VÜCUT YAPISINDAN DOLAYI BULK'A GİREMEMEK

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve M.B tarafından 10 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. M.B

M.B Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar biraz hacimlenmek için bulka girmeye karar verdim. Ancak zannedersem ırsi bir durum aldığım kilolar direkt olarak göbek ve bacak bölgesine gidiyor. Kollarda omuzlarda veya göğüste bir hacimlenme meydana gelmiyor. Ne önerirsiniz ne yapmalıyım. Sürekli define mi olmalıyım dersiniz ? Konu hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ırsi birşey olduğunu sanmıyorum. (hastalık felan olsa anormal birşekilde belki derdim ancak genetikle alakası yoktur.) Yani fazla yediğinden dolayı yağ oluyolardır. Günde 2500 alman gerekiyorsa 3000 alıyorsundur. Yani metabolizman yavaşta olabilir felan ama onla alakası çok da olmaz yani kalorini ona göre ayarlarsın sorun olmaz. Yani kısacası dirty bulk yapma. Clean bulk yap (yediklerine dikkat edebilirsin. Gün içinde aldığın kalorileri sağlıklı yiyeceklerden temin edebilirsin ve en önemlisi kalorini sayman çok işine yarar. En azından dersin bugün .. kaloriden fazla yersem kilo alcam diye. Buna göre kendini ayarlarsın)

M.B bunu beğendi.
  3. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    clean bulk yapabilirsin.Düzgün karb ve protein alarak ihtiyacının +500-1000 cal kafi dir. Basit Şekerlerden uzak dur sonuçta yağlanmadan da bulk yapan çok insan var araştır biraz.

M.B bunu beğendi.
  4. M.B

M.B Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumlarınız için teşekkürler.

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    +1000 cal fazla değil mi ? böyle çabuk yağlanan birisi için özellikle.

6. M.B

M.B Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar şöyle bi açıklama getirmek istiyorum. Çok çabuk kilo alabilen bir insanım aynı şekilde çok çabuk kilo verebilen. Kilo almakta problem yok benim için fakat istenmeyen bölgelerde yağlanma meydana geliyor. Buda doğal olarak hacimlenmeyi zorlaştırıyor . Yalnızca göbek ve bacak bölgesinden kilo aldığım için bulka hiç girmemek ne kadar doğru olur ?

7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    doğru olmaz. Ayrıca kilo verebiliyosan daha güzel. Zaten bulkta yağlanmamak diye birşey yoktur. Bulkda yağla beraber kas kütlesi kazanırsın. Hedeflenen ise minimum oranda yağ maks. orandada kas kütlesi elde edebilmek. Yani yoksa sırf kas hiç bir türlü elde edilmiyor. Bu yüzden bulk yap sen kas kütleni arttırmaya bak. İlerde yağ yakar daha iyi olursun şimdilik yağlanmaları göz ardı et :D ama tabi baya baya yağlanıyosanda bulkta sorun vardır. Kalorinden biraz kısarsın öyle olursa. Yani kendine göre ayarlayıp bulkunu yap işte :D

M.B bunu beğendi.
  8. M.B

M.B Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Göz ardı etmek lazım biraz doğru diyorsun. Teşekkürler :)

abseto bunu beğendi.
  9. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Bide örnek olarak bende kilo alıyorum şuan (2-3 ayda 10 kg aldım ama genetik iyiymiş çoğu kas olarak geldi Allah tan :D ) bacaklarımda birikti yağlar :D 55-60 kg dan 68 kg ye geldim. 75-80 görüp definasyon yapmayı düşünüyorum. Ki boyum 1.70 yani kısa sayılcak birisiyim ki çok kötü gözüküyor bacaklar felan... Ama idare etcez artık ne yapalım :D

10. M.B

M.B Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen kardeşim idare etcz artık :)

Sayfayı Paylaş