Uzun bir aradan sonra

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ryder tarafından 26 Ocak 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ryder

Ryder Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar yaklaşık 7-8 aydır salona gitmiyorum. Beslenmem çöp, şuan 64kg civarındayım boyum 180-181cm. Pzt tekrardan salona yazıldım göğüs ve kol çalıştım. Boş barı bile zor kaldırıyorum kendime şaşırdım ve gerçekten beni psikolojik olarak mahvetti. 5 yıldır bu sporun içindeym. Kilo alma vermede sıkıntım yok. Sizce kendimi pis beslenerek toparlasam dezavantajı çok olur mu? Vücudum kendi deneyimlerime göre 3500-4000cal yakıyor...

2. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Araştırmalar verilen aranın 3 veya 4 bölü 1'i zamanda kaybedilen güç ve formun geri kazanıldığını gösteriyor. Yani 1 sene ara verdiysen 3-4 ayda eski formuna geri dönebilirsin, doğru dürüst bir beslenme ve antrenman ile.
    Kalori hesabın doğruysa ciddi hardgainersın demek. Bu yüzden makrolarını doğru ayarlarsan, karbonhidrat kısmını pis beslenerek kapatmaya çalışmanda bir sıkıntı olmayacaktır. 5000 kalori alman gerekirse çünkü bunun neredeyse 3000-3500 ü karbonhidrattan gelecek ve bu da 800 gram civarı karbonhidrat demek. Bunun tamamını pirinç patates yulaf makarna gibi şeylerden karşılamak bir süre sonra mental açıdan imkansız olacaktır. O yüzden yağ ve protein makrolarını sağlıklı besinlerden karşılayıp karbonhidratın bir kısmını (tamamı değil yani) basit karb'dan alabilirsin.

Ryder bunu beğendi.
  3. Ryder

Ryder Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    @Logannn teşekkürler. Hesaplamalarım doğru. Bende bir kısmı temiz geri kalan kısmını pis beslenerek tamamlamaya çalışacağım çünkü dediğin gibi 3500 cal civarı pirinç makarna yulaf patates gerçekten sıkıntı mide fesatı geçiririm

Sayfayı Paylaş