Uzaktan eğitim aldım. Pişmanım.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Rapisti tarafından 31 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. Rapisti

Rapisti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Vücut geliştirme konusunda her kafadan farklı bir ses çıkması ve türkçe kaynaklarda birbirinden farklı görüşler, eleştirlerin olması sebebiyle kafam karıştı ve uzaktan eğitim almaya karar verdim. Fakat pişmanım. Sebebini aşağıdaki programa bakınca anlayacaksınız. Daha önce 5-6 spor yapıp verim alamayınca bi 5-6 daha ara verdim ve program aldığım hoca da bunu biliyordu. Bu programı dişimi sıkıp uygularım uygulamasına tekrardan başlayan birine bu programın verilmesi beni şüphelendiriyor açıkçası. Bir daha emeklerimin çöpe gitmesini göze alamam. Benim motivasyonum bozuldu, uzaktan eğitim almak isteyenlere uyarımdır: Her şeyin başı bilgi. Gidin ingilizce öğrenin, sorun, araştırın. Araştırmanızı kaynaklara/bilime dayandırın. Ne yapıyorsanız yapın asla birine güvenmeyin. Karşıdaki ne kadar okumuş ve bilgili olsa da.. Kendi vücudunu senden iyi bilecek değildir. Bunu ben biraz geç farkettim fakat dersimi aldım.

2. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    bana hocanı söyle sana kim olduğunu söyleyim:) değişik bir program

3. Rapisti

Rapisti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ertuğ Evrekli

4. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Gordugum en poset program

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    ctrl + v eşittir uzaktan eğitim :D

karacabey34 bunu beğendi.
  6. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Sarkoplazmik hipertrofi amaçlanmış bu programda son zamanlarda bazı büyük hocalardan sarkoplazmik hipertrofi 'nin 12 - 15 değil 20-25 tekrarlarla veya farklı alternatiflerle (tekrar süresi vs.) sağlanabileceğine dair yazılar okudum. Ertuğ evrekli de farklı antrenman teknikleri uygulayan bir vücut geliştirme sporcusu eğer programı deneyeceksen kendini vererek, inanarak denemeni öneririm. Bu arada göğüs için nasıl bir program verildiğini merak ettim, sorun olmazsa paylaşabilir misin?

ffurkayakca bunu beğendi.
  7. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    YouTube da Ege var fitness coach Beytullah Giray var ağırsağlam var güç ve fitness var fırat Balkaya var varda var...
    Bu program olayları çok ta sıkıntı yaratacak şeyler değil hatta kendin bile oluşturabilirsin.

freeagle bunu beğendi.
  8. ahmet1215

ahmet1215 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    hoca moca hepsi fasafiso kendin azminle hırsınla çalışacaksın önce makinaları öğreneceksin sonra haraket tekniklerini sonra gelişmeni gördükçe kendin bunları zaten yapacaksın onlar kas yapmış diye onlar biliyor değiller kendi vucun kendini geliştir dostum !

9. davonnn

davonnn Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    ertuğ evriklinin vücudunda belki ronnie colemandan daha fazla testosteron var bir insanın vücut yapmış olması onu vücut geliştirme adına bilgi sahibi yapmaz bu antreman programı ilaçlı kişilerde sonuç verecek bir antremandır eğer anabolik maddeler kullanmıyorsan kendini yırtsanda sonuç alamazsın bu sporu doğal olarak yapıyorsan kimseden program falan alma çünkü kimse sana yardım edemez eden olsa bile edeni bulamazsın sadece araştırman çabalaman ve zamana bırakman lazım

10. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Yaptıkları eğitim değil program tavsiyesi vermek. Eğitim çok başka bişi her antremanda video çekip yollaman lazım. O zaman bile yaparken müdahale edemez, son tekrarda motive edemez. Eğitim kelimesine aldanmayın bu sitede yüzlerce bedava program var nice ustalar siz samimi ve bilinçli olursanız severek yönlendirirler.

11. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    olurda bukadarı olmaz hayatımda gördüğüm en saçma program diyebilirim 1 günde 9 bacak hareketi yanlışmı anladım programı nedir sırt programına bakıncada artık diyecek hicbisey bulamiyorum gercekten cok buyuk ayıp. steroid kullanan biri bile olsan bu kadar hareketin yarısını bile anca yaparsın üzücü bi durum

walldonthitback bunu beğendi.
  12. deniz13mtal

deniz13mtal Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Anesteziyolojist
    Anladığım kadarıyla buar sadece sırt ve bacak programı. Göğüs kol omuz gibi bölgeler içinde program verecek galiba

13. stuff

stuff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Nerde var bilader 9 hareket bacak orda ? Daha gördügünüzü anlayamiyorsunuz. Program güzel, yeni basladiysan degil. En az 1-2 sene gecmis lazim.

14. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    Program denen şeyin bir algoritması-progresyonu olur, bu sözde eğitmenlerin yazdığı şeyler çöp. Ne ağırlık takibi var ne de volume-intensity gibi programlamada kilit niteliği taşıyan noktalar var. sırf vücudu iyi diye şu tiplere para kazandırmayın lütfen.

zeo64, mrthr35 ve afka9 bunu beğendi.
  15. dreamitdoit

dreamitdoit Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Ben de aldim birinden. Uygulamadim niye?
    Uygun saatlerimi yaziyorum adama diyorum ki su saatlerde spora vakit ayirabilirim calistigim icin.
    Atiyorum ben sabah bosken antrenmani oglen yazmis. Bir kac kere duzelt dedim 2 gunde donuyor mesajlara, ek besin takviyesi istemistim.
    Anlasmali oldugu yerin indirim kuponh vs onu yolluyor, yazdigi beslenme programindaki aciklamalara bi bakayim dedim netteki sitelerden almis. Degerleri degisitirip olusturmus.
    Sabit bir beslenme programi yazmis alternatif ekle dedim eklemedi.
    Kendini gelistirmis ama baskalarina yardim konusunda bir daha hic bir zaman ilgisine ve bilgisine guvenmeden kimseden ucretli yardim almam.
    Ben programi ve antrenmani yazayim gerisi bos modunda cogu.
    İsini duzgun yapan kisileri tenzih ederim.

16. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bence hepsi aynıdır :D

17. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Bir tek ben farklıyım :D marmariste misafir ediyorum hahahaha

18. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    dostum bence cok zorlama git arastir ogren bi antreman programi nasil olmali diye

19. walldonthitback

walldonthitback Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Çöp program.İster eski ister yeni ol bir günde 9 hareket (hem de bu kadar set/tekrar ile) hem de aynı bölge için gereksiz.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Kasım 2017 ---
    9 hareket kardeş.Bir yanlışlık yok.

20. stuff

stuff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yav hareketlerin yaninda setler yaziyor, set yazmayan hareketler yok. 9 hareket falan yok.

Gereksiz falan degil, setlerde. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Su konuya post atanlarin %80 ini nasil bir tip farkindayim zaten.

Ağırlık takibi, zirt birt gerek yok. 5 senedir yapiyorum bu sporu aralıklı/aralıksız. 2-2.5 senedir ağır falan calismiyorum. Gerek yok.

Karboyu bol alin, suyu bol icin. Kanı pompalayın, verin hasari. Bu kadar basit bu spor. Bu programda o görevi görür.

Neyi ögrenicem aga senden ? Yardımcı olmaya calisiyoruz. Sen zaten 50% sini yapamazsin bu programın.

Sayfayı Paylaş