlayamıyordum salondaki biri Göğüs Destekli Dumbell Row yap dedi açıkcası hareket Dumbell Row'a göre daha kolay yani form'u daha kolay yakalayıp kasa daha fazla odaklanabiliyorsun.İngilizcesi Chest Supported Dumbell Row bir dene belki faydasını görürsün.

17. Burak4618

Burak4618 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bir arkadaşım yaşıyordu omuz problemini. İdmandan önce bezle sıkı sıkı sararak yapmaya başladı bir nebze olsun acısını azaltmış fakat kökten çözememişti. Vücuduna gelince de gayet güzel bir vücudun var

18. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Bugün göğüs bastım yine sol omzum az da olsa acıdı.Cable yapıyorum üst göğüs için omzum farklı şekilde gidiyo.Acayip moralim bozuyo.Sporu bırakasım geliyo bu sebepten.Çalıştığın bölgeleri hissdememek onun yerine omzumun acıması çok kötü.Başka göğüs makinesi vardı eski salonumda onda basarken sol omzumun istemsizce yukarı gittiğini görmüştüm.Sorun yüzde 90 bundan kaynaklanıyo bence.Ama neden böyle bilmiyorum.Böyle alıştığım için mi yoksa bi sorun mu var bilemiyorum.0545 829 0267 numaram bu cidden yardım etmek isteyen varsa birkaç vidyo çekmiştim formumla alakalı yollayabilirim.

19. murat19899

murat19899 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    şu bildiğin teknikleri keşke bir konu haline getirseydin bu tekniği dün okuyup denedim hayatımda böyle bir pump hissi yaşamadım bugüne kadar

20. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Antremanlardan zevk alamıyorum göğüs çalışırken göğsümü kol sırt çalışırken çalıştığım bölgeleri hissedemiyorum.Sol tarafımda bi sıkıntı var genellikle sol omzum ağrıyor.Ya da sol taraf dengeyi bozduğu için iki omzumda acıyor.Hocam şimdi diyeceksiniz ki dengesizlik var dambıl ile yap işte sorun burda başlıyor.Örneğin dambıl bench press yapıyorum sol omzum acıyor yine.Şimdi yine diyebilirsin ki madem bunca zamandır böyle bu düzen neden şimdi aklına geldi?Hocam az da olsa antremanda pump aldığım için omzum acısada sorun etmiyor ve herkeste ağrıyor diye düşündüm.Ama son zamanlarda farkettim ki durum böyle değil yaptığım spordan zevk alamıyor yeterince gelişemiyor ağırtlık arttıramıyorumdu.Hocam sizce neden böyle oluyor?Aynada butterfly hareketini yaparken farkettim sol omzum istemsizce yukarı kalkıyor sağ aşağıda kalıyor yani sol ağrıdığı için sol yukarı kalkıyor diyorum.İnternette hareketlerin tek kol yapılışını gördüm ama denediğimde hem ağırlığım düştü hemde hareketleri bu sefer hiç hissedemedim sırtım da ağrı oldu ve hareketi yaparken dengemi koruyamadım.Bu bir sorun olduğunu gösterir mi sizcede ?Örneğin : tek kol dambıl bench press, tek kol şoldır press

Sayfayı Paylaş